MAYWEATHER WRÓCI NA REWANŻ Z COTTO?

Według nieoficjalnych informacji Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO) rozważa powrót na ring i walkę rewanżową z Miguelem Cotto (40-5, 33 KO).

Amerykanin od września 2015 roku przebywa na sportowej emeryturze, ale część kibiców wciąż ma nadzieję, że wróci na ring, aby stoczyć pięćdziesiątą walkę. On sam przekonywał ostatnio, że może zaboksować z Conorem McGregorem, mistrzem UFC, któremu zaproponował za pojedynek 15 milionów dolarów.

Renato Bermudez, reporter hiszpańskojęzycznej telewizji i radiostacji ESPN, twierdzi tymczasem, że możliwa jest inna potyczka. - Ekipa Floyda Mayweathera odbyła rozmowy z Miguelem Cotto ws. walki rewanżowej we wrześniu, jeśli Cotto pokona Kirklanda - napisał na Twitterze.

Portorykańczyk zaboksuje z Jamesem Kirklandem (32-2, 28 KO) podczas zaplanowanej na 25 lutego gali w Teksasie. Będzie to jeden z jego ostatnich występów w karierze. "Junito" już kilka miesięcy temu zapowiedział, że nie będzie więcej boksować po 31 grudnia 2017 roku.

Po starciu z Kirklandem Cotto zamierza stoczyć jeszcze jedną lub dwie walki. Chciałby mocnego rywala - np. Saula Alvareza albo właśnie Mayweathera. Z niepokonanym Amerykaninem rywalizował już w 2012 roku. Dał mu dobrą walkę, ale po dwunastu rundach przegrał na punkty.

Mayweather, którego dużo jest w tym tygodniu w mediach ze względu na promocję walki DeGale-Jack, zapewnia, że mimo nieustających spekulacji nie myśli o wznowieniu kariery. - Czy wrócę? Nie, absolutnie - stwierdził.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Lucky
Data: 13-01-2017 12:05:41 
3 x na tak. Dla mnie jako fana Cotto to świetna walka. W pierwszej pokazał się z bardzo dobrej strony.Jeden z niewielu kompletnych zawodników w dzisiejszym boksie. Potrafi walczyć na dystans (druga walka z Cementem), skracać ring (Foreman, Martinez), bić na górę, na dół; bronić się balansem, nogami i gardą. Minus taki, że jest strasznie pazerny na kasę i może być problem w negocjacjach.
 Autor komentarza: Putin
Data: 13-01-2017 12:12:29 
Floyd miałeś już nie wracać !!! Proszę daj spokój.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-01-2017 13:02:04 
Głupie pytanie czy wróci? Przecież jasno powiedział że tylko na walkę z McGregorem za 100 baniek, ile by dostał za Cotto 20-25? Za takie drobne nie będzie mu się chciało pocić. Gdzieś czytałem artykuł że w ringu zarobił 800 baniek, więc sami sobie odpowiedzcie czy wróci?
 Autor komentarza: Polakos
Data: 13-01-2017 13:07:27 
Jak już ma wracać, to chociaż dla rywala z którym miałby realną szansę na porażkę a nie dla Cotto...
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 13-01-2017 13:20:03 
Dla mnie walka bez sensu i jest małe prawdopodobieństwo że się odbędzie. Po pierwsze Floyd jeśli wróci to tylko za bardzo duże siano. Niestety Portorykanczyk tego nie gwarantuje bo już raz z nim przegrał i na każde 100 następnych walk również byłby pokonany. Dlatego nie wierzę w jakiś spektakularny wynik PPV. A po za tym Cotto przegrał swoją ostatnia walkę więc szansę są zerowe.
 Autor komentarza: kabanos
Data: 13-01-2017 13:22:52 
Rewanz z Cotto się nie sprzeda już prędzej z Manym bo tam hajs się bedzie zgadzał:)
 Autor komentarza: Callisto
Data: 13-01-2017 13:29:23 
FMJ przejedzie sie niczym walec po Cotto tak samo jak Ward po Kovalievie.
 Autor komentarza: floydbest
Data: 13-01-2017 14:37:17 
Floyd z całym szacunkiem ale jak masz wracać na walke z Mcgregorem to lepiej wcale nie wracaj to ujma dla boksu, może z Małyszem powalcz , UFC to inny sport ..........
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 13-01-2017 15:24:24 
Niech da rewanz Pacowi. Kasa sie zgodzi. Co prawda wygra jeszcze raz ale moze chce go zostawic w takim poczuciu niedosytu i myslalami ze moze mogl wygrac heh
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 13-01-2017 16:16:37 
Miguel Cotto to jedyna sensowna opcja dla Mayweathera Jr na jego powrót. Do tych powyżej, którzy twierdzą, że Floyd za tą walkę wyciągnie 20 baniek, o czym wy piszecie???!!! Z kim ma zarobić większą kasę? Z Dannym Garcią? Który pomimo tego, że solidny, to nie jest gwiazdą na miarę PPV, nigdy nie walczył w main evencie na PPV! Z Keithem Thurmanem? Ta sama sytuacja co z Garcią. Rynek PPV rządzi się swoimi prawami. Cotto dołoży od siebie cegiełkę i wynik sprzedanych pakietów będzie w pełni zadowalający obie strony. Najważniejsze to efektowny powrót Miguela i wygrana najlepiej przed czasem, w spektakularny sposób nad Kirklandem. Sam powrót z emerytury Floyda również swoje zrobi, ludzie kupią PPV, aby zobaczyć jak się pokaże po dłuższej przerwie w wieku 40 lat. Zaczną się mnożyć spekulacje, czy nie ryzykuje w tym wieku za dużo wychodząc do wciąż groźnego Portorykańczyka? Sam Freddie Roach pytany przez dziennikarzy w ostatnim czasie o to z kim wolałby widzieć Floyda wskazał właśnie na Miguela, a nie na Manny'ego. To Portorykańczykowi daje więcej szans na zwycięstwo i ja się tutaj z nim zgadzam. Pełna zgoda, że Floyd zarobiłby więcej kasy za rewanż z Pac-Manem, aniżeli za walkę z Cotto, ale według mnie sprzedaż PPV byłaby znacznie mniejsza niż to rekordowe 4,6 mln. W mojej opinii gdyby wykręcili 2,3-2,5 mln to by było maks. Pytanie czy tym razem by się dogadali, bo jak napisałem wyżej bardzo ciężko ocenić ile ten rewanż wygeneruje kasy, Manny w pierwszej walce wyraźnie zawiódł. Kolejne nazwisko to Canelo, ale rewanż ciężko będzie zorganizować. Canelo nie wiem czy zgodziłby się na 154lbs, o 152 nie ma co wspominać. McGregor? Szkoda komentować...
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 13-01-2017 18:24:31 
Niech wraca, jak dla mnie ostatnią walkę może wziąć nawet z Jackiewiczem, będę oglądał z wypiekami na twarzy, kocham go, najważniejsze, żeby pobił rekord Marciano a Jackiewicz się na pewno zgodzi, nawet bez przygotowania, sam mówił, że boksuje głównie dla kasy.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 14-01-2017 10:02:32 
Jackiewicz to za duze zagrozenie, bedzie walka z McGregorem
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 14-01-2017 12:18:41 
"Według nieoficjalnych informacji ..."

Na tych słowach zakończyła się moja lektura artykułu. A teraz jeszcze rzuciłem okiem na koniec:

"- Czy wrócę? Nie, absolutnie - stwierdził."

Czyli słowa Floyda obalają wcześniejsze spekulacje. Normalnie tabloid, "Fakt" to nie jest wzór dziennikarstwa proszę państwa, nie naśladujcie ich.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.