DEBRECZYN: W TURNIEJU POZOSTAŁ JUŻ TYLKO IGOR JAKUBOWSKI

Za nami drugi dzień zmagań podczas turnieju w Debreczynie. Niestety z sześciu naszych reprezentantów wygrał tylko jeden - Igor Jakubowski (-91kg). Więcej przedstawicieli już nie mamy. Tak więc dotychczasowy bilans biało-czerwonych to dwa zwycięstwa i dziewięć porażek. Liczyliśmy chyba na więcej... Ale po kolei.

Jakub Słomiński (-49kg) przegrał jednogłośnie na punkty z Gruzinem Nodarim Darbaidze. Sędziowie punktowali wysoko - 27:29 i czterokrotnie 26:30.

Karol Łapawa (-60kg) już w pierwszej rundzie został poddany w konfrontacji z Luke'em McCormackiem z Anglii.

Fajnie ruszający się jak na standardy wagi super ciężkiej, ale wciąż jeszcze słabszy fizycznie Kamil Bodzioch przegrał z Aleksandrem Kalejełem. Sędziowie wskazali na Białorusina punktując 28:29 i czterokrotnie 27:30.

Adrian Kowal (-56kg) nie sprostał Słowakowi Wiliamowi Tanko, przegrywając na kartach wszystkich arbitrów - 28:29 i czterokrotnie 27:30.

Mateusz Polski (-64kg), który w pierwszym dniu jako jedyny zanotował wygraną, po odprawieniu Czecha, tym razem musiał uznać wyższość Mołdawianina Dmitrija Galagota. Dwójka arbitrów dała Mateuszowi jedną rundę (28:29), a trzej pozostali punktowali 27:30.

IGOR JAKUBOWSKI: SERWIS SPECJALNY >>>

Po półrocznej przerwie od startów wrócił - i od razu zwyciężył, nasz olimpijczyk oraz wicemistrz Europy wagi ciężkiej, Igor Jakubowski. Ale Luka Pratljacić z Chorwacji postawił się pięściarzowi z Konina. Jeden z sędziów typował 28:29, drugi dla odmiany 30:27. Trzej pozostali 29:28. Tak więc stosunkiem głosów cztery do jednego zwyciężył Jakubowski, który w półfinale spotka się teraz z Adamem Hamori. W ćwierćfinale Węgier łatwo ograł na punkty (5x 30:26) reprezentanta Chin.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: awel
Data: 10-02-2017 07:54:09 
czyli amatorka wciaz w najwyzszej formie :-0
 Autor komentarza: leszekd
Data: 10-02-2017 08:05:04 
Czyli amatorka jest dalej amatorką i tak jak mówiłem była szansa na zasłużone miano olimpijskiego, ale lata płyną i dajmy się wykazać młodym w dopiero co rozpoczętym olimpijskim czasie. Zegar do Igrzysk Olimpijskich w Tokio nieubłaganie tyka. Program przygotowań sprawdzi się czy nie? Nie można trzymać zacisnietych kciuków tylko żwawo brać się do pracy bo pełne ręce do roboty ma nowy trener kadry - więc żadnego trzymania kciuków ani udamisizmu.
 Autor komentarza: tommypnn
Data: 10-02-2017 20:56:14 
Czekać czy co się sprawdzi? Nie będzie wyników w amatorce i tyle. Może jedna gwiazdka za prywatne pieniądze ale to dalej nie będzie sukces polskiego sportu tylko zawodnika i prywatnego sponsora. Leśne dziadki dalej kontynuują terror polskiego boksu amatorskiego i dopóki nie odejdą to nic się nie zmieni. Jak można było dopuścić do tego żeby "Husaria" padła!? Dla większości zawodników jedyna szansa na jakieś pieniądze. PORAŻKA. Nikt kompetentny nie reaguje, a jak przychodzą turnieje to wymagania ma każdy.

Chciałem podkreślić, że nie jestem zawodnikiem i nie wylewam swoich żali - jestem kibicem boksu który chciał by dożyć boksera Polaka na poziomie np. Łomaczenki, Rigondeaux czy Moneya, a bez konkretnej amatorki nie ma na to możliwości.
 Autor komentarza: tommypnn
Data: 10-02-2017 20:57:35 
Zapomniałbym - gratulacje Igor !
 Autor komentarza: leszekd
Data: 10-02-2017 23:55:00 
Tommypnn - tez mi brakuje takich zawodników. Dlatego zamiast trzymać kciuki staram się każdym możliwym działaniem doprowadzić do tego, aby utalentowani chłopcy, a już nawet mężczyźni mieli prawdziwe zaplecze realizacji i rozwoju swoich wrodzonych umiejętności. Nie wszyscy muszą być fighterami, ale trenerzy musieliby zatrudnić asystentów, bo kluby pękałyby w szwach - bo trenerzy maja program szkoleniowy, który przynosi rezultaty - to dlaczego nie skorzystać i szkolić się na sprawdzonych technikach? Na tą chwilę to jest totalna wariacja na temat boksu dowolnie przenoszona przez tych kilkudziesięciu trenerów w całej Polsce.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.