KOWALIOW-WARD: NA GALI ZADEBIUTUJE DWUKROTNA MISTRZYNI OLIMPIJSKA

21-letnia Claressa Shields, dwukrotna mistrzyni olimpijska i najlepsza amatorska pięściarka na świecie, zadebiutuje na zawodowym ringu 19 listopada na gali Kowaliow-Ward w Las Vegas.

Pochodząca z Flint w stanie Michigan zawodniczka wystąpi w 4-rundowym pojedynku w kategorii super średniej. Nazwisko jej rywalki nie jest jeszcze znane.

Shields nie zaboksuje w części gali, którą telewizja HBO będzie pokazywać w systemie PPV, ale jej walkę amerykańscy kibice będą mogli obejrzeć w darmowym przekazie.

21-latka przeszła w sierpniu do historii jako pierwsza osoba, która obroniła złoty medal olimpijski w boksie. Pierwszy krążek w wadze średniej wywalczyła w wieku 17 lat w 2012 roku w Londynie. Latem br. podczas zawodów w Rio de Janeiro powtórzyła ten wyczyn, a po zakończeniu zmagań otrzymała Puchar Barkera dla najlepszej pięściarki.

Oprócz sukcesów olimpijskich Shields ma na koncie m.in. dwa tytuły mistrzyni świata w tej samej kategorii wagowej.

- Nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie zawodowej kariery niż gala Kowaliow-Ward i występ u boku mojego idola i innego mistrza olimpijskiego, Andre Warda - oświadczyła Amerykanka.

Na ringu amatorskim Shields osiągnęła bilans walk 77-1.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.