SZEF WBC: STIVERNE NIE DOSTANIE PASA TYMCZASOWEGO BEZ WALKI

Mauricio Sulaiman, prezydent federacji World Boxing Council, wykluczył możliwość nadania Bermane'owi Stiverne'owi (25-2-1, 21 KO) tytułu mistrza świata wagi ciężkiej w wersji tymczasowej. Haitańczyk z kanadyjskim paszportem w sobotę miał zaboksować o ten pas, ale Aleksander Powietkin wpadł na jednej z kontroli antydopingowych i szansa przeszła mu obok nosa.

Zaraz potem promujący Stiverne'a Don King zaapelował do władz WBC, by jego zawodnikowi nadano status mistrza tymczasowego i wyznaczono do rewanżu z Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO), który zrzucił go dwa lata temu z tronu. Dziś już wiadomo, że Bermane będzie musiał na swoją szansę zapracować w ringu.

- Nie możemy nikomu nadać mistrzostwa bez walki, to niemożliwe - ucina temat Sulaiman, który odniósł się również do afery z rzekomym dopingiem Powietkina.

- Wszystkie dokumenty do nas wysłano, ale w międzyczasie zakończyła się nasza konwencja i potrzebujemy teraz trochę czasu na zapoznanie się z tym problemem. Każda sprawa jest inna, więc póki co nie chcę nawet spekulować o ewentualnych karach - dodał szef WBC.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: StaryMordziaty
Data: 21-12-2016 06:09:12 
Niech Stivern udowodni w ringu z kims solidnym ze zasluguje na jaka kolwiek walke o pas.
Swoja droga jesli dostanie szanse walki z Wilderem to nie potrwa to dlugo.
Osobiscie nawet tego nie zobacze, kolejna obrona Wildera z rywalem z zaplecza.
 Autor komentarza: Zarev
Data: 21-12-2016 09:42:18 
Stracił taką kase od Ruska licząc że od razu dostanie title-shota a tu zonk, w tempie walk koszykarza i unifikacji na horyzoncie to moze doczłapie się do niego na początku 2018, o ile ten nie straci wczesniej pasa na rzecz AJ ;)
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 21-12-2016 13:10:26 
nie stracił jeszcze, kasa zamrożona w depozycie a jak wyjdzie że walki nei było przez ruskich to dostanie swoja wypłatę.
Co do samego stiverna idiotyczne jest to ze po przegraniu pasa zawalczyl po 10 miechach slaba walke z rossym i po kolejnym roku przerwy malby zostac oficjalnym.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 21-12-2016 13:56:22 
Dać Stivernowi Takama albo Puleva na eliminator i wygrany na obowiązkowego dla Wildera.
 Autor komentarza: CELko
Data: 21-12-2016 14:05:43 
Don King myślał, że za darmo dadzą pas Stivernowi który ostatnio ledwo co pokonuje przeciętnych rywali.
 Autor komentarza: hero21
Data: 21-12-2016 14:09:04 
Pizda z tego Stiverna. Powinien walczyć z Powietkinem i zgarnąć 1.35 $. Teraz pewnie będzie musiał walczyć w elimnatorze z kimś innym za 200-300 tys.
 Autor komentarza: Guzik999
Data: 21-12-2016 15:27:53 
A ja myślę, że dopiero teraz to się zrobi ciekawie. Powietkin wypada, numerem 2 jest Stiverne, ale numerem 3 jest Luis Ortiz. Czyli najprawdopodobniej zawalczą o tego Interima. Niby Ortiz jest już wyznaczony przez WBA jako oficjalny dla zwycięzcy AJ Kliczko, ale Hearn przecież nie będzie swoich zawodników od razu na siebie rzucał, lepiej napuścić Ortiza na Bumobija i wtedy Hearn ma prawie wszystkie karty po swojej stronie, jeśli Ortiz go pokona. King pewnie będzie próbował zrobić wszystko, żeby Stiverne zawalczył z kims innym, ale to się raczej nie uda bo Hearn to nie De La Hoya, który miał Luisa gdzieś.
 Autor komentarza: StaryMordziaty
Data: 21-12-2016 18:43:45 
Jak Stivern zostanie wyznaczony do walki z Ortizem to nici z jego walki o pas bo Ortiz go wykończy przed czasem. A sam Ortiz będzie w tym kierunku pchany bo nie wierze że będzie swoja stajnie Hearn wyniszczał. Pytanie tylko co się stanie pierwsze walka Wilder-Ortiz czy może Ortiz osiwieje.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.