ORTIZ: KING KONG OPUSZCZA DŻUNGLĘ

Kontrakt z grupą Matchroom Boxing dodał skrzydeł Luisowi Ortizowi (25-0, 22 KO). Kubańczyk zapowiada, że nadchodzą jego rządy w wadze ciężkiej.

- Myślę, że to możliwe - odpowiedział na pytanie o walkę ze zwycięzcą potencjalnego pojedynku Joshua-Kliczko. - Zbyt długo byłem w ukryciu. Teraz jest czas "King Konga", muszą mnie wypuścić z dżungli i pozwolić podbić świat - dodał.

Pierwszą walkę pod banderą brytyjskiej stajni Kubańczyk stoczy 12 listopada na gali w Monte Carlo, gdzie jego rywalem będzie Amerykanin Malik Scott (38-2-1, 13 KO).

- Widziałem, że walczył z dobrymi rywalami, posiada więc doświadczenie, ale nigdy nie boksował z kimś takim jak ja. Jestem jak pies goniący za zającem, który nie spocznie, dopóki nie ugryzie - oznajmił pięściarz z gorącej wyspy.

Po walce ze Scottem Ortiz ma boksować na gali wspomnianego Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO), planowanej na 26 listopada lub 10 grudnia. Kolejny występ ma zaliczyć na początku przyszłego roku, a potem, latem, prawdopodobnie przyjdzie czas na walkę z którymś z największych nazwisk w królewskiej kategorii - być może właśnie z AJ-em.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rolan
Data: 12-10-2016 11:12:48 
Scenariusze są dwa.
1. Hearn wziął pod skrzydła Ortiza, aby go trzymać pod kloszem i aby nie stanowił niebezpieczeństwa dla kury znoszącej złote jaja czyli Aj.
2. Hearn wziął pod skrzydła Ortiza zabezpieczając się przed ewentualnymi wpadkami Aj. Będzie miał w tedy w zapasie świetnego zawodnika z dużymi szansami na mistrzostwo HW.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 12-10-2016 12:08:44 
@ Rolan

Dobra idea w kwestii strategi Hearna.

Jeżeli AJ nie wygra z Kliczką (Kliczko sparował z AJ więc sporo o nim wie), to Ortiz zmiecie Kliczkę.

Na Kliczkę wystarczył Fury z większym zasięgiem ramion, aż boję się pomyśleć co by mu Ortiz zrobił...

Malik Scott ma wypromować Ortiza. Na pewno położy się po którymś z jego ciosów.

Dla takiego Powietkina spotkanie z King Kongiem skończyłoby się ciężkim nokautem...
 Autor komentarza: rocky86
Data: 12-10-2016 12:17:40 
Moim zdaniem Ortiz jest potrzebny Hearnowi, by chronić AJ przed starciami z zawodnikami, którzy obecnie mogą stanowić dla niego realne zagrożenie.
King Kongowi powinna taka sytuacja pasować, bo będzie miał duże walki za duże (jak na niego) pieniądze, a jest akurat zawodnikiem mogącym pokonać każdego w HW, nie mającym czasu na budowanie rekordu, a parasola ochronnego nie potrzebuje.
Jak się trochę zestarzeje, to może go Hearn wystawi na AJ.
 Autor komentarza: matd
Data: 12-10-2016 15:12:32 
Wiele teorii kibicow mowi,ze Ortiz ma czyscic droge AJ. Tylko,ze jak Hearn rzuci mlodego na Kliczke,to ta cala teoria rozbije sie o kant stolu na samym starcie.
 Autor komentarza: TRM
Data: 12-10-2016 16:16:39 
Dlatego mi się wydaje że walki AJ vs Kliczko nie będzie. Tymbardziej kiedy teraz ma u siebie Ortiza i może go wystawić na kogo zechce. Ortiz raz że nie pęka dwa że nie ma czasu i musi być się z najlepszymi. Zresztą uważam że Ortiz to jedyny zawodnik który może pokonać Joshue ( no może Fury ale on teraz nie walczy). Więc to jest komfortowa sytuacja dla Herna. AJ robi hajs i walczy na dużych galach, Ortiz czyści resztę, nawet wygrywa np WBA czy WBO i jak będzie mniej groźny gdy się zestarzeje to wtedy może wyjdzie na Joshue.
 Autor komentarza: Raaadziu
Data: 12-10-2016 17:25:10 
Mnie tez się wydaje, że walki Joshua- Klitscho nie będzie. Hearn chce mieć 2 mistrzów świata HW
 Autor komentarza: Raaadziu
Data: 12-10-2016 17:25:56 
Wilder Fury i Wlad też mogą każdego pokonać
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 12-10-2016 22:10:45 
też nie widzę że dojdzie do walki Joshui z Władem mimo 41 lat to duże wyzwanie dla Joshui
jest czołowa 5 tka jak:
Ortiz , Władimir,Wilder Joshua i Fury nie naćpany i każdy może wygrać z każdym
 Autor komentarza: tyler
Data: 13-10-2016 00:34:46 
Ortiz za 10 lat bedzie walczył w polsce z naszymi prospektami :-)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.