POWIETKIN TRENUJE W GÓRACH DO WALKI ZE STIVERNE'EM

Aleksander Powietkin (30-1, 22 KO) w górach przygotowuje się do starcia z Bermane'em Stiverne'em (25-2-1, 21 KO). Pojedynek niemal na pewno odbędzie się 17 grudnia w Jekaterynburgu, o czym poinformował sam Andriej Riabiński, promotor Rosjanina.

- Zgadzamy się z obozem rywala i powinniśmy podpisać kontrakty w najbliższych dniach. Aleksander robi swoje i ciężko pracuje w górach - powiedział szef stajni World of Boxing.

Powietkin miał spotkać się z Deontayem Wilderem 21 maja, jednak podczas jednego z wyrywkowych badań antydopingowych wykryto w jego organizmie śladowe ilości zakazanego meldonium. Federacja WBC przeprowadziła w tej sprawie długie śledztwo, pozwalając w międzyczasie "Brązowemu Bombardierowi" na kolejną dobrowolną obronę. Ten porozbijał Chrisa Arreolę, lecz przy okazji nabawił się dwóch urazów prawej ręki i będzie pauzował do wiosny. I z tego właśnie powodu oczyszczony później Powietkin dostał walkę z kolejnym w rankingu Stiverne'em o pas WBC wagi ciężkiej, tylko w wersji tymczasowej. A kiedy Wilder dojdzie do pełni zdrowia, będzie musiał skrzyżować rękawice ze zwycięzcą walki Powietkina ze Stiverne'em.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 02-11-2016 18:07:57 
Sasza, pokaz mu troche wschodniego boksu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.