PARKER-RUIZ JR NIE W TYM ROKU. MEKSYKANIN TRENUJE Z SANCHEZEM

Zapowiadana na grudzień walka Josepha Parkera (21-0, 18 KO) z Andym Ruizem Jr (29-0, 19 KO), w której stawce może się znaleźć pas WBO w wadze ciężkiej, odbędzie się prawdopodobnie w późniejszym terminie.

Podawana dotychczas data 10 grudnia odpada, ponieważ Ruiz Jr zaczął ostatnio trenować pod okiem Abela Sancheza, a ten właśnie tego dnia ma stanąć w narożniku mistrza kategorii średniej Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO). Kazach być może zaboksuje w Nowym Jorku z Danielem Jacobsem (32-1, 29 KO).

W tej sytuacji potencjalny termin potyczki Parker-Ruiz Jr to styczeń 2017 roku.

- Preferujemy styczeń. Myślę, że Andy pod skrzydłami Abela będzie fenomenalny. Bardzo szanuję Sancheza, myślę, że może wydobyć z Ruiza Jr wszystko, co najlepsze. Andy nie zawsze był pięściarzem największej dyscypliny, ale Abel sądzi, że może go jej nauczyć. Andy ma najszybsze ręce w wadze ciężkiej i Abel wydobędzie jego talent - stwierdził Bob Arum, promotor Meksykanina, dodając, że jego podopieczny nie ma problemu, aby walczyć w Nowej Zelandii, na terenie Parkera.

Dean Lonergan, który z kolei promuje Parkera, oznajmił, że w najgorszym przypadku Nowozelandczyk będzie walczyć w marcu ze zwycięzcą niepotwierdzonej jeszcze potyczki Joshua-Kliczko o pas IBF.

- Najlepsze rozwiązanie to natomiast starcie z Ruizem Jr w Nowej Zelandii. Rozmawiamy z Bobem Arumem, myślę, że porozumienie jest już blisko - powiedział.

Nie wiadomo jeszcze, czy federacja WBO zatwierdzi walkę Parker-Ruiz Jr jako mistrzowską. W środę jej przewodniczący Francisco Valcarcel mówił, że możliwy jest turniej z udziałem czterech najwyżej rozstawionych zawodników w rankingu, a więc Parkera, Władimira Kliczki, Ruiza Jr oraz Davida Haye'a. Losy tytułu, który zwakował w tym tygodniu Tyson Fury, powinny się rozstrzygnąć w ciągu kilku dni.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pavlus
Data: 14-10-2016 13:41:50 
Już się zaczyna.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 14-10-2016 14:01:33 
Ruiz zbija do ciężkiej.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 14-10-2016 15:36:30 
Narobili checi tymi walkami i teraz info że jednak nie teraz .
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 14-10-2016 17:07:01 
To grubasa wycofać i dać H.Fury vs Parker.
 Autor komentarza: towd
Data: 14-10-2016 17:33:40 
Najpierw wycofuje się z walki z młodszym Furym, teraz jakieś szopki zaczynają się tutaj.

Wyznaczyć sztywny termin, jak będzie się któryś migać to dziękujemy i tyle. Szkoda marnować znowu czas.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 14-10-2016 21:55:54 
kto wie czy nie skończy się rewanżem po 5 latach Kliczko- hey i wynik możliwy co 5 lat temu szczeże to ta poprzednia była by srednio ciekawa wiec nie fanem rewanżu

hey nie zasłguje po walce z 2 bumami na walke o mistrza niech sie zmierzy kimś niezłym jak wspomniany z Ruiz jr lub Parkere
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.