WIDEO: TRENING MASTERNAKA Z RUMIŃSKIM

Mateusz Masternak (37-4, 26 KO) nie ukrywa swoim ambicji trenerskich, z kolei Paweł Rumiński (2-0, 2 KO) dopiero zaczyna swoją karierę zawodową, lecz dwa ekspresowe i brutalne nokauty nadały mu rozgłosu. Nie osiada jednak na laurach i chętnie korzysta ze wskazówek starszego, bardziej doświadczonego kolegi po fachu. Prezentujemy Wam urywek wspólnego treningu Masternaka i Rumińskiego, przy udziale Andrzeja Gmitruka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 02-12-2016 17:54:04 
Cholera, Wasilewski miał racje, nasi amatorzy po przejściu na pro, uczą się jeszcze podstaw.
Nic dziwnego, że nasz boks taki gówniany
 Autor komentarza: Champion20
Data: 02-12-2016 18:00:10 
Są różne szkoły boksu, Ruscy walczą też inaczej. Ale fakt czegoś u nas brakuje niby Gmitruk dobry ale jakoś mało mamy wybitnych bokserów i mistrzów świata
 Autor komentarza: Furmi
Data: 02-12-2016 18:47:26 
Czytam wasze komentarze i po prostu nie wierzę... a czemu chłopcy mieliby być dobrzy? Gdyby nie BOKSER.ORG to NIKT by o nich nie pisał i ich nie pokazywał. Nie ma ligi, nie ma pieniędzy, nie ma etatów, dlaczego więc oni mieliby robić jakiekolwiek medale? Wy żyjecie w jakimś matriksie dalej i nie potraficie rozróżnić sukcesu nastolatka, który boksuje dla pasji, z sukcesami seniorskimi, za którymi MUSZĄ stać pieniądze. W Anglii po Pekinie władowali olbrzymie pieniądze w sporty walki, by u siebie coś znaczyć za cztery lata i teraz mają po ośmiu latach w gronie zawodowców tylu mistrzów, ilu mają. A u nas? Przez cztery lata wszyscy mają chłopców w dupie i nagle przed igrzyskami oczekują medali...
 Autor komentarza: IronGlove
Data: 02-12-2016 19:20:43 
Ktoś kto nie wie jak wygląda w Polsce boks amatorski od środka byłby bardzo zdziwiony po zapoznaniu się z tematem. Młody, perspektywiczny pięściarz w Polsce marzy o tym żeby nie musieć do boksu dokładać, a w Anglii czy USA jest w stanie się już z tego utrzymać i to na dobrym poziomie.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 02-12-2016 19:29:06 
Mało tego, taki Roberto Cammarelle został w olimpijskim po złocie w super ciężkiej w 2008, bo miał lepsze warunki, a Joshua srogo się zastanawiał po złocie w Londynie. A niektórzy dalej się zastanawiają, dlaczego nie mamy wielkich mistrzów...
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 02-12-2016 19:47:45 
@furmi
Mi nie chodzi o to, że warunki itp.
Mi chodzi o to, że krajowy utytułowany amator, idzie na pro i się uczy lewego, jak widzimy tu na filmiku.
Przecież takie rzeczy jak synchronizacja nóg to I krok bokserski.
U Ruskich wychodzi Ci przeciętny uczestnik mistrzostw ma technikę w małym palcu.
Wstyd.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 02-12-2016 20:06:41 
To wyjdź do Rumińskiego do ringu i sprawdź się z nim. Jak już go pokonasz, wtedy pisz o wstydzie.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 02-12-2016 20:11:48 
Ciekawa odpowiedź ( taka jednak przyznająca rację poniekąd Wasilewskiemu )
 Autor komentarza: Furmi
Data: 02-12-2016 20:20:28 
Ale ja z Wasilewskim się zgadzam w tej kwestii, choć nie określiłbym tego aż tak dosadnie jak on. Moim zdaniem trochę przesadza, choć generalnie się z nim zgadzam. Boks zawodowy od kilku lat to przerost formy nad treścią. Kiedyś jak chciałem dla Was nakręcić materiał, to w samym Wrocławiu mogłem sobie wybrać:
Bartnik
Zegan
Masternak
Wilczewski
Cendrowski
Było jeszcze kilku ciekawych pięściarzy w boksie olimpijskim. Do wyboru, do koloru.Ale zamiast marudzić i czekać na "gale" zawodowe, wesprzyjmy w końcu boks olimpijski, bo bez wyników w amatorce nie ma szans na boks zawodowy na poważnym poziomie.
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 02-12-2016 22:41:02 
Autor komentarza: szansepromotionsData: 02-12-2016 19:47:45
@furmi
Mi nie chodzi o to, że warunki itp.
Mi chodzi o to, że krajowy utytułowany amator, idzie na pro i się uczy lewego, jak widzimy tu na filmiku.
Przecież takie rzeczy jak synchronizacja nóg to I krok bokserski.
U Ruskich wychodzi Ci przeciętny uczestnik mistrzostw ma technikę w małym palcu.
Wstyd.


