STIVERNE-ORTIZ W ELIMINATORZE WBC?

Bermane Stiverne (25-2-1, 21 KO) może się zmierzyć w walce eliminacyjnej do tytułu WBC w wadze ciężkiej z Luisem Ortizem (27-0, 23 KO).

W grudniu ubiegłego roku Stiverne miał boksować o pas tymczasowego mistrza tej federacji z Aleksandrem Powietkinem (31-1, 23 KO). Z walki się jednak wycofał, kiedy w organizmie Rosjanina wykryto zakazaną ostarynę.

Po grudniowym fiasku Stiverne zwrócił się do WBC z prośbą, aby został wyznaczony na obowiązkowego pretendenta dla Deontaya Wildera (37-0, 36 KO). Federacja jednak odmówiła, wyjaśniając, że potrzebny będzie eliminator.

W nim rywalem Stiverne'a może być wspomniany Kubańczyk. Ortiz jest już jednak obowiązkowym pretendentem WBA, co oznacza, że walczyć z nim będzie musiał zwycięzca zaplanowanego na 29 kwietnia pojedynku Joshua-Kliczko. Nie jest jednak powiedziane, że triumfator od razu da szansę Ortizowi, ponieważ w stawce tej potyczki znajdzie się też pas IBF, do którego obowiązkowym pretendentem jest z kolei Kubrat Pulew (24-1, 13 KO). Tak więc lepszy z dwójki Joshua-Kliczko będzie boksować albo z pięściarzem z Bułgarii, albo z Ortizem - o ile ten nie pójdzie inną drogą nie zmierzy się ze Stiverne'em.

Stiverne i Ortiz to najwyżej notowani zawodnicy w nowym rankingu WBC. W ogóle nie ma w nim Powietkina, co do którego wkrótce federacja powinna podjąć decyzję w związku z oskarżeniami o stosowanie dopingu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 06-02-2017 10:41:35 
Jestem za tą walkę Stiverne, to twardziel z mocnym ciosem ale nie da rady z Ortizem to już nie ten zawodnik co kiedyś
Ciekawe co wtedy by zrobil by Wilder kolejna wymówka cwaniak by była , ja mam dosyć tych dobrowolnych .
Może być tak
Myśle ze jak Wład wygra z Joshu a to zakończy Karierę ,jak Joshua to zawalczy z Pulewem
 Autor komentarza: Luton
Data: 06-02-2017 10:43:32 
Wilder pójdzie w unifikacje i tyle go Ortiz będzie widział hehe
 Autor komentarza: rocky86
Data: 06-02-2017 10:59:25 
Eliminator wydaje się naturalny.
Hearn zamyka drogę ucieczki Wilderowi i wzmacnia swoją pozycję w ewentualnych negocjacjach w sprawie organizacji walki unifikacyjnej AJ vs Wilder (o czym już wcześniej pisałem).

King Kong poradzi sobie ze Stiverne i zdobędzie pozycję obowiązkowego. Wilder zostanie postawiony w sytuacji gdzie z jednej strony będzie miał do wyboru słabo płatną i ryzykowna walkę z Ortizem , a z drugiej znacznie lepiej płatną walkę z Joshua.
W związku z tym, iż Amerykanin nie walczył jeszcze z obowiązkowym pretendentem, to parcie na obowiązkową obronę będzie bardzo duże i jedynym sposobem na jej obejście będzie walka unifikacyjna, właśnie z AJ. Do tego czasu Wilder może zdobyć jeszcze pas WBO, bo trochę wyłonienie obowiązkowego w WBC jeszcze zajmie.

W każdym razie Hearn pięknie to wszystko rozegrał i jego pozycja negocjacyjna z obozem Dzikusa będzie bardzo dobra, a dla obozu Wildera będzie to dobra okazja na zrealizowanie zysków z inwestycji, bo Dzikus na tej walce zapewne wyciśnie z 10mln USD.

Zapowiada się ciekawie i możliwe, że w okresie 18 miesięcy doczekamy się pierwszego w pełni zunifikowanego mistrza HW od czasu LL, pod warunkiem, że zarówno Wilder, jak i AJ będą dalej wygrywać.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 06-02-2017 11:19:26 
Wilder nie wyjdzie do Ortiza. Będą chcieli to rozegrać tak jak z Povietkinem.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 06-02-2017 11:30:42 
Wilder zleje Ortiza ledwo ale jednak.
 Autor komentarza: makaveli89
Data: 06-02-2017 12:01:49 
Luton

Wilder pójdzie w unifikacje i tyle go Ortiz będzie widział hehe

Jestem tego samego zdania,ale najpierw jeszcze załatwi parkera żeby mieć WBC/WBO,potem o tytuł wszechwag z kliczko/AJ. Ale nawet jakby Ortiz to tak jak napisał deeceWzp wilder leje ortiza i wcale nie tak ledwo
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 06-02-2017 12:11:07 
Rocky może masz racje , może nie
zobaczymy czy Joshua pokona Wada jak tak to możliwa unifikacja z Wilderem jeśli nie to się to mocno skomplikuję !
Wiec pewności ze będzie jeden mistrz z 3 pasami jak Lennox czy Wład jest wątpliwa

Wilder kombinator prędzej czy później jakaś konkretną walkę zmuszony będzie powalczyć czy to najmniej ryzykowną z Parkerem czy miejmy nadzieję kiedyś w 2018 roku z Joshuą, bo walke z Ortizem ryzyko porażki duże wiec nie sądze że dojdzie do niej


ale na horyzoncie ciekawę walki się szykują w 2017 rokuzobaczymy co się wydaży
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 06-02-2017 12:18:22 
Mając do wyboru unifikację za wielką kasę a ogromne ryzyko za stałą niezbyt imponującą jak na mistrza stawkę popchną Wildera w unifikację. Pytanie czy będzie miał możliwość skorzystania tu z unifikacji z mistrzem WBO a nie od razu AJ.
Ortiz skończy pewnie jako "straszak" bo tak jak wcześniej się zastanawiałem Eddiemu Ortiz z pasem WBC może być niepotrzebny bo dużo większe zainteresowanie wykreuje walka Joshua vs Wilder niż Joshua vs Ortiz. Luis swojej szansy może doczekać więc niezależnie od eliminatorów dopiero po walce AJ z Wilderem. A tu przecież jeszcze nie doszło do walki Joshuy z Klitschką. Ciekawe czy Kubańczykowi coś obiecają za taką zwłokę. Pytanie też jak to zgra się w czasie. IBF może mocno forsować swojego zawodnika a jak Puleva po drodze nie odhaczą mogą stracić jeden z tytułów (wspominali o tym) co dla mnie byłoby bez sensu.

Co do eliminatora to fajna ciekawa walka może wyjść bo Stiverne rączki zapewne nadal ma szybkie i niebezpieczne a Luis potrafi farfocle przyjmować. Ortiz jednak faworytem. Tak w ogóle to pomijając już sam fakt ciekawego pojedynku uważam że Stiverne na to nie zasługuje po perypetiach z Rosjaninem. Sam też płacił grzywnę za wpadkę na zakazanych środkach bo nie popatrzył na skład tego co pije.
 Autor komentarza: Dasti40
Data: 06-02-2017 12:26:59 
Jeżeli dojdzie do tego pojedynku to Wilder w końcowych rundach ubije Kubańczyka. Ortiz ma mocne uderzenie i jest dobrym technikiem ale jest wolny i bardzo statyczny, będzie pasował jak "ulał" Deontayowi...
 Autor komentarza: kabanos
Data: 06-02-2017 13:49:37 
Dasti40 Ortiz wolny i statyczny ty tak serio czy tylko marny trolling? Ortiz jak na swoje gabaryty porusza się bardzo lekko i zwinnie :)
 Autor komentarza: NISZCZYCIEL
Data: 06-02-2017 14:37:00 
Dwóch bardzo dobrych pięściarzy jak dla mnie Ortiz jednak wygra.
 Autor komentarza: JIN
Data: 06-02-2017 19:16:15 
kabanos

z Malikiem Scottem tej lekkości widać nie było :D wręcz można było mówić o człapaniu w porównianiu z biegającym po ringu Scottem.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 06-02-2017 21:36:20 
A Stiverne o czym sobie ten ranking tak podciagnal?
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 07-02-2017 00:56:25 
chyba wykrakałem tą walkę:)

Autor komentarza: Luton
Data: 06-02-2017 10:43:32
Wilder pójdzie w unifikacje i tyle go Ortiz będzie widział hehe

a po unifikacji jak wygra z parkerem to ortiz bedzie juz obowiazkowym, jesli majac jeden/dwa pasy podejmie unifikacje z aj i wygra majac 3/4 pasy to ortiz nadal bedzie obowiazkowym, jak przegra z aj to ortiz nadal jest obowiazkowym w wba. Luis jest w bardzo dobrej sytuacji


Autor komentarza: gerlach
Data: 06-02-2017 21:36:20
A Stiverne o czym sobie ten ranking tak podciagnal?

jak to? wspaniala walka z Derrickiem Rossym zaraz bedzie poltora roku temu...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.