DIRRELL-UZCATEGUI O TYMCZASOWY PAS IBF. ZWYCIĘZCA DLA DeGALE'A

Brązowy medalista olimpijski z 2004 roku Andre Dirrell (25-2, 16 KO) zmierzy się w kolejnym pojedynku z Jose Uzcateguiem (26-1, 22 KO). Walka ma się odbyć 20 maja w stolicy USA, a w stawce znajdzie się tytuł tymczasowego mistrza IBF w kategorii super średniej.

Datę i miejsce pojedynku potwierdził Fernando Beltran, dyrektor promującej wenezuelskiego boksera stajni Zanfer. Uzcategui i Dirrell to najwyżej notowani zawodnicy w rankingu IBF, ale żaden nie może w tej chwili walczyć z dzierżącym tytuł mistrza świata Jamesem DeGale'em (23-1-1, 14 KO), ponieważ Anglik jest kontuzjowany. W tej sytuacji pretendenci będą rywalizować o pas interim.

26-letni Uzcategui, który jedynej porażki na zawodowym ringu doznał w 2014 roku z rąk Matwieja Korobowa, wygrał cztery ostatnie pojedynki.

O siedem lat starszy Dirrell przegrał na punkty z DeGale'em w walce o wakujący pas IBF w maju 2015 roku. Od tego czasu boksował raz - w kwietniu 2016 r. pokonał jednogłośną decyzją sędziów Blake'a Caparello.

Zwycięzca majowej potyczki będzie obowiązkowym pretendentem dla DeGale'a, kiedy ten wróci do zdrowia. Brytyjczyk najwcześniej w lipcu ma być gotowy do kolejnego występu między linami.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.