GUTKNECHT NADAL POZOSTAJE W ŚPIĄCZCE, GROVES ZBIERA PIENIĄDZE

Być może jesteśmy o krok od kolejnej tragedii w świecie boksu. Niedoceniany trochę przez całą karierę Eduard Gutknecht (30-5-1, 13 KO), który w czasach amatorskich pokusił się nawet o wygraną nad Giennadijem Gołowkinem, a w gronie zawodowców zasiadał na tronie mistrza Europy, nad przebywa w stanie śpiączki!

Urodzony w Kazachstanie, a reprezentujący barwy Niemiec Gutknecht niespełna dwa tygodnie temu stoczył trudny bój z jednym z najlepszych pięściarzy świata kategorii super średniej, George'em Grovesem (25-3, 18 KO). Pojedynek potrwał pełne dwanaście rund, a po ostatnim gongu sędziowie jednogłośnie wskazali na Anglika, punktując 119:110 i dwukrotnie 119:109. Niemiec był poobijany, miał bardzo zapuchnięte prawe oko, ale nic nie zapowiadało aż takiego nieszczęścia. Niestety w szatni stracił przytomność. Nastąpił wylew krwi do mózgu, a lekarze szybko przeprowadzili operację. Dwanaście dni później ten utytułowany pięściarz pozostaje nieprzytomny, natomiast Groves założył specjalną stronę, na której można wpłacać pieniądze na Gutknechta oraz jego rodzinę. Sam oczywiście również dołożył.

I ludzie wpłacają datki. Najmniejsze po pięć funtów, ale byli i tacy, którzy dorzucili po 50 czy 100 funtów. Póki co wpłacono ponad dwa tysiące funtów (£2,197). Wkrótce Groves ma jeszcze zlicytować parę swoich pamiątek na aukcji. Wy też możecie pomóc. Strona dostępna TUTAJ.

Przypomnijmy, że sześć dni temu przeżywaliśmy swoją tragedię. Fatalnie zakończył się dla Kuby Moczyka (22 l.) bokserski debiut. Polski pięściarz zmarł w szpitalu w Gorelston w Anglii w wyniku komplikacji po bolesnej przegranej przed czasem. Oby chociaż Gutknecht wygrał najważniejszą walkę swojego życia...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GaD1
Data: 30-11-2016 19:32:48 
Cholernie ciężki i niebezpieczny sport. Ludzie oglądają go dla krwi i nokautów, ja natomiast apelowałbym o rozwiązania systemowe: kaski, większe rękawice albo przerywanie walk, mimo braku ręcznika.
 Autor komentarza: adambw
Data: 30-11-2016 19:39:15 
Kazdy ktory wchodzi do ringu to bohater,nigdy nie wiesz czy z niego wrocisz o wlasnych silach zdrowy czy cie zniosa...na calym swiecie jest okolo 200 przypadkow smiertelnych w ciagu rokui to juz od dawna.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 30-11-2016 19:48:11 
Gad nie bredz. Nikt nikogo nie zmusza.
Ale tez tym bardziej beznadziejne jest krytykowanie fmj i innych za ich defensywna walke.
 Autor komentarza: pasozyd
Data: 30-11-2016 20:11:39 
,,Być może jesteśmy o krok od kolejnej tragedii w świecie boksu''

O krok ? Tragedia juz zie stala teraz niewiadomo czy smieerc nie bedzie wybawieniem czy tez nie
 Autor komentarza: teanshin
Data: 30-11-2016 20:15:03 
Przestańcie paplać te farmazony na temat tego młodego chłopaka Kuby! To nie był żaden debiut bokserski, chłopak wziął udział w Unlicensed Boxing Event, poniekąd był to dla niego debiut, ale taki debiut w boksie to może mieć każdy.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 30-11-2016 21:36:29 
Zycze powrotu do zdrowia!

PS
Za kilka dni jak sprawa przycichnie to rozne bezmozgi beda znowu od bumow itd ludzi wyzywaly. Kazdemu kto wchodzi miedzy liny nalezy sie szacunek. Mozna kogos nie lubic lub kibicowac jego rywalowi, ale szanowac za jaja jak kokosy nalezy kazdego.


teanshin
Na ostatniej gali na jakiej bralem udzial chlopak ode mnie z gymu dostal ciezkie KO. Lezal z 20 minut. Tez bylo sporo strachu. Tez byl to unlicensed event. Na tych galach jest nieraz wiecej prawdziwej walki i nokautow niz na wiejskich polskich galach. To oznacza ze mamy chlopaka nie wspominac i nie zalowac? Bo to byl unlicensed event?
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 30-11-2016 21:56:43 
wojtyla zgadza się


Wiadomo każdemu należy się szacunek nawet bumowi boks to bardzo duże ryzko kontuzji jak ktoś walczy bez gardy i ma słabą obronę to duża możliwość porażki przez ko lub porozbijanie i uszczerbek na zdrowiu

bardzo mało jest zawodników jak Hopkins czy Mywether co mają obronę na bardzo wysokim poziomie i na dadzą sobie zrobić krzywdy!!

Cóż taki to biznes +sport że ryzyko olbrzymię niestety!
 Autor komentarza: CELko
Data: 01-12-2016 11:42:29 
Wszystko fajnie tylko 5 tysięcy funtów to mógł mu odpalić sam Groves(chyba, że to zrobił poza kulisami)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.