PRÓBKA B WAWRZYKA RÓWNIEŻ POZYTYWNA

Amerykański dziennikarz Dan Rafael poinformował, że otwarto już próbkę B, która także dała wynik pozytywny na obecność niedozwolonej substancji w organizmie Andrzeja Wawrzyka (33-1, 19 KO).

W próbce A znaleziono stanozolol. - To żaden szok: powiedziano mi, że próbka B Andrzeja Wawrzyka również była pozytywna - napisał na Twitterze żurnalista ESPN.

Polski pięściarz wagi ciężkiej został poddany testom w połowie stycznia w ramach Clean Boxing Program, prowadzonego przez federację WBC i agencję VADA programu antydopingowego.

Wawrzyk miał walczyć 25 lutego o mistrzostwo świata z Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO). Trwają już poszukiwania nowego rywala dla Amerykanina.

Śledztwo w sprawie dopingu u Polaka wszczęła ww. federacja, która podejmie niebawem decyzję o wymiarze kary dla zawodnika z Krakowa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 27-01-2017 10:43:34 
No i jak się z tego wytłumaczy? Cieślak mimo głupiego tłumaczenia się przyznał "wziąłem ale nie świadomie..." Zobaczymy czy Wawrzyk będzie na tyle odważny. Nie mogę się doczekać tych głupich tłumaczeń, jego i jego teamu. Myślę że grupa Wasyla może go sobie odpuścić i tak nic by w boksie nie osiągnął, jest jeszcze młody, jakąś prace sobie na pewno znajdzie. Trzeba było się płukać wcześniej.
 Autor komentarza: polishqciape
Data: 27-01-2017 10:47:38 
Mister Universum
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 27-01-2017 10:50:44 
Wawrzyk jest umoczony cóż takie życie !
jakoś specjalnie nie widzę innej możliwości bo osobiście nie mam nic do Wawrzyka taki swój normalny nie cwaniakujący gość.
 Autor komentarza: Ania
Data: 27-01-2017 11:00:07 
Na wiosnę coś znajdzie na budowie. Może też na bramce stanąć i uśmiechać się do Misiewicza
 Autor komentarza: Darion
Data: 27-01-2017 11:09:20 
Spisek swiatowych sil zeby wykluczyc polskiego wojownika i nie dac mu wygrac z mistrzem bawełny. Fiodor, Andrzej wsiadajcie w samolot i robcie desent na Alabame, sierzant Szpilka juz tam czeka ze swoimi wiernymi dziecmi- Pumbusiem i Cycuniem, jeszcze tylko wylize im jajka i jest gotow.
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 27-01-2017 11:16:15 
@teanshin
Chłopaku co Ty wypisujesz za bzdury, to głowa mała! Cieślak się przyznał? Do czego? I po ilu dniach od tej afery zabrał tak wogóle głos w tej sprawie? I co takiego oświadczył? A no to, że wziął jakieś tabletki, których składu nie znał. I według Ciebie jest to przyznanie się do winy? To jest żenujące tłumaczenie, a nie przyznanie się do winy! Który zawodowy sportowiec w dzisiejszych czasach, wspomagający się suplementami przyjmuje coś bez wcześniejszego sprawdzenia składu danych odżywek itp. substancji? Dlatego skończ wypisywać takie głupoty, bo tylko się ośmieszasz, jeżeli "kupujesz" takie wytłumaczenia.
 Autor komentarza: ekspertkris
Data: 27-01-2017 11:17:33 
Knockout Koxing Promotions
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 27-01-2017 11:19:19 
Mało który bokser złapany na dopingu przyznaje się, że go stosował przed walką. Przyznaniem by było się gdyby powiedział: "Tak, świadomie wspomagałem się niedozwolonymi środkami. Przepraszam tych, których zawiodłem". Ja niestety takiej sytuacji nie pamiętam, a boksem interesuje się nie od wczoraj.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 27-01-2017 11:21:27 
To zdjęcie mówi samo za siebie, jak ten człowiek bierze koks? Może przeterminowany, bo nie działa :P
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 27-01-2017 11:22:55 
Darion dobrę Sierżant Szpilka ,,masz fantazję ułańską uśmiałem się niezle
 Autor komentarza: Miro
Data: 27-01-2017 11:29:51 
Lukaszz

