ALEKSANDER USYK ZDOMINOWAŁ I ZASTOPOWAŁ MCHUNU

Pewne zwycięstwo na ringu w Inglewood w Kalifornii zanotował świetny Aleksander Usyk (11-0, 10 KO). Ukrainiec pokonał cenionego Thabiso Mchunu (17-3, 11 KO), udanie zadebiutował za oceanem, w dodatku na potężnej stacji HBO, ale co najważniejsze, po raz pierwszy obronił też tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej federacji WBO, jaki dokładnie trzy miesiące wcześniej odebrał naszemu Krzyśkowi Głowackiemu.

Pierwsze dwie rundy rozpoznawcze. Pretendent siedział na zakrocznej nodze, obniżał pozycję i czekał na mocną kontrę lewym bądź prawym sierpem. Champion z kolei "pykał" swoim jabem, ale nie palił się specjalnie do podejmowania ryzyka. Buczenie kibiców sprawiło, że reprezentant RPA zaatakował w trzecim starciu, jednak po kilku kontrach Ukraińca szybko powrócił do pierwotnego planu.

W czwartej odsłonie działo się jeszcze niewiele, natomiast w piątej Usyk ewidentnie podkręcił tempo, ruszył na przeciwnika, obchodził go zajstepem i coraz częściej trafiał mocniejszą lewą ręką. W szóstej po pięknej kombinacji lewy podbródkowy-lewy sierp w okolice ucha Mchunu był liczony do ośmiu. W siódmej i ósmej rundzie przewaga Aleksandra nie podlegała dyskusji, natomiast wydawało się, że nie wykrzesał z siebie jeszcze choćby połowy tego, co mógłby.

USYK ROZWAŻA STARCIE Z JOSHUĄ >>>

- Ten koleś przecież już umiera, podkręć trochę tempo - mówił w narożniku przed dziewiątą rundą James Ali Bashir. A Usyk posłuchał swojego trenera, wyszedł i już na samym początku trafił dwukrotnie krótkim lewym sierpem. Challenger cofnął się, a mistrz atakował coraz ostrzej. W końcu wszystko się skumulowało i Mchunu przyklęknął, dając sobie kilka dodatkowych sekund. Po liczeniu do ośmiu Usyk dalej nacierał, znów trafił podwójnym lewym sierpem, posyłając rywala po raz trzeci na deski. Tym razem doświadczony arbiter Lou Moret nawet nie liczył i od razu ogłosił zwycięstwo Ukraińca.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: awel
Data: 18-12-2016 06:40:16 
taaaak i teraz chetnie poczytam jak to glowacki powroci i w rewanzu odbierze usykowi pas , ktory to w koncu jemu sie nalezy :-)
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 18-12-2016 07:46:44 
A co w tym niezwykłego? I mchunu i makbu zostali na wyrost nazwani kims niezwykłym
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 18-12-2016 11:22:33 
No czekam na znawców z orga, jaki to Usyk waciak... Buahahahaha!
 Autor komentarza: Clevland
Data: 18-12-2016 11:31:48 
Usyk to taki duży Wasyl Łomaszczenko. Do tego z dużym zasięgiem rąk.
Ciężko znaleźć boksera który będzie potrafił skrócić dystans i przełamać optyczną przewagę Usyka którą ten robi sobie dużą ilością zadawanych ciosów.

Na razie dominator wagi junior ciężkiej. Chyba że Baterbijev który na amatorce dość dobrze radził sobie z Usykiem zdecydował się przejść do junior ciężkiej.

W wadze ciężkiej przewaga zasięgu Usyka stopnieje, a siła ciosu nie będzie już atutem.
W walce z małym ciężkim będzie nadal błyszczał.
Tam gdzie trzeba będzie skrócić dystans nie będzie tak różowo. No chyba że trafi na jakiegoś nieogarniętego boksera.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 18-12-2016 11:41:00 
Oczywiście że Usyk będzie miał o wiele trudniej w ciężkiej. Jest to pięsciarz nietuzinkowy, mega talent. Ma tyle różnych broni i technik w arsenale, może szukać innych rozwiązań. Myślę że takiego Parkera to by zrobił na pkt, albo nawet znokautował.
 Autor komentarza: ekspertkris
Data: 18-12-2016 11:47:32 
Gdzie sa pseudofani Glowki ktorzy mowili, ze Usyk to waciak? Usyk ma 90% nokautow, oprocz Glowki znokautowal wszystkich innych a glowka nokautow ma niecale 60%...Ponac Usyk mial byc waciakiem i co?
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 18-12-2016 12:35:50 
Usyk nie znokautowal Glowackiego bo to byl jedyny zawodnik przed jakim czul respekt i musial realizowac plan az do samego konca bo nokaut tam wisial w powietrzu do konca.
Mchunu zostal zajechany przez Makabu, to fajny technik liczylem na wiecej ale Usyk to inna liga.
Nisamowity zawodnik, numer 1 w cruiser, zaraz za nim Glowka. Nie moge sie doczekac walk Glowki z ruskimi cepiarzami wrecz stworzonymi dla Glowki :D
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 18-12-2016 12:41:31 
hayabooza
Dokładnie. Usyk czuł respekt do krzyżowego Krzyśka i postanowił go wypykać. Nic więcej. Tutaj na orgu już z Usyka zrobili waciaka :)
 Autor komentarza: Mike555
Data: 18-12-2016 19:38:45 
wojtyla85 gościu jesteś oderwany od rzeczywistości...Usyk ogrywa Parkera na pkt? Dobre dobre.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.