OBÓZ USYKA ZAPOWIADA PODBICIE AMERYKAŃSKIEGO RYNKU

- To świetne wyzwanie i nie ukrywam, że cieszę się z pierwszej walki w Ameryce na antenie stacji HBO - mówi Aleksander Usyk (10-0, 9 KO), mistrz świata wagi junior ciężkiej federacji WBO, który w pierwszej obronie tytułu zmierzy się 17 grudnia w Inglewood z groźnym i niewygodnym Thabiso Mchunu (17-2, 11 KO).

- Po tym jak tylko zdobyłem tytuł, kolejnym celem był właśnie występ na terenie Stanów Zjednoczonych. To sobie założyliśmy - nie ukrywa Ukrainiec.

- Temu facetowi bardzo zależało na starcie w Ameryce, bo chce być znany jako prawdziwy mistrz. Dziękujemy więc telewizji HBO za danie nam takiej szansy. To pierwszy krok do tego, by Aleksander stał się wielką gwiazdą również za oceanem - wtrącił Aleksander Krasjuk, przedstawiciel grupy K2 Promotions, czyli promotorów championa.

- Thabiso przyjął od razu ofertę bez żadnego zawahania. To będzie znakomita potyczka. Wyrazy szacunku dla mistrza, bo wziął naprawdę trudną obronę - dodała Kathy Duva, promotorka pretendenta.

Głównym wydarzeniem grudniowej gali będzie pożegnalny występ Bernarda Hopkinsa (55-7-2, 32 KO), który zmierzy się z Joe Smithem Jr (22-1, 18 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 09-11-2016 23:10:06 
Mchunu? LOL, to będziesz dla mnie najciekawsza walka w tym roku. Styl obu jest niepowtarzalny. Usyk oczywiście faworytem, bo to nr 1, ale Mchunu powinien być pierwszym trudnym przeciwnikiem dla Usyka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.