SŁYNNA KATIE TAYLOR PRZECHODZI NA ZAWODOWSTWO

Mistrzyni olimpijska z Londynu, pięciokrotna mistrzyni świata i sześciokrotna mistrzyni Europy w wadze lekkiej Katie Taylor postanowiła przejść na zawodowstwo.

30-letnia zawodniczka z Irlandii związała się kontraktem z najpotężniejszą brytyjską grupę - Matchroom Boxing. Pierwszą profesjonalną walkę stoczy 26 listopada w Londynie, drugą natomiast już 10 grudnia na gali z udziałem Anthony'ego Joshuy w Manchesterze.

- To jedna z najbardziej utytułowanych osób w historii boksu amatorskiego, prawdziwa ikona w Irlandii. Po raz pierwszy spotkaliśmy się tydzień temu, zaimponowała mi tym, że nie tylko chce zdobywać tytuły mistrzowskie, ale też złamać barierę otaczającą boks kobiet. To prawdziwy wzór do naśladowania - oznajmił Eddie Hearn, szef Matchroom.

Latem Taylor rywalizowała na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie niespodziewanie uległa w ćwierćfinale 2-1 Mirze Potkonen z Finlandii.

Irlandka jest drugą w ostatnim czasie gwiazdą ringów kobiecych, która postanowiła spróbować swoich sił wśród pięściarek zawodowych. W tym tygodniu potwierdzono, że Amerykanka Claressa Shields, dwukrotna mistrzyni olimpijska, zadebiutuje 19 listopada w Las Vegas na gali Kowaliow-Ward.

Poniżej ciekawa konfrontacja jednej z najlepszych pięściarek globu z jednym z najlepszych pięściarzy - fragment sparingu sprzed kilku lat pomiędzy Taylor a kubańskim wirtuozem Guillermo Rigondeaux.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tyler
Data: 27-10-2016 16:48:16 
Oho! Robot A4Ewa2 Brodnicka vs Katie Tylor hmmm ciekawe ciekawe
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.