ELIMINACJE W GALEONIE

W najbliższą niedzielę w hali Uczniowskiego Klubu Sportowego Galeon w Gdyni (przy ulicy Morskiej 89-91) odbędzie się eliminacyjny turniej o Puchar Bombardierów z Wybrzeża. Walki rozpoczną się o godzinie 13.00.

Zawodom patronuje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i dofinansowane są z budżetu miasta. W zbliżającej się jednodniowej imprezie weźmie udział 18 klubów, reprezentujących województwa Warmińsko - Mazurskie, Kujawsko - Pomorskie i Pomorskie. 

- To siódma już z kolei edycja poświęcona najlepszym w historii pięściarzom z Wybrzeża – mówi naszemu portalowi, Jarosław Rydzewski - jednocześnie pięściarze z naszego regionu będą na tym turnieju rywalizować o przepustki do mistrzostw Polski juniorów (17-18 lat).

Przypomnijmy, że szkoleniowiec miejscowego Bombardiera miał na myśli takie nazwiska jak: Marian Karolak, Aleksy Antkiewicz, Zygmunt Chychła, Brunon Bendig, Edward Gumowski, Hubert Skrzypczak, Leszek Kosedowski i Dariusz Michalczewski. - To są medaliści olimpijscy, mistrzowie Europy, reprezentanci Polski, a Darek Michalczewski zdobył tytuł zawodowego mistrza świata – dodaje Rydzewski.

Tegoroczny finał VII turnieju o Puchar Bombardierów z Wybrzeża zaplanowano w drugiej połowie czerwca. Oczywiście, znów możemy spodziewać się ciekawej scenerii walk na otwartym powietrzu, a na dodatek, ring bedzie ustawiony najbliżej morskiego brzegu w Polsce - jak nie w Europie - bo na Skwerze Arki (Bulwar Gdyni).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.