AIBA ODSUWA OD PRACY WSZYSTKICH SĘDZIÓW Z IGRZYSK W RIO

Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu (AIBA) odsunęło od obowiązków wszystkich 36 sędziów, którzy prowadzili i oceniali walki podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Sędziowie zostali odsunięci na czas śledztwa dotyczącego ich pracy. Na olimpijskim ringu w Brazylii doszło do dwóch głośnych skandali. Najpierw sędziowie niesłusznie wskazali Jewgienija Tiszczenkę zwycięzcą w walce z Wasilijem Lewitem, a potem popełnili kolejny błąd, przyznając Władimirowi Nikitinowi wygraną nad Michaelem Conlanem. Ten ostatni, usłyszawszy werdykt, pokazał sędziom środkowy palec, po czym zarzucił AIBA korupcję i zapowiedział, że już nigdy nie będzie boksować pod auspicjami tej organizacji. Słowa dotrzymał - niedawno związał się kontraktem zawodowym z grupą Top Rank.

AIBA nie wymienia żadnych konkretnych przypadków, ale przyznaje, że na IO "było kilka dyskusyjnych decyzji". Poinformowano, że trwa dochodzenie, które "pozwoli AIBA ocenić, jakie działania należy podjąć". Dopóki sytuacja się nie wyjaśni, żaden z 36 sędziów pracujących w Rio nie będzie sędziować walk AIBA.

Niewykluczone, że stowarzyszenie wprowadzi kolejne zmiany w sędziowaniu walk przez następnymi igrzyskami, które w 2020 roku odbędą się w Tokio. Obecnie, podobnie jak na ringu zawodowym, obowiązuje system 10-punktowy. Walki ocenia pięciu sędziów, a komputer losowo wybiera karty trzech z nich. Możliwe, że w przyszłości pod uwagę brane będą punktacje wszystkich pięciu arbitrów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ByWayOfKnockout
Data: 06-10-2016 14:40:18 
Tylko co to by zmieniło, że karty wszystkich pięciu, a nie trzech losowych byłyby brane pod uwagę, jeśli cała piątka jest przekupiona?
Prędzej wytępi się kokainę z meksyku, niż korupcję z boksu.
Jedynym sensownym i nierealnym sposobem byłoby np. 20 sędziów czekających przed pojedynkiem, aż mechaniczne (a nie komputerowo) wyłoni się z nich losowaniem jak w toto lotku 3 sędziów, którzy ocenią pojedynek. Oczywiście losowanie miałoby miejsce na minuty przed rozpoczęciem walki.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 06-10-2016 15:50:24 
Joseph Joyce vs Tony Yoka następny wałek. Finał superciężkiej.
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 06-10-2016 16:47:48 
Autor komentarza: ByWayOfKnockout

To i tak by przekupili tych 20 tu chodzi o grube pieniądze. Kogo by nie wybrali każdy z tych 20 na pewno by dostał jakieś anonimy lub inaczej by się z nimi skontaktowali że jak Cię wybiorą to wiesz co masz robić inaczej dolary przepadną :P
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 06-10-2016 18:23:44 
Autor komentarza: ByWayOfKnockout

Data: 06-10-2016 14:40:18

Prędzej wytępi się kokainę z meksyku, niż korupcję z boksu.


Albo pedofilię z kościoła!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.