AGIT KABAYEL MISTRZEM EUROPY WAGI CIĘŻKIEJ

Agit Kabayel (16-0, 12 KO) pokonał przed momentem na ringu w Magdeburgu Herve Hubeaux (26-2, 12 KO), zdobywając tym samym wakujący tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej.

Od początku pojedynek był toczony w szybkim tempie i okraszony ciekawymi wymianami w bliskim półdystansie. Belg bił więcej seriami, natomiast Niemiec rzadziej, pojedynczymi ciosami, ale chyba nieco mocniejszymi. Szczególnie szukał miejsca w okolicach wątroby, lokując pod prawym łokciem rywala wiele lewych haków. I robił to bardzo konsekwentnie. W szóstej rundzie wywierający ciągły pressing Kabayel zaczął zyskiwać coraz wyraźniejszą przewagę. Po przerwie jednak Hubeaux opanował kryzys i wrócił do gry.

W drugiej połowie walki bardziej zdeterminowany i silniejszy Agit złamał rywala psychicznie. Ten co prawda cały czas był w grze, jednak przyjął kilka podbródków i znów oddawał pola przeciwnikowi. Gdy zabrzmiał ostatni gong sędziowie byli jednogłośni. Punktując 119:109, 117:111 i 117:112 wskazali na Kabayela.

Teoretycznie jego rywalem powinien być teraz Mariusz Wach (32-2, 17 KO), jednak według naszych informacji polski olbrzym wybierze inną drogę. A szkoda, bo ktoś taki jak Kabayel z pewnością nie jest żadną wielką postacią w boksie zawodowym. Pas EBU na koniec kariery? Fajnie by to wyglądało...

Poniżej przypominamy Agita w akcji. Bo to właśnie do niego należy najszybszy nokaut w historii polskiego boksu zawodowego. Niemal dokładnie trzy lata temu skończył Włodka Letra już pierwszym ciosem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: astarte
Data: 05-02-2017 08:33:24 
czemu wach nie chce walczyc o te EBU? skoro (NIBY) kabayel jest do zrobienia to w czym problem? z paskiem EBU naszemu drewniakowi byloby duzo latwiej wyzebrac jakas wyplate na wyspach.

inna sprawa, to forma wacha i potencjalny doping, moze nie chce znowu wpasc -.- a biorac pod uwage jego ostatnie wystepy, to wcale bym sie nie zdziwil gdyby kabayel go wypykal.
 Autor komentarza: gregor07
Data: 05-02-2017 11:32:54 
Przecież Wach to już paralita, jego nawet ten Nascimento czyt słabiutki yourneyman ostatnio wypunktował. Miał u Kołodzieja podane wszystko na tacy to to spier*olił.
 Autor komentarza: Granat
Data: 05-02-2017 12:02:54 
Hahah dwóch rodowitych europejczyków, zwycięzcą.....ciapacki Belg.. Naród Belgijski może być dumny..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.