Cieślak przeprosił kibiców a jak przeprosił to za nic ? Nie , przeprosił za coś , bo nabroił . Czego jeszcze oczekujesz, chcesz kopać leżącego, to ci sprawi przyjemność ? I tak Cieślak się czuje jak zbity pies. Co ma jeszcze zrobić ? Paść na kolana, kajać się i każdego osobiście kibica przepraszać. Każdy chyba kibic dobrze odczytuje jego przeprosiny tzn , że on czy jego team są winni , narobili syfu ,mimo, że aż tak wprost jak byś oczekiwał tego może i nie mówi. Dla mnie to wystarcza. Skazany jak się przyzna to liczy na mniejszy wymiar kary. I może w przypadku Cieślaka też tak będzie.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 27-01-2017 11:31:15 
Autor komentarza: Lukaszz
Sam się ośmieszasz. Cieślak powiedział że coś wziął, to chyba się przyznał nie?. Przeprosił kibiców i rodzinę przed kamerą, zrzekł się gaży, ale tobie to nie starczy, ty byś chciał żeby do ciebie przyszedł na kolanach, skomlał jak pies i jeszcze gaże której się zrzekł podarował tobie kibicu za 5 zł.. Według ciebie potwierdzenie że coś wziął to nie jest przyznanie do winy, to jest skrzętne zatajanie prawdy. Nie będę z tobą dyskutował, nie ten poziom dziecko. Komentuj na Pudelku, tu nie masz czego szukać.
 Autor komentarza: Raaadziu
Data: 27-01-2017 11:36:29 
Na zdjęciu widnieje cycu wersja Natural. Nikt nie wiedział, że za pare miesięcy wszystko się zmieni... :(
 Autor komentarza: Raaadziu
Data: 27-01-2017 11:41:20 
Panowie bez spiny. To nie wy macie teraz problem tylko oni. Dla mnie wystarczylo to co zrobil cieslak, bo i tak zrobil wiecej niz musial. Bracia zielinscy to sie ladnie zaplontali w koksoliade. Chyba wynalezli jakis lepszy sposob na wykrywanie dopingu bo to co sie teraz dzieje to lawina przypadkow...
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 27-01-2017 11:50:17 
To co ten idiota Suleiman robi to jakies kpiny. Niedlugo o ten pasek od spodni beda walczyli tylko te jego 2 klauny Wilder i Alvarez w umownym limicie wagowym. Bo nikt nie bedzie chcial ryzykowac kariery dla jednej walki, ktora i tak moze sie nie odbyc tak jak w przypadku Wawrzyka, czy Povietkina.
 Autor komentarza: tyler
Data: 27-01-2017 11:53:53 
Wawrzyk kupiłem ten suplement w tym samym sklepie co Cieślak z Jeżewskim swój, czyli na targu w Białymstoku...

Oto zapis rozmowy:
Dzień dobry czy jest kreatyna?

Добрай раніцы! Ło? Krełatynu?

Tak, kreatyna i jakiś spalacz?
да

To ja poproszę?

Ta ło Monohydrat Winstrolu mogie być.

O tak super, biorę. Dzięki i narazie

Пака!
 Autor komentarza: BumPromotion
Data: 27-01-2017 11:56:11 
Fiodor Łapin przed: "Tak naprawdę wiemy, kto bierze, ale oficjalnie uznaje się, że jeśli nie zostałeś złapany, to jesteś czysty. Mam nadzieję, że zostaną złapani".

