OSTATECZNIE SOSA DLA ŁOMACZENKI

Wasyl Łomaczenko (7-1, 5 KO) chciał unifikować pasy z Jezreelem Corralesem, ale nic z tego nie wyszło. Na jego szczęście ma pełne poparcie swojego promotora Boba Aruma, który załatwił mu inną unifikację kategorii super piórkowej. Co prawda Corrales jest pełnoprawnym mistrzem WBA, a Jason Sosa (20-1-4, 15 KO) zaledwie mistrzem "regularnym" WBA, jednak taka opcja również wydaje się ciekawa.

Ukrainiec wystąpi tydzień wcześniej niż pierwotnie zakładano, czyli 8 kwietnia. Pojedynek zostanie rozegrany w MGM National Harbor w Oxon Hill.

Mocno bijący Sosa zasłynął najpierw remisem z Nicholasem Waltersem, a następnie niespodziewanym zwycięstwem nad Javierem Fortuną. Pas obronił w listopadzie, pokonując po bardzo ciekawej walce Stephena Smitha. Nie jest to może rywal z pierwszych stron gazet, ale szef stajni Top Rank ma na to wytłumaczenie.

- Prawda jest taka, że inni zawodnicy nie mają na tyle jaj, by wyjść naprzeciw Wasyla. Jedynym, który miał jaja, okazał się właśnie Sosa - mówi Arum.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: marcinm
Data: 02-02-2017 01:35:20 
oby w niedalekiej przyszlosci doszlo do walki z Garcia :) majstersztyk, na walke z Rigo juz nie licze - Kubano w gore nie moze isc ze wzgledu na warunki, tak samo jak Łoma nie zejdzie w dół.
 Autor komentarza: kukunda
Data: 02-02-2017 08:29:03 
Dla mnie może być,Choć jak Lomaczenko zacznie przynosić wysokie dochody to i przeciwnicy się znajdą..Noi oczywiście jak Arum zacznie płacić..
A najlepsza opcja dla kibica w tej chwili w moim odczuciu było by aby Lomaczenko podskoczył w górę i spotkał sie z Garciją..Taką walkę chętnie bym obejrzał...
 Autor komentarza: zaak783
Data: 02-02-2017 10:38:27 
Zapowiada się dobra walka,może dojdzie do walki Lomachenko-Garcia
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 02-02-2017 13:05:27 
Redakcja powinna była napisać zasłynął KONTROWERSYJNYM remisem z Nicholasem Waltersem. Tam był straszny wałek! Sosa może ugrał 2, 3 rundy max.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 02-02-2017 15:13:29 
Obejrzyj walkę jeszcze raz a nie powtarzaj głupot po amerykańskich specach od kłamstw. Sosa spokojnie ugrał remis. Jego zwycięstwo też nie byłoby skandalem. Dobra, równa walka i biorąc pod uwagę, kto walczył, jedna z najlepszych decyzyj w ostatnich latach. Dwaj sędziowie remis, jeden zwycięstwo Sosy. Perfekcyjne karty.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 02-02-2017 15:16:13 
I Sosa dobrze kombinuje biorąc tą walkę. Jeśli tylko wypadnie lepiej niż dwaj ostatni rywale, to już wygrał. A zakładam, że tak będzie, bo ma znakomite nogi i niewygodny styl.
A jak Wasyl go rozjedzie w kilka rund, to znowu mnie zszokuje. Bo to zupełnie inna bajka, niż dwaj wcześniejsi rywale.
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 02-02-2017 16:25:55 
Nikt nie powtarza głupot po amerykańskich specach od kłamstw. Walkę oglądałem, nie potrzebuję powtórki, bo w niej zobaczę to samo. Walters pomimo tego, że zawalczył poniżej swoich możliwości to i tak wygrał pewnie, w pełni przekonująco. A Sosa remis zawdzięczać może tylko i wyłącznie temu, że walczył na gali swojego ówczesnego promotora De La Hoyi dzięki czemu sprezentowano mu remis.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.