CULCAY 5 LISTOPADA ZMIERZY SIĘ Z DEMETRIUSEM ANDRADE

Utalentowany, ale rzadko boksujący Demetrius Andrade (23-0, 16 KO) zmierzy się 5 listopada z Jackiem Culcayem (22-1, 11 KO), regularnym mistrzem WBA w wadze junior średniej. Pojedynek odbędzie się w mieście Poczdam w Niemczech.

Kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, ale Artie Pelullo, promotor Amerykanina, zapewnia, że nastąpi to w ciągu kilku dni. - Walka odbędzie się na sto procent, umowa jest gotowa - mówi.

W sierpniu promująca Culcaya grupa Sauerland wygrała przetarg na organizację tej potyczki. Jej oferta wyniosła $425,144. Suma ta zostanie podzielona w stosunku procentowym 75-25 na korzyść obrońcy tytułu.

Walki Andrade za oceanem pokazuje zwykle telewizja Showtime, ale tym razem tego nie zrobi, ponieważ nie chce konkurować z transmisją z pojedynku Pacquiao-Vargas. Ten będzie relacjonować na własnym, niezależnym od stacji telewizyjnych PPV grupa Top Rank.

Plan wobec Andrade, który w 2007 roku pokonał już Culcaya na ringu amatorskim, zakłada po wyprawie do Niemiec powrót do USA i walki z najlepszymi zawodnikami w wagach junior średniej i średniej. Na celowniku Amerykanina są m.in. Saul Alvarez (48-1-1, 34 KO) i Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO), a także bracia Charlo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 07-10-2016 14:51:19 
Zawijaj pas Boo-Boo i czas na wielkie walki w Stanach.
Andrade jest bardzo utalentowany nie moge sie doczekać jego walk jak wróci do regularnych startów.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.