Fiodor Łapin po: "Po tym incydencie poważnie zastanawiam się nad wiarygodnością organizacji VADA".
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 27-01-2017 11:56:22 
@Miro, Teanshin
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Wszystko wyżej napisałem. Nigdy nie tolerowałem dopingu w boksie, jak i sporcie. Śmieszą mnie dlatego komentarze co niektórych, że doping powinien zostać zalegalizowany. I dla mnie powinny być surowe kary dla dopingowiczów, a więc 2 lata, a gdyby i później wpadł bokser ponownie to dożywotnia dyskwalifikacja i zdania w tej kwestii nie zmienię.
teanshin, "dziecko" nie ty będziesz decydował o tym czy mam komentować tutaj czy na pudelku.
 Autor komentarza: qwerty890
Data: 27-01-2017 12:12:35 
@Lukaszz
Czyli według Ciebie kary powinna płacić większość sportowców? Już w latach 60 - tych, a może nawet wcześniej, brano koks i to nawet legalnie. Dopiero później zaczęto go sprawdzać. Zobacz też, że jak Tysony, Holyfieldy i inne Bowe'y byli na fali to nie sprawdzano koksu, a jak Europa zaczęła przyjeżdżać do Ameryki to się za to wzięli.
 Autor komentarza: jozef
Data: 27-01-2017 12:27:24 
Darion
Data: 27-01-2017 11:09:20
Spisek swiatowych sil zeby wykluczyc polskiego wojownika i nie dac mu wygrac z mistrzem bawełny. Fiodor, Andrzej wsiadajcie w samolot i robcie desent na Alabame, sierzant Szpilka juz tam czeka ze swoimi wiernymi dziecmi- Pumbusiem i Cycuniem, jeszcze tylko wylize im jajka i jest gotow.

Dobre, rozbiłeś bank tym komentarzem.
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 27-01-2017 12:28:03 
@qwerty890
Boks to sport kontaktowy. Wychodząc do ringu ryzykujesz własne życie. A co powiedzieć kiedy jeden z bokserów jest czysty, a drugi się przed walką wspomagał i już przed pierwszym gongiem ma przewagę? Według Ciebie należy tolerować takie zachowania? Ja bym doping porównał do sytuacji z walki z Margarito z Mosleyem, gdzie tego pierwszego złapali na utwardzonych bandażach. Podobna sytuacja była przy okazji walki Margarito z Cotto I, ale tam nie złapali go za rękę. Jak napisałem wyżej wychodząc do ringu ryzykujesz własne życie i nie można tolerować, że ktoś wchodząc między liny już na starcie ma przewagę nad swoim oponentem, gdyż wcześniej się dopingował lub stosował inne nielegalne sztuczki. Co tu jest trudnego do zrozumienia???

Oczywiście świat nie jest taki piękny i szczególnie na najwyższym światowym poziomie doping jest problemem. Ale Ci najlepsi, najlepiej zarabiający mają cały sztab ludzi, lekarzy, którzy muszą tak rozpisać cykl, aby przed walką wypłukać wszystko z organizmu. Pomimo tego wszystkiego należy jednak z tym walczyć.

Dlatego też ja mimo wszystko popieram ten program WBC Clean Boxing Program, bo podpisując ich kontrakt zgadzasz się na to, że możesz zostać przebadany przez 365 dni w roku, w najmniej spodziewanym momencie. I mam też ogromny szacunek do takich pięściarzy jak Nonito Donaire, który już wcześniej przez cały rok kalendarzowy był do dyspozycji podobnych organizacji walczących z dopingiem, pokazując tym samym, że nie ma nic do ukrycia.
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 27-01-2017 12:30:36 
*przez całe roki kalendarzowe (dokładniej ujmując, to odnośnie Donaire'a)
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 27-01-2017 12:43:13 
Stanozolol o ile się orientuję jest raczej dla kulturystów z bardzo niską zawartością tłuszczu i brany jest przed zawodami. Po co go Wawrzyk brał? Generalnie widać, że "przymasił" ostatnio ale tyle to chyba na samych kurczakach też by zrobił.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 27-01-2017 12:48:03 
Stanzolol bral sprinter Ben Jonson
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 27-01-2017 12:49:52 
* w roznych sportach pomaga, sterydy to nie tylko kulturystyka.
 Autor komentarza: qwerty890
Data: 27-01-2017 13:02:00 
@Lukaszz
Tylko tu chodzi o to, że właśnie przez takie kontrole jeden gość będzie brał i wszystko będzie ok, a drugi nie będzie brał, bo będzie się bał że wpadnie i wtedy raczej z góry wiadomo kto wygra. Te kontrole to narzędzie jak sama nazwa wskazuje, kontroli, tylko kogo i po co? Przecież taki Wilder ma ponad 2 metry wzrostu, a rusza się jakby miał 185 cm i co on jest czysty? Nie chce mi się w to wierzyć. Tucznik Miller, który ma kondychę już teraz przeboksowania 10 rund w dobrym tempie jest czysty? Wątpię. Dlaczego ich wymieniłem? Dlatego, bo ewidentnie coś biorą, ale wątpię, że kiedykolwiek wpadną. VADA może poinformować sztab Wildera o kontroli, a innych nie będą i to ma być uczciwe?

Inny przykład to FMJ vs Pacman. Pac mógł odłożyć jedną z igieł, bo był chyba trochę mniejszy niż zwykle, a Floyd za to niby brał witaminę S w domu żeby się nie odwodnić. Jeżeli czegoś zakazujemy, to wszystkich sterydów w każdej ilości dla każdego zawodnika, a jak nie to dajemy wolną rękę.
 Autor komentarza: Raaadziu
Data: 27-01-2017 13:06:10 
Kurwa jak Cycu cos bierze to taki Joshua czy Klitscho to sie szprycuja. Ja nie wiem jakim cudem oni wygladaja jak kulturyscy
 Autor komentarza: val198
Data: 27-01-2017 13:17:37 
Oj cycu cycu a mogłeś być niedługo miszczem , szkoda.
 Autor komentarza: kabanos
Data: 27-01-2017 13:26:46 
Raaadziu Aj i Wład mają na tyle hajsu ze maja najlepsze suplementy diete trenerow itp a Wawrzyka nie stać na takie więc się szprycuje
 Autor komentarza: President
Data: 27-01-2017 13:41:31 
No i juz wszystko jasne w temacie :) Adios vel Klaudios panie Wawrzyk ! To nie junior aby szanse dawac ! Do wora z nim i dziekuje, pokazal przyklad mlodym prospektom jak koksowac maja. Do wora i nie ma gadania ! A opowisci z samdalowego drzewa typu zanieczyszczona odzywa mozecie sobie wsadzic miedzy poslady. Panie trenerze a taki szczery,konkretny "sportowiec" z tego Andrzeja byl, tyle szacunku co pan masz do niego to nikt nie mial. Chce ogladac prawdziwych atletow tej dziedziny a nie naszprycowanych spaslakow. Licze na to iz prawnicy Wildera wezma sie za lby z panem Wasilewskim za stracony czas jak i pieniadze championa.
 Autor komentarza: qwerty890
Data: 27-01-2017 14:02:39 
@President
Tylko, że Wilder też bierze.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 27-01-2017 14:51:05 
@qwerty890

Wilder jest naturalnie sprawny motorycznie i do tego wychudzony jak na BMI Heavyweighta. 201 cm 99-102 kg wnosi a taki AJ, Kliczko mają 14 więcej niż ważą ale to muskuły. Co nie znaczy, że Deontay nie bierze. Ponadto boks to biznes i duży może więcej co widać po zamiataniu pod dywan koksu Floyda.
 Autor komentarza: Maximus1
Data: 27-01-2017 15:22:21 
Niech dadzą VADA z 10 próbek,9 czystych + próbki Wawrzyka.Ciekawe czy znajdą Stanazol we właściwej próbce.W laboratoriach jest tyle możliwości pomyłki,ze to badanie jest po ch..Pani przyjechała z portugalii wzięła próbki i co z nimi zrobiła.Krew na badania w Szpitalu najlepiej oddać do 2 godz bo potem istnieje możliwość pomyłki.Ja nie twierdzę,że nie brał,ale to jakaś szopka z tak przeprowadzonymi badaniami.
 Autor komentarza: mareks678
Data: 27-01-2017 17:51:15 
podejrzewam że po 30 roku życia wszyscy coś biorą zeby sie utrzymać w czołówce , nie wierzę że taki Kliczko niczym się nie wspomaga , walczyć pełnych 12 rund na pełnych obrotach z jakimś np. 25 latkiem zadziwia mnie , ale może niektórzy tak mają i dlatego też są mistrzami
 Autor komentarza: adambw
Data: 27-01-2017 17:51:40 
Bedzie stal na bramce z Wachem u babki maliny......
 Autor komentarza: Grande
Data: 27-01-2017 18:39:04 
Jak cię złapią za rękę, mów, że nie twoja ręka...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.