'KLUB' - II EDYCJA PROGRAMU RZĄDOWEGO

Chcemy, by sportowe pasje i zapał młodych ludzi się spełniały, dlatego realizujemy program KLUB. Wiele osób, które zaczyna trenować w klubach w małych miejscowościach, później wraca z wielkich imprez z medalami – premier Beata Szydło zainaugurowała 2. edycję programu KLUB. To pierwsza w historii rządowa inicjatywa wspierająca sport dzieci i młodzieży w małych ośrodkach w całej Polsce.

Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację przeznaczono kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2142 kluby sportowe ze wszystkich województw. Dzięki środkom finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowano pracę 5 tys. szkoleniowców, którzy prowadzili zajęcia sportowe dla 130 tys. dzieci i młodzieży.

Nasza spółka od lat wspiera działania mające na celu profesjonalizację polskiego sportu, dlatego z ogromnym entuzjazmem wspieramy tę inicjatywę. W ubiegłym roku wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki przygotowaliśmy podręcznik „Wskocz na wyższy poziom” stanowiący praktyczny zestaw wiedzy marketingowej dla małych i średnich klubów sportowych, który miał im pomóc w rozwoju. Zainteresowanie projektem przerosło nasze oczekiwania – podkreśla Wiceprezes PGNiG Radosław Bartosik.

To bardzo ważny program, który ma pomóc małym klubom sportowym, środowiskom, które często nie mają warunków czy sprzętu, by przygotowywać młodych ludzi do uprawiania sportu. Dzięki rządowej pomocy ta rzeczywistość się zmienia – podkreślała premier Beata Szydło na czwartkowej inauguracji drugiej odsłony programu KLUB. Szefowa rządu poinformowała, że na realizację pilotażu programu KLUB w 2016 r. jej rząd przeznaczył 24 mln zł. Ze wsparcia skorzystało 5 tys. szkoleniowców i 130 tys. młodzieży. W tym roku budżet programu to 30 mln zł. Te liczby działają na wyobraźnię i mówią same za siebie. Chcemy, by pasje i zapał młodych ludzi związane ze sportem się spełniały - mówiła premier.

Rządowe wsparcie sportu dzieci i młodzieży w małych ośrodkach
Premier Beata Szydło podkreślała, że sport pokazuje, że jeżeli jest drużyna - ta biało-czerwona drużyna - to można bardzo wiele osiągnąć, a w całej Polsce w małych ośrodkach powstają hale i boiska. Nowoczesna infrastruktura może jednak spełnić swoje zadania tylko wówczas, gdy zapełni je pełna zapału młodzież, która chce triumfować w sporcie i wyspecjalizowana kadra, która ją szkoli. Młodzi ludzie potrzebują fachowej opieki. Potrzebują ludzi, którzy będą ich trenowali i pokazywali im jak piękny jest sport i jak wiele można osiągnąć uprawiając go – przekonywała szefowa rządu. Dodała przy tym, że wiele osób, które zaczyna trenować w klubach w małych miejscowościach później wraca z wielkich imprez z medalami. Wierzę, że pośród tych 130 tys. ludzi, którzy skorzystali z programu KLUB będzie wielu medalistów, z których będziemy dumni – zaznaczyła premier.

Program KLUB – sportowy 500+
Program KLUB to największy w historii ministerstwa sportu projekt tego typu. Głównym jego celem jest wsparcie lokalnych środowisk sportowych oraz wzmocnienie funkcjonowania małych i średnich klubów sportowych – centrów aktywności fizycznej oraz miejsc identyfikacji i kształcenia talentów sportowych. Program zakłada wsparcie klubów prowadzących szkolenie w różnych sportach skierowane do dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

W roku 2016 wsparto 2142 kluby kwotą 24 mln zł. Dofinansowano 70 dyscyplin sportowych, a szkoleniem objętych zostało ok. 130 tys. dzieci i młodzieży. Zainteresowanie projektem przerosło oczekiwania, dlatego w 2017 r. zwiększono budżet do 30 mln zł, co umożliwi wsparcie ok. 3 tys. klubów. Pomoc małym i średnim klubom sportowym jest niezwykle ważna, bo to właśnie w nich rozpoczyna się przygoda ze sportem, rodzą się marzenia o byciu mistrzem. Wnioski można składać do 21 kwietnia 2017  TUTAJ >>>

Najważniejsze informacje z regulaminu: Przedmiotem dofinansowania są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego: wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe (do 9 tysięcy złotych), organizacja obozów sportowych i/lub zakup sprzętu sportowego (do 6 tysięcy złotych) - jednakże kwota dofinansowania za rok poprzedni i bieżący nie może przekroczyć 200 tysięcy złotych. Podmiot starający się o dotację musi przynajmniej 3 lata prowadzić działalność na terenie kraju.

Te dzieci czekają na szansę pozostania mistrzem!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.