NELSON: JOSHUA JEST DUŻO BARDZIEJ ZRELAKSOWANY I PEWNY SIEBIE

Johnny Nelson, który prowadził telewizyjną dyskusję z udziałem Anthony'ego Joshuy (18-0, 18 KO) i Władimira Kliczki (64-4, 53 KO) podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat obu zawodników.

Nelson, były mistrz wagi junior ciężkiej, zasiadł z dwoma zawodnikami przy jednym stole podczas nagrywania programu "The Gloves Are Off". W najbliższą niedzielę wyemituje go brytyjska telewizja Sky Sports.

- W trakcie promocji tej walki zawsze postrzegałem to tak, że Kliczko mówi do swojego ucznia, któremu pokaże, że nie wszystkiego się jeszcze nauczył. Ale tutaj to się zmieniło - stwierdził 50-latek.

- Owszem, Joshua był pokorny i grzeczny, ani przez chwilę nie okazywał braku szacunku, ale po raz pierwszy jasno dał do zrozumienia, że bardzo dobrze wie, jakie czeka go zadanie. Gdy tak między nimi siedziałem, zauważyłem coś jeszcze - że Joshua jest dużo bardziej zrelaksowany, szczęśliwy i pewny siebie - dodał.

Podkreślił przy tym, Ukrainiec nie kłamie, kiedy mówi, że ta walka bardzo go motywuje. - Ale jeśli mam wskazać zwycięzcę, to postawiłbym nieznacznie na Joshuę - oznajmił.

Do hitowej walki dojdzie 29 kwietnia na stadionie Wembley w Londynie. Joshua położy na szali tytuł IBF w kategorii ciężkiej. W stawce znajdą się też wakujące pasy WBA Super oraz IBO.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kabanos
Data: 20-02-2017 14:05:23 
No i co forumowi psychiatrzy i psycholodzy teraz powiecie?:) Przecież waszym zdaniem Aj był pospinany a Władimir dominował haha:)
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 20-02-2017 14:09:48 
Dokladnie. Tutaj bardzo dużo osób widzi to co chce zobaczyć.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 20-02-2017 14:48:22 
A wiecie co widać podczas face off w NY? Ramię AJ-a znacznie zmalało. Nie wygląda już też na takiego wyżyłowanego. Moim zdaniem i tak jest faworytem chociaż to będzie dla niego chrzest ognia bo Kliczko jest ciągle półkę wyżej od Moliny, Martina i tej klasy zawodników.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 20-02-2017 15:11:13 
"No i co forumowi psychiatrzy i psycholodzy teraz powiecie?:) Przecież waszym zdaniem Aj był pospinany a Władimir dominował haha:)"

Rozumiem że Nelson który od początku ściska kciuki za AJ i jest odpowiedzialny za promocję programu The Gloves Are Off" jest dla Ciebie mentorem i jego spostrzeżenia traktujesz jako pewnik zaś spostrzeżenia całej masy ludzi na wszystkich stronach są już nic niewarte? Rozumiem też że Nelson kończył owe kierunki studiów i dlatego jego osoba tak do Ciebie przemawia w przeciwieństwie do spostrzeżeń innych osób?

Nelson twierdzi też usilnie że boxrec się myli i Joshua ma mniejszy zasięg np. To też pewnie pewnik dla Ciebie w takim razie ?

xD
 Autor komentarza: kabanos
Data: 20-02-2017 15:53:45 
BlackDog on z nim rozmawiał na żywo więc widział jak jest a wy po f2f wyciagacie nie stworzone wnioski
 Autor komentarza: kabanos
Data: 20-02-2017 16:06:09 
Jak Aj uśmiechał się na f2f przed walką z Martinem to forumowi psycholodzy twierdzili ze to oznaka słabosci a pózniej Martin został bumem
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 20-02-2017 16:09:03 
"BlackDog on z nim rozmawiał na żywo więc widział jak jest a wy po f2f wyciagacie nie stworzone wnioski"

Po pierwsze nie na podstawie f2f a całych konferencji na których to nie trzeba być geniuszem by zauważyć kto dominował i grał 1 skrzypce a po drugie to owe wnioski nasuwają się same i nie trzeba tu psychologów by takie rzeczy zauważyć co zrobiło masę osób.
Pomijam już fakt że owe naskoczenie że nie mieliśmy racji bo Nelson widział i powiedział jest kompletnie bez sensu bo być może rzeczywiście w programie "wypadł lepiej" AJ co nie zmienia faktu że na konferencjach poprzednich było odwrotnie o czym zresztą Nelson również wspomniał twierdząc że i tu cytuję "Ale tutaj to się zmieniło" czy "ale po raz pierwszy jasno dał do zrozumienia".

Dodatkowo bardzo się o ten fakt spierasz a sam przecież też jakąś analizę w głowie wytworzyłeś bo jesteś przekonany że racji nie mamy i że Wład to mięczak więc tak być nie może. Czyżbyś więc też studiował psychologię tylko w innym miejscu? xD
A może to właśnie przez to że Włada traktujesz jako gościa bez jaj nie może Ci przejść przez myśl fakt że rzeczywiście gra 1 skrzypce na konferencjach (co o niczym nie musi świadczyć) i przez to nie zauważasz oczywistych rzeczy które widzi cała masa innych ludzi.

Za bardzo się wczuwasz. Słowa Nelsona nic tu nie zmieniają i nie sprawiają że nie mieliśmy jednak racji bo jeden facet zauważył coś innego...
 Autor komentarza: kabanos
Data: 20-02-2017 16:13:37 
BlackDog a może tobie zasłania obraz walki miłość do Władimira?
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 20-02-2017 16:26:11 
Ale co mu da to że będzie górą na konferencjach? Że pokaże młodemu teraz rób to a później tamto?
Dla mnie to nie będzie miało żadnego znaczenia w ringu gdzie faworyta w stosunku 60/40 na ten moment widzę w AJ. Gdzie więc ta "miłość" ma działać?
Zresztą gdybym był jedyną osobą która rzeczywiście to zauważa zacząłbym się martwić ale widzi to cała masa ludzi na wszystkich stronach o boksie w PL i nie tylko. Ba widzą to osoby które za Władkiem nie przepadają i osoby które trzymają kciuki za Joshuę. Władek gra pierwsze skrzypce a przynajmniej grał do tej pory i to było zauważalne ale nic wielkiego z tego raczej nie wyniknie bo podejrzewam że Joshua wie o jaką stawkę będzie walczył i jak mało kto wie po co się do ringu wychodzi.
 Autor komentarza: kabanos
Data: 20-02-2017 16:33:11 
BlackDog lubię cię i nie chce sie wdawać w jakieś porachunki słowne moim zdaniem dla Aj to nowa sytuacja że przeciwnik nie pyskuje i okazuje mu szacunek i dlatego ludzie myślą ze nie jest pewny siebie
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 20-02-2017 16:58:28 
Ja nie sądzę że brakuje mu pewności siebie bo gdyby mieli wątpliwości walki by nie było. Sądzę natomiast że Władek wypada na konferencjach lepiej do tej pory i można to określić dominacją na tym polu bo AJ słucha się go solidnie i pozwala na to dość wyraźnie. Nie dziwi mnie to bo walczyć będzie z legendą w hitowej walce o wielką stawkę i w dodatku ta legenda to po części wzór z którego brał przykład (Lewis również o czym wspominał) w pewnych kwestiach i się od niego również uczył jeszcze niedawno będąc na obozie i obserwując jak to wygląda od środka. Poza tym całość przebiega w klimacie ogromnego wzajemnego poszanowania i widać młody na takim polu mniej potrafi zaznaczać swoją "wyższość" zaś WK z tego korzysta.

Ale to są niuanse. Ciekawostki dla nas fanów. Nikt nie powinien wyciągać daleko idących wniosków z tego co nie znaczy że nie możemy tego zauważyć jak rzuca się to w oczy wyraźnie.
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 20-02-2017 18:31:32 
Ale to nie ma raczej większego znaczenia. JOSHUA nie przywiązuje wagi do takich szczegółów. Z tego co pamiętam pozwolił on chyba w walce z Whytem wyjść łajdakowi jako drugiemu w kolejności.
 Autor komentarza: Storm
Data: 20-02-2017 18:33:56 
Bokser jest jak jajko - raz rozbitego nie da się już poskładać. Ktoś to powiedział dawno temu i to ktoś z mistrzów HW. Dotyczyło Tysona a autorem jest jeśli się nie mylę Foreman.

AJ jeszcze nie przegrał i nie miał z nikim nawet poważnych problemów. Przed walką z Moliną właśnie w programie Gloves Off Joshua wyłożył całą jego filozofię w kilku zdaniach. Nad nim pracują psychologowie i to nie żadna nowość w sporcie.

Kliczko przegrywał i miewał problemy i jego styl to odpowiedź na te porażki. Bezpieczny i skuteczny. Klincze są tego częścią i muszę przyznać że tego w jego stylu nie akceptuje. Podobała mi się walka z Kubratem gdzie po prostu przejechał się Bułgarze. Taktyka Pulewa na to pozwoliła. Ale to była dobra walka Włada. Z Furym walki nie było ani z jednej ani z drugiej strony.

Ta walka choćby z tego powodu będzie ciekawa. Te wasze przekomarzania nie mają kompletnie znaczenia. Wygra ten który wygra. 50/50 Nawet jeśli któryś skopie drugiemu tyłek szybko. To po prostu dobre zestawienie.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 20-02-2017 18:49:38 
Nelson to akurat jest skrajnie nieobiektywny jak walczy anglik
 Autor komentarza: teanshin
Data: 20-02-2017 21:51:35 
To ten co powiedział że jak Głowacki nie dostanie KO od Usyka to on nie zna się na boksie. Jak widać nie jest on autorytetem w tej dziedzinie.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 21-02-2017 20:30:33 
ten Nelson to czarny ,anglik wiec ja tam średnio wierze na pewno wspiera i kibicuję Joshule
z jednej to nic dziwnego bo to Jego rodak ale jakiś tam obiektywizm prowadzać taki program powinien mieć
on prowadził programy gdzie występował

Heya z Bellew czy Fury z Władem są odcinki na yotubie

a wynik walki sprawą otwartą!!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.