SNARSKI: BAŻHAJEW POSTARA SIĘ O KOLEJNĄ NIESPODZIANKĘ

- Mój białoruski zawodnik wygrał z Konradem Dąbrowskim, a w sobotę postara się o kolejną niespodziankę - z przekonaniem mówi Dariusz Snarski o walce Nadzira Bażhajewa (3-4-1) z Michałem Leśniakiem (5-1, 2 KO) podczas sobotniej gali "BudWeld Boxing Night: Noc Prawdy" w Dzierżoniowie.

Niecałe trzy miesiące temu 20-letni Bażhajew wygrał jednogłośnie we Wrocławiu z warszawskim zawodnikiem Konradem Dąbrowskim. Już w tę sobotę jego rywalem będzie pięściarz stajni Tymex Boxing Promotion.

- Nadzir tak naprawdę dopiero na trzy dni przed walką dowiedział się, że będzie boksował z Dąbrowskim. Ale nie można powiedzieć, że nie był przygotowany. Przeciwnie, on trenuje dwa razy dziennie, nawet wtedy, kiedy nie zna terminu kolejnego pojedynku. A że szybko robi postępy, to było widać we Wrocławiu - powiedział szef EKTO Boxing Production, Dariusz Snarski.

Białorusin wcześniej próbował swoich sił między innymi w kickboxingu.

- Nadzir był kilka razy u mnie w gymie na sparingach, pokazał, że warto na niego postawić i dlatego zaboksował na gali Tiger Speed Boxing z Timurem Kuzachmedowem. Na razie rekord ma średni, ale mocno podbudował się zwycięstwem z Dąbrowskim. To bardzo skromny chłopak, który po tej walce siedział całą noc i oglądał skróty swojej walki. On wie, że dzięki boksowi może mieć lepsze życie. A my w teamie staramy się mu pomóc - mówi Snarski.

Bażhajew na co dzień trenuje w Borysowie z Walerym Kołakowskim, który - jak mówi białostocki promotor, jest dla niego jak ojciec.

- Nadzir miał ciężkie dzieciństwo, zmarł jego tata, a mama wyjechała. Jeszcze raz podkreślę, że dla niego boks to całe życie.

Po wygranej z Dąbrowskim rosną ambicje i zawodnika i jego polskiego menedżera. W Dzierżoniowie rywalem będzie Michał Leśniak, który zapowiada, że też jest dobrze przygotowany.

- Obaj są na podobnym poziomie, Leśniak trochę cwańszy od Dąbrowskiego, ale kiedy walczył z innym Białorusinem Andriejem Staliarczukiem, też był obijany w końcowej części pojedynku - dodał Snarski.

11 marca w Siemiatyczach gala Boxing Show II, na której wystąpią między innymi Robert Świerzbiński, Przemysław Gorgoń, Timur Kuzachmedow, Mahamed Nurodinov, Chaważi Chacygow oraz Ali Achmedow.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CELko
Data: 01-03-2017 22:38:45 
Już niedługo Izugabe u Snary będzie
 Autor komentarza: garson
Data: 02-03-2017 21:32:32 
Pierwsza walka to żadna niespodzianka tylko weryfikacja pozera...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.