EKSPLOZJA BOMBY NA GALI BOKSU, PONAD 30 RANNYCH

Eksplozja bomby raniła 33 osoby podczas amatorskiej walki bokserskiej, która odbywała się w środę wieczorem w prowincji Leyte na Filipinach.

Początkowe doniesienia mówiły o dziesięciu zabitych. Z czasem oficjele skorygowali tę informację. Nikt nie zginął, ale kilkadziesiąt osób trafiło do szpitala.

Bomba wybuchła tuż przed ogłoszeniem werdyktu pojedynku dwóch pięściarzy. Chwilę później doszło do kolejnej eksplozji. Policja ustaliła, że do detonacji użyto telefonu komórkowego.

Był to już drugi zamach na Filipinach na przestrzeni tygodnia. Jak dotąd nikt się do nich nie przyznał, ale agencja Reutera przypomina, że w kraju tym działa coraz więcej islamskich grup terrorystycznych. Prezydent Rodrigo Duterte obawia się, że jeśli uda się przepędzić dżihadystów Państwa Islamskiego z Syrii i Iraku, wielu z nich może osiąść właśnie w państwie na południowym wschodzie Azji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krusher
Data: 29-12-2016 12:03:52 
Pseudo państewko z tego isis, których Rosjanie ładnie wykurzyli.
 Autor komentarza: Krusher
Data: 29-12-2016 12:04:39 
Oczywiście szkoda cywili, zawsze najbardziej obrywają :(
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 29-12-2016 13:16:18 
Jest to prawdopodobne ze to byli jacys fundamentalisci ,taki wplyw religii na ludzi.choc Prezydent Filipin wykonal kilka pozytywnych ruchow ktore nie byly mile widziane ,wiec to tez moze byc kara.
Krusher
wracajac do ISIS to zadne panstewko ,tylko organizacja militarna ,po zdobyciu Alepo schwytano 100 oficerow koordynatorow dzialan wojennych ,zobacz jakie byly tam narodowosci
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.