WIDEO: WIERZBICKI vs MROCZKOWSKI (+91kg) - FINAŁ MMP 2016

Niektórzy sądzili, że Kamil Mroczkowski (Champion Chojnów Powiat Legnicki) może sprawić niespodziankę, ale dla niego jest jeszcze za wcześnie. Paweł Wierzbicki (UKS Boxing Sokółka) - aktualny mistrz Polski seniorów w wadze super ciężkiej, do swojego CV dorzucił kolejny złoty medal, tym razem Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2016. Obejrzyjcie krótką walkę Wierzbicki vs Mroczkowski, bo wszystko skończyło się już w pierwszej rundzie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 11-09-2016 21:52:24 
Pięknie walnął w tą pustą głowę.
 Autor komentarza: Zarev
Data: 11-09-2016 22:06:17 
@Spartacus

ale Mroczkowskiego to ty szanuj
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 11-09-2016 22:12:15 
Szanuje wojowników z sercem do walki.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 11-09-2016 22:13:52 
Facet zrobił w ubiegłym roku brąz na Europie, ale oczywiście dla @spartacusa nie ma ma serca do walki i w ogóle jest leszczem... Można kogoś lubić bądź nie, ale trzeba zachować umiar, bo potem pisze się takie bzdury...
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 11-09-2016 22:22:51 
Furmi

W tej konkretnej walce wyszedł jak na skazanie, myślę, że ten cios był mu nawet na rękę. Tak to wyglądało na tym materiale. Zresztą nie wkładaj mi słów, których nie wypowiedziałem tendencyjny dziennikarzyno.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 11-09-2016 22:28:43 
Wierzbicki ma dobry lewy+prawy.
Mógł chociaż poćwiczyć wyjście z ciosem po uniku, bo przeciwnik nie stanowił zagrożenia.
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 11-09-2016 22:30:45 
Mi osobiście Wierzbicki bardzo zaimponował na tym turnieju, widać, że się wziął za siebie i to się ceni. Jak postawