DeGALE ODPOCZYWA, DIRRELL I UZCATEGUI O PAS TYMCZASOWY

Federacja IBF udzieliła kontuzjowanemu mistrzowi wagi super średniej Jamesowi DeGale'owi (23-1-1, 14 KO) pozwolenia, by podszedł do obowiązkowej obrony tytułu w późniejszym terminie.

Anglik miał się wkrótce zmierzyć z Jose Uzcateguiem (26-1, 22 KO) z Wenezueli. Z powodu urazów, jakich nabawił się w konfrontacji z Badou Jackiem, nie będzie mógł jednak walczyć przynajmniej do lipca. Władze IBF zgodziły się, by pauzował i nie poniósł z tego tytułu żadnych konsekwencji.

W połowie stycznia DeGale zremisował po dwunastu rundach z Jackiem, właścicielem tytułu WBC. W lutym poddał się operacji nosa i zabiegowi uszkodzonej błony bębenkowej. Miał także zabieg dentystyczny - Szwed wybił mu w trakcie pojedynku jeden z przednich zębów. Poza tym Brytyjczykowi doskwiera kontuzja barku.

Wobec absencji mistrza świata IBF zamierza wyznaczyć do walki o tytuł tymczasowy dwóch najwyżej notowanych i dostępnych pretendentów - Uzcateguia oraz Andre Dirrella (25-2, 16 KO). DeGale będzie się musiał zmierzyć ze zwycięzcą, kiedy wydobrzeje. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.