UTALENTOWANY BOKSER ZASTRZELONY W CHICAGO

Utalentowany bokser wagi półśredniej, 25-letni Ed Brown (20-0, 16 KO) zmarł w niedzielę w szpitalu po tym, jak dzień wcześniej został postrzelony na parkingu w Chicago.

W nocy z piątku na sobotę Brown siedział ze swoją 19-letnią kuzynką w samochodzie na parkingu w dzielnicy East Garfield Park, gdy podjechał do nich inny pojazd. Z niego padły strzały - pięściarz został trafiony w głowę, a kobieta w nogę. Jej stan jest dobry, natomiast życia Browna nie udało się uratować.

- Zginął za nic. Ci ludzie w Chicago strzelają bez powodu. Co innego, gdyby był gangsterem albo sprzedawał narkotyki. Ale on nie robił nic z tych rzeczy - powiedział znany menedżer Cameron Dunkin, który współpracował z 25-latkiem.

- Mówiłem mu, żeby się wyniósł, żeby opuścił Chicago. Za każdym razem gdy był już gotowy, George [Hernandez - trener] dzwonił i mówił, że nie wyjedzie. To smutne, że nie mogą opuścić tego środowiska - dodał.

Chicago od dawna zmaga się z problemem przestępczości, który szczególnie nasilił się w tym roku. Od stycznia w mieście postrzelonych zostało ponad 4,100 osób, a od kul zginęło już przeszło 660.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: maciej12
Data: 05-12-2016 11:26:08 
4.100 postrzelonych osób? Ludzie to jakiś kosmos! Jak to jest ta wymarzona Ameryka to ja dziękuję.
 Autor komentarza: abojawiem
Data: 05-12-2016 12:25:45 
"To smutne, że nie mogą opuścić tego środowiska" - tzn. jakiego środowiska, bo on ponoć nie dilował ani nic z tych rzeczy?
 Autor komentarza: tomekck91
Data: 05-12-2016 12:47:05 
Szkoda chłopaka całe życie było przed nim, cała kariera.

ps. To, że niby ok. 11 osób dziennie jest tam postrzelonych? :o
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 05-12-2016 12:49:40 
Autor komentarza: maciej12
4.100 postrzelonych osób? Ludzie to jakiś kosmos! Jak to jest ta wymarzona Ameryka to ja dziękuję.


Bo to jest kosmos. Mam kolegę, pracował tam przez rok, wyprowadził się. Tam są dzielnice i to nie są getta, gdzie strach zatrzymać się samochodem na światłach, bo jest duża szansa, że ktoś podejdzie z bronią. Dlatego normą tam jest, że ma się w kieszeni drugi portfel, "na oddanie", żeby napastnik wziął, nie przeliczył i się odczepił.
Na Chicago dziś się mówi Chiraq (od CHIcago + iRAQ), od tej wojny w Iraku. Policja dawno już straciła nad tym kontrolę.
Ale i tak bardzo dużo tych sytuacji, związanymi z bokserami. Który to już w tym roku? A tych bokserów jest raptem kilkanaście_kategorii x ~1000 w każdej kategorii.
 Autor komentarza: bolos
Data: 05-12-2016 14:12:52 
To sa skutki wlasnie latwego dostepu do broni
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 05-12-2016 15:39:11 
I dlatego wybrali Trumpa który mówi jak jest i ,że trzeba choloty za "mordę wziąć" ,nie udawać ,że to nie problem głównie przez czarnoskórych wywołany ,chcących być "gangsta" jak snoop dogi i inne dr dre ,a do pracy czy szkoły nie po drodze już.To uproszczenie oczywiście ,ale pokazuje sedno sprawy .
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 05-12-2016 16:50:04 
werwoolf
To nie jest uproszczenie niestety. Tak to wygląda. Murzyni etnicznie nie pasują do cywilizacji białego człowieka i choć różni inżynierowie społeczni od "integracji" od dziesięcioleci stają na głowie to tego się nie przeskoczy. To jest fakt i poszczególne wyjątki tylko potwierdzają regułę. Ameryka jest idealnym przykładem. I mi jeszcze szkoda tych ludzi bo sami się tam nie prosili.

Co do wyboru Trumpa to myślę że społeczeństwo amerykańskie po wielu pokoleniach wreszcie się krystalizuje jako jedność. Typowy amerykanin to biały protestant, który już nie mówi o sobie "pochodzenia włoskiego, niemieckiego, polskiego..." bo jego przodek przyjechał do Ameryki osiem pokoleń wstecz. I dla nich tworzący własne enklawy Włosi, Chińczycy, Polacy, Muzułmanie, Żydzi to po prostu obcy. I doprawdy nie ma co się Amerykanom dziwić. Sto lat temu to jeszcze wielokulturowa Ameryka miała rację bytu, ale teraz wytwarza się tam normalny naród.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 05-12-2016 17:18:43 
@Cooperek, nie róbmy w tym temacie takich przepychanek na takim poziomie. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy białymi a czarnymi. Oczywiście masz rację, że w Stanach Murzyni są problemem. Ale to nie ich wina, wyszło jak wyszło. U mnie na osiedlu mieszka 8 Murzynów, jak wyjaśnisz to, że są to najspokojniejsi kolesie pod słońcem, mają wyższe wykształcenie (lekarze 3, nauczyciele 3, 1 informatyk, 1 pracuje w telewizji), żony Polski, 5 z nich widziałem w kościele i nikt ich nie widział nawet z puszką piwa w ręku? Murzyni w USA są skazani od urodzenia. Tak jak polskie dresy. Nie generalizuj.
 Autor komentarza: TRM
Data: 05-12-2016 19:56:48 
prawdą jest też to że murzyni są mniej inteligentni od białych, a jeszcze bardziej od azjatów. przez to częściej zostają w nizinach społecznych, trudniej im się wybić. ci którzy coś osiągną, są w miarę kumaci to często zostawiają to środowisko, te getta i normalnie sobie żyją. a gdy ta cała biedota się banduje w tych dzielniach to się wtedy tworzy patologia , morderstw, przestępstwa etc. ciężko też znaleźć receptę na taki stan rzeczy, chyba jakiś wielki boom gospodarczy i wytowrzenie wielu nowych miejsc pracy mogłoby trochę wyciągnąć chociaż część tych ludzi bo ja w żadne lewackie, socjalne programy nie wierzę.

a co do dostepu do broni, to w chicago jest dosyć rygorystyczne prawo. widzialem porównanie chicago i houston to mimo dużo bardziej liberlanego prawa do broni w teksasie, ginie mniej osób przy porównywalnej liczbie ludności w obu miastach.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 05-12-2016 21:48:07 
trm Nie ma co generalizować ale Zgadzam się taka co do murzynów oni gentycznie są mniej rozwiniecii niż biali czy Azjaci są na pewno wyjątki jak Elita aktorzy reżyserzy że wspomnę np Morgana freomana zdajsię że żaden Murzyn nigdy nie miał nagrody nobla to tak na marginesie natomiast do sportu mają dobre genny nie mówię że do Boksu bo tam też Biali się liczą
że wspomnę np o Biegaczach z Kenii np.

Co do Gett są W USA ale dużo gorzej jest W Rpa tam czarnych jest co najmniej 90 procent a Ameryce ich tyle nie ma.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 05-12-2016 22:17:59 
szkoda chlopaka ale bez przesady, poedjezdzaja nie chca okrasc czy cos wyciagaja spluwe i zabijaja? to sie kupy nei trzyma
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 06-12-2016 02:16:16 
Czarnoskorych noblistow bylo z 15
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.