THURMAN PO ŚWIETNYM POJEDYNKU WYPUNKTOWAŁ GARCIĘ

Koncert boksu dali w Barclays Centre dzisiejszego wieczoru nowy zunifikowany mistrz świata w wadze półśredniej Keith Thurman (28-0, 22 KO) oraz Danny Garcia (33-1, 19 KO). Po dwunastu interesujących rundach lepszy okazał się być ten pierwszy.

"One Time" od pierwszych sekund pojedynku narzucił bardzo wysokie tempo i rzucił się do frontalnych ataków, raz po raz zaskakując potężnymi uderzeniami Garcię. Już pod koniec inaugurującego starcia Thurman trafił poteżnym prawy sierpowym i chyba tylko sam "Swift" wie, jak udało mu się uniknąć w tej sytuacji desek. Kolejne rundy to ten sam scenariusz - nacierający i uderzający precyzjnie niczym chirurg Keith, i bez zmrużenia oka przyjmujący wszystko i sporadycznie odpowiadający z kontry Garcia.

Pierwsza faza walki należała bezwzględnie do Thurmana, ale na półmetku pojedynek się znacznie wyrównał. Z czasem Thurman przestał wywierać taką presję i nieco się cofnął, pozwalając Garcii inicjować ataki. A ten skrzętnie to wykorzystywał i zaczął powoli rozpracowywać rywala. Obaj pięściarze co jakiś czas raczyli kibiców w Barclays Centre znakomitymi wymianami, z których trudno powiedzieć kto wychodził zwycięsko.

W końcówce to Garcia zdający sobie sprawę z tego, że przegrywa mocniej nacisnął pedał gazu i zaatakował, ale Thurman spokojnie tańczył na nogach i unikał tych ataków zdając sobie z kolei sprawę z przewagi punktowej wypracowanej na początku walki. Ostatecznie po dwunastu intensywnych rundach sędziowie wypunktowali ten pojedynek o dziwo niejednogłośnie 116-112, 113-115, 115-113 na korzyść lepszego dziś Keitha Thurmana, który tym samym zunifikował tytuły WBC i WBA w kategorii półśredniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 05-03-2017 05:24:25 
Wynik sprawiedliwy choć ta wygrana dla Garcia potwierdziła ze sędziowie go lubią. Amerykanom był szybszy, wszechstronniejszy, lepszy boksersko wiec wygrana zasłużona. Zastanawiam się kiedy ojciec Dannego zostanie zawieszony za swoje chamstwo, poniżanie innych i bluzgi, choć dodaje kolorytu to nie powinien być tolerowany.
 Autor komentarza: Madras
Data: 05-03-2017 05:26:22 
Ta walka tylko udowadnia, dlaczego zawsze powinni walczyć ze sobą rywale o podobnych umiejętnościach. Dużo respektu w czasie walki, dużo szachów, dobra defensywa i koniec z końców schodzą z ringu bez większych siniaków. Chętnie obejrzałbym rewanż, bo rzadko się ogląda boks na takim poziomie. Thurman moim zdaniem trochę się wystrzelał w pierwszej części, przez co musiał walczyć bardziej asekuracyjnie w ostatnich rundach - które to zapewne poszły na konto Garcii.
 Autor komentarza: thunder
Data: 05-03-2017 05:29:37 
WKOŃCU ZASŁÓŻONY WYNIK.... THRUMAN WYWARŁ PRESJE W PIERWSZYCH RUNDACH .... A POTEM SKUTECZNIE PRZEPUSZCZAŁ ATAKI GARCII... KONTRA ... WSTECZNY KONTRA ....CZUCIE DYSTANSU PO STRONIE ONE TIME.... MYŚLAŁEM ŻE WAŁEK BĘDZIE... sprwiedliwy wynik
 Autor komentarza: thunder
Data: 05-03-2017 05:32:13 
madras ... grzywa... szacun za obiektywizm tego na orgu brakuje..........
 Autor komentarza: thunder
Data: 05-03-2017 05:49:22 
A PROPO PANA FONFARY G R A T U L A C J E... CZŁOWIEKU Z CZEGO TY MASZ SZCZENĘ... SZACUN..... JESTEŚ PRAWDZIWYM WOJOWNIKIEM... KILKU AMATORÓW I DURNI... CZEPIA SIĘ TWOJEJ TECHNIKI... ALE SERCE , WYTRWAŁOŚĆ , SIŁA, I DĄŻNOŚĆ DO BYCIA MISTRZEM.... GODNA ARTURO GATTI , CZY CORALESA.... TO CIESZY PRAWDZIWEGO KIBICA BOKSERA AMATORA Z POLSKI.... D Z I E K I
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 05-03-2017 08:03:34 
Fajna walka, obejrzał bym rewanz
 Autor komentarza: rocky86
Data: 05-03-2017 11:53:09 
Świetna walka, u mnie Thurman wygrał 116-112, ewentualnie 115-113.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.