Nie dramatyzuj Ruminski jest akurat ladnie ulozonym piesciarzem. Mozlwie ze nie ma najsztywniejszego prostego i chca to poprawic. Sadzac po tym gdzie boksowal to go boksu uczyli dobzre ale z kazdego mozna wyciagnac wiecej. Zawsze mozesz sie czegos nauczyc. Jest na YT jakis filmik gdzie Lenox pokazuje jak bic lewy Wilderowi.
 Autor komentarza: Darion
Data: 02-12-2016 23:10:38 
Ruminski to niech lepiej nie bierze przykladu z Masternaka. Mateusz to spoko gosc, ale jest tak drewniany, ze nawet Rasiak mial, w porownaniu do niego, kocie ruchy.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 02-12-2016 23:55:19 
Rumiński ciężar miał na nodze wykrocznej, zamiast na zakrocznej.
Stąd wskazówki Gmitruka i Mastera.

Polski boks amatorski to zdecydowanie pasjonaci bo kasy z tego nie ma wielkiej.
No chyba że ktoś się do WSB przepchnie.
No i mamy pokolenie Play Station...

Co do ułożenia bokserów- jak się trafi na trenera który nie przykłada uwagi do techniki albo nie ma na to czasu to tak to wygląda.
Ja trafiłem na trenera który zajebiście wszystko robił i pokazywał. Skąd siła, gdzie przenieść ciężar ciała, jak się skręcać itd.
Sam walczył technicznie i na refleksie.

Lenox pokazywał Wilderowi jak być blisko z lewą ręką przeciwnika i go szachować, ale i jak z tego krótkiego ciosu uzyskać dobry efekt.

Master popełnił błąd rozstając się bo porażce z powodu olbrzymiego rozcięcia i kosów Drozda. Później poszedł w siłownię, pechowi przeciwnicy i walki i jest tu gdzie jest...
 Autor komentarza: Darion
Data: 03-12-2016 13:52:33 
Oczywiscie, ze trener jest bardzo wazny. Zarowno jak jestes juz wielkim mistrzem, jak i wtedy gdy dopiero zaczynasz treningi. Ale nawet najlepszy trener nic nie zrobi jak jestes drewniany, z tym sie trzeba urodzic. Masternak jest sztywny i tyle, oczywiscie, ze on zna teorie i wie jak to wszystko ma poprawnie wygladac tylko sam nie umie tego wykonac. Z ostatnich filmikow na orgu- zobacz ruchy Masternaka i zobacz ruchy Jackiewicza. To jest niebo a ziemia jesli chodzi o koordynacje i technike.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 03-12-2016 17:44:19 
Oglądać Balskiego na tarczy to jest dopiero poezja...
https://www.youtube.com/watch?v=kiAQyaKYkBY
Na Stammie go sędzia zatrzymywał co by rywala nie skrzywdził.
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 03-12-2016 18:34:34 
Szczerze mówiąc po co komu boks olimpijski jeśli zawodowcy mogą boksować na olimpiadzie? Po po boks olimpijski skoro zdjęli kaski? :) Boks amatorski zbliża się wielkimi krokami do boksu zawodowego a jeśli nie widać różnicy to po co dostawać w głowę za darmo?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.