OVILL McKENZIE ZMUSZONY DO ZAKOŃCZENIA KARIERY

Ovill McKenzie (25-12-1, 13 KO), czołowy pięściarz kategorii junior ciężkiej, będąc o krok od walki o tytuł był zmuszony zakończyć karierę.

Trzynaście miesięcy temu Anglik zremisował na wyjeździe Victorem Ramirezem, ówczesnym championem organizacji IBF, choć zdaniem wielu ekspertów to on powinien wtedy wrócić do domu z trofeum. Potem był przymierzany do walk z Dmitro Kuczerem oraz Marco Huckiem, jednak w obu przypadkach wycofywał się z tych walk z powodów zdrowotnych. Teraz z racji kłopotów z sercem został zmuszony zawiesić rękawice na kołku na trzy tygodnie przed 37. urodzinami.

- Nigdy nie byłem faworytem, dzwoniono do mnie w ostatniej chwili i wystawiano naprzeciw lokalnych zawodników. Niestety mam kłopoty z sercem i nie będzie mi dane spełnić swojego marzenia o zdobyciu mistrzostwa świata - powiedział na zakończenie.

Podczas długiej kariery McKenzie pokonał tak uznane marki jak choćby Gyorgy Hidvegi czy Enzo Maccarinelli, a Tony Bellew - aktualny mistrz WBC, w pierwszej i drugiej rundzie lądował z nim na deskach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Niehalo
Data: 05-11-2016 13:55:05 
Smutna wiadomość, bo Upsetter potrafił napsuć krwi faworytom i lokalnym gwiazdkom.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.