RIGONDEAUX: NAJLEPSZE OPCJE TO ŁOMACZENKO I CHOCOLATITO

Guillermo Rigondeaux (17-0, 11 KO) niezmiennie podkreśla, że potyczka z Wasylem Łomaczenką (7-1, 5 KO) to w tej chwili walka, która najbardziej go interesuje.

- Najlepszy dla mnie pojedynek to teraz starcie z Łomaczenką w umownym limicie lub z "Chocolatito", także w umownym. Ale są inne dobre opcje, np. walka z Framptonem - napisał Kubańczyk podczas rozmowy z kibicami na Facebooku.

Rigondeaux jest mistrzem wagi super koguciej, podczas gdy Frampton występuje w piórkowej, a Roman Gonzalez w super muszej. Także Łomaczenko boksuje w innej kategorii niż "Szakal" - super piórkowej. Mimo wszystko pięściarz z gorącej wyspy ciągle ma nadzieję, że do bezprecedensowego starcia dwóch podwójnych mistrzów olimpijskich uda się doprowadzić.

- Gdyby zależało to ode mnie, walczyłbym z nim już w przyszłym tygodniu. Niestety bokserska polityka nie pozwala na to, aby doszło do tej walki w taki sposób, na jaki zasługują kibice, tj. na równych warunkach - oznajmił.

Rigondeaux ma wrócić na ring 25 lutego w Teksasie. Jego rywalem będzie Moises Flores (25-0, 17 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 03-01-2017 11:29:48 
Z Lomaczenka nie ma żadnych szans. Z Chocalito ma szansę jeśli znowu wrzuci najwyższe obroty swojego do bolu nudnego stylu.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 03-01-2017 11:29:50 
Z Lomaczenka nie ma żadnych szans. Z Chocalito ma szansę jeśli znowu wrzuci najwyższe obroty swojego do bolu nudnego stylu.
 Autor komentarza: osieml
Data: 03-01-2017 11:58:52 
Nie doceniasz Rigo i jego fenomenalnego refleksu :)
 Autor komentarza: Clevland
Data: 03-01-2017 12:17:16 
1. Arum nie puści Łomaszczenko na Rigo, bo ryzyko bardzo duże.
Łomaszczenko ma zajebisty do oglądania styl, a Rigo to nudziarz...

Łomaszczenko vs Rigo ?

Łomaszczenko zadaje bardzo dużo ciosów i to jest szansa na kontrę dla Rigo.
Szczególnie że część z nich jest słabych i tu Rigo może coś wstawić.

W walce Łomaszczenko vs Rigo stawiam na Rigo, ale do tej walki nie dojdzie.
Rigo ma większy zasięg i Łomaszczenko będzie musiał skracać dystans a to jest ryzyko, z tak szybkim jak Rigo bokserem.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 03-01-2017 12:27:24 
Clevland

Wydaje mi się że jeszcze nie doceniasz Wasyla. Facet ma najlepsza ofensywę w dzisiejszym boksie. Do tego jego defensywa jest praktycznie równie dobra. Co czyni go fenomenem. Do tego jest mega inteligentny w ringu. Oczywiście jak wspomniałeś zadaje dużo ciosów ale są to ciosy przemyślane. Istnieje możliwość że Kubańczyk mógłby go skontrowac ale dla mnie miałby małe szanse.
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 03-01-2017 12:41:07 
Rigo był MO w kategorii koguciej. Wasyl w piórkowej i lekkiej. Jest naturalnie mocniej zbudowany od Rigo i silniejszy. Dodatkowo w tym momencie przenosiny Guilermo do wyższej kategorii oznaczałyby dodatkowe problemy. W tym wieku organizm nie adaptuje się już tak łatwo. Przy ciągłym naporze ze strony Wasyla, Rigo mógłby nie wytrzymać kondycyjnie.
Oczywiście stawiam na Wasyla z racji tego że mały Kubańczyk nie dałby rady go znokautować a do tego wiek i umowny limit działałyby na jego niekorzyść.
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 03-01-2017 12:47:45 
Wydaje mi się, że Arum nie puści dlatego, że się boi o swojego pupilka, a dlatego, że zwyczajnie Rigo nie przyciąga widowni. Czy byłby to nudny pojedynek to trudno powiedzieć. Na pewno byłoby więcej uników niż przyjęć na gardę ale nie tylko to decyduje o atrakcyjności pojedynku.

A co do Rigo vs Chocolatito, to Kubańczyk typowo szuka tutaj skoku na kasę a przy okazji na wypromowanie nazwiska, bo jego wygrana w tym pojedynku jest bardzo prawdopodobna. Szybkość przeważa po stronie Rigo, w kwestii techniki to nie ma co dyskutować, do tego okropnie duży zasięg.
Niemniej jednak są podobnego wzrostu więc w ringu wyglądali by na równych sobie. Co by nie było chetnie obejrzałbym obydwie z tych walk
 Autor komentarza: arpxp
Data: 03-01-2017 12:52:50 
Arum już stracił jedną kurę znoszącą złote jaja z powodu Rigo, drugi raz tego błędu nie popełni.
 Autor komentarza: Rolan
Data: 03-01-2017 13:17:17 
DefensywaOfensywa. Rigo koncentuje się na bezpiecznym defensynym boksowaniu, a Łoma pół na pół. Wygra specjalizacja czyli Rigo. Ps. Co nie zmienia faktu że nie chciałbym tej walki oglądać.
 Autor komentarza: Rolan
Data: 03-01-2017 13:17:42 
Defensywa Ofensywa
 Autor komentarza: Rolan
Data: 03-01-2017 13:19:18 
up Nie widać nawiasów. Defensywa wygrywa z ofensywą.
 Autor komentarza: Lombard
Data: 03-01-2017 13:57:50 
Jednego i drugiego wypunktuje Defensywny styl i "pykanie".
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 03-01-2017 15:07:34 
Dla mnie Łomaczenko zdecydowanym faworytem. Jest dużo młodszy, dużo bardziej głodny sukcesów i niemniej utalentowany, a może nawet i bardziej. Wydaje się być wszechstronniejszy i silniejszy przede wszystkim. Był lepszym amatorem i jest lepszym zawodowcem. To urodzony zwycięzca.
 Autor komentarza: Krusher
Data: 03-01-2017 18:02:29 
Clevland

Naucz się pisać a potem udzielaj ignorancie ;)
 Autor komentarza: RK2
Data: 03-01-2017 21:08:54 
NIe - nie może dojść do tego pojedynku, bo z dwóch moich niezatapialnych, prawdziwych pięściarzach, osobowości ringowych jeden musiałby przegrać! który!?Wg mnie Rigo by się nie dał, ale nie zrobiłby jednocześnie Wasylowi większej krzywdy - Wasyl może w takiej walce więcej ryzykować, Rigo nie. Dwaj w mojej trójki P4P + Chocolatito
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 03-01-2017 22:09:28 
Autor komentarza: TheShadowOneData: 03-01-2017 12:41:07
Rigo był MO w kategorii koguciej. Wasyl w piórkowej i lekkiej. Jest naturalnie mocniej zbudowany od Rigo i silniejszy. Dodatkowo w tym momencie przenosiny Guilermo do wyższej kategorii oznaczałyby dodatkowe problemy. W tym wieku organizm nie adaptuje się już tak łatwo. Przy ciągłym naporze ze strony Wasyla, Rigo mógłby nie wytrzymać kondycyjnie.
Oczywiście stawiam na Wasyla z racji tego że mały Kubańczyk nie dałby rady go znokautować a do tego wiek i umowny limit działałyby na jego niekorzyść.


1) Rigo moglby nie wytrzymac kondycyjnie... Raz ze taki piesciarz jak Rigo zazwyczaj sam dyktuje tempo walki do tego jego styl jest na maksa minimalistyczny Ciagly napor ze strony Wasyla? Na roznych meksykanskich bijowkowa Wasyl sobie moze nacierac problem w tym ze mowimy o najlepszym kontrbokserze naszych czasow


2) Maly Kubanczyk w ostatnich walkach jednemu japoncyzkowi ktory w ringu wazyl 147 - czyli w zasadzie tyle co w ringu Floyd jak tylko stwierdzil ze nalezy przyspiesyzc polamal oczodol Ostatniemu zlamal w 2 rundy szczeke Wiem jest nudny i chujowy bo lamie ludziom szczeki i oczodoly zadajac malo ciosow...Do tego nie ma jak widac popa :D:D:D
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 04-01-2017 01:33:56 
@Sugar78
Co do najlepszego kontrboksera się zgadzam, ale moim zdaniem w ataku Łomaczenko nie ma sobie równych w rankingu P4P. No i mały Kubańczyk nie znokautowałby, w domyśle nie trafiłby na tyle czysto, silnym uderzeniem Wasyla, którego obrona niewiele ustępuje tej Rigo. Nie powiedziałem że nie ma uderzenia.
 Autor komentarza: Jablo
Data: 04-01-2017 07:23:47 
Kubańczykowi kontrowanie zawodnika z taką obroną, różnorodnością płaszczyzn ataku i obroną będzie niezwykle trudne. Po za tym duża część sukcesu Rigo bazuje na jego pracy nóg, jest bardzo skoczny na nich i stara się trzymać odpowiedni dystans. Jednakże nie widziałem ostatnio zawodnika, który w kwestii pracy nóg, ich szybkości, umiejętności chodzenia we wszystkich kierunkach z jednoczesnym zadawaniem ciosów i unikami przewyższał by Ukraińca.

Do tego Wasyl jest większy i silniejszy.

Bardzo chciałbym zobaczyć tę walkę.
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 04-01-2017 23:37:35 
Tez bym bardzo chcial

Do przewag Lomaczenki mozna zaliczyc

- Wiek

- To ze reguralnie walczy

- Przewage rozmiarow

Przewagi Rigo to

- To ze jest to Rigo.... Jestem mega fanem Lomaczenki ale jak popatrzec na Usyka to mozna zrozumiec ze oni obaj to jednak produkt ojca Lomy Wiadomo Wasyl mniejszy wiec lepiej skoordynowany i wieksze cuda wyprawia ale to podobny boks. Rigo jest jedyny w swoim rodzaju Minimalizm precyzja niepowtarzalnoc
Obaj sa wyjatkowi ale jednak Rigo jest wiekszym kosmita
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.