WBA O NAJBLIŻSZYCH WALKACH GOŁOWKINA I RIGONDEAUX

Gilberto Mendoza Jr, szef organizacji World Boxing Association, wyjawił, że do 10 października obozy Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO) oraz Daniela Jacobsa (32-1, 29 KO) mają czas na osiągnięcie porozumienia w sprawie walki o mistrzostwo wagi średniej.

Jeśli w tym terminie nie uda się dojść do konsensusu, zarządzony zostanie przetarg. Istnieją jednak duże szanse, że nie będzie potrzebny, a walka odbędzie się 10 grudnia w Nowym Jorku. Transmisję za oceanem ma przeprowadzić telewizja HBO.

Mendoza Jr rzucił przy okazji trochę światła na sytuację Guillermo Rigondeaux (17-0, 11 KO). Od dłuższego czasu wiadomo, że czempion wagi super koguciej będzie bronić tytułu w walce z Moisesem Floresem (25-0, 17 KO), ale jak dotąd nie ustalono daty tego pojedynku.

- Powiedziano nam, że Rigondeaux będzie walczyć na najbliższej gali z udziałem Miguela Cotto [który tak samo jak Kubańczyk jest promowany przez grupę Roc Nation - przyp. red.]. Wkrótce damy im 15 dni na podpisanie kontraktów. Jeśli tego nie zrobią, odbędzie się przetarg - mówi prezydent WBA.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pavlus
Data: 23-09-2016 13:48:26 
Nihil novi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.