PROMOTOR CANELO: TYM RUCHEM GGG MOŻE POKRZYŻOWAĆ NASZE PLANY

Od jakiegoś czasu krążą plotki, że Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) może się zmierzyć 10 czerwca w walce unifikacyjnej w kategorii średniej z Billym Joe Saundersem (24-0, 12 KO). Promotor Saula Alvareza (48-1-1, 34 KO) podkreśla, że w tej sytuacji pod znakiem zapytania stanęłaby planowana na wrzesień potyczka Kazacha z Meksykaninem.

- Jeśli zdecyduje się on walczyć z Saundersem, to zawali pojedynek z "Canelo". Cały czas negocjujemy w sprawie tej konfrontacji, ale to mogłoby pokrzyżować nasze plany - mówi Eric Gomez, prezydent promującej "Canelo" grupy Golden Boy Promotions.

Saunders jest mistrzem świata WBO. To jedyny pas, którego w swoim dorobku nie ma "GGG". Do walki tych pięściarzy miałoby dojść w Kazachstanie w dniu otwarcia wystawy Expo 2017.

- Potrzebujemy czasu na promocję walki Gołowkin-Alvarez. Trzeba by się spotkać z mediami, zaplanować wizyty telewizyjne. To wszystko wymaga czasu. Ale oni twierdzą, że dążą do walki z "Canelo". Taki jest też nasz plan. Starcie z Saundersem może zagrozić temu pojedynkowi albo przynajmniej przesunąć go w czasie - oznajmił Gomez.

We wtorek Tom Loeffler, promotor Kazacha, zaprzeczył, jakoby osiągnięto już porozumienie ws. potyczki z Saundersem. On także przyznał, że występ Gołowkina w czerwcu mógłby stanąć na przeszkodzie wrześniowemu starciu z Meksykaninem.

Mistrz wagi średniej wróci na ring już 18 marca w Nowym Jorku, gdzie zmierzy się z Amerykaninem Danielem Jacobsem (32-1, 29 KO). Alvarez z kolei 6 maja w Las Vegas zaboksuje ze swoim rodakiem Julio Cesarem Chavezem Jr (50-2-1, 32 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rolan
Data: 09-03-2017 12:07:01 
Ale komedia. Najlepiej jakby GGG odwołał wszystkie walki i czekał cały czas przy telefonie.
 Autor komentarza: cortexo
Data: 09-03-2017 13:17:37 
nie wierzę, że do tej walki dojdzie. Będą to chujki z GBP marynować aż skiśnie i będzie nieświeże, zjadliwe tylko po pijaku, a i to z sensacjami żołądkowymi na kolejny dzień
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 09-03-2017 15:00:18 
Cały ten promotor właśnie powiedział, że nie wierzą w możliwość wygrania z GGG. Bo przecież lepiej dla nich, by rywal miał 4 masy, a nie 3. Więcej do zgarnięcia. Ale oni nawet nie biorą pod uwagę, że mogliby cokolwiek zgarnąć poza wpierdolem.
Nie wierzą w swoje szanse, nawet jeśli Kazach będzie tuż po jakimś pojedynku, a Catchnelo po najdłuższym obozie przygotowawczym w karierze.

Będą mieli dwie walki z Chavezem, a potem zobaczymy co wymyślą. Zresztą, ze sportowego punktu widzenia to nieważne. GGG nie potrzebuje Catchnelo. Kasy uczciwie nie chcą podzielić, a ze sportowego puntu widzenia Rudy jest tylko klockiem, którego ośmieszył podstarzały Gayweather.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 09-03-2017 15:03:27 
Niech lepiej Gołowkin przestanie kombinować, tylko niech wyjdzie do Alvareza.
 Autor komentarza: Putin
Data: 09-03-2017 16:35:02 
Nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu bo przed GGG pojedynek z Jacobsem,Kazach wyraźnym faworytem ale mimo wszystko Daniel ma czym prz...bać
 Autor komentarza: abli
Data: 09-03-2017 16:44:04 
Teraz narkoman będzie mówił,"myśmy chcieli".Zaklamane szumowiny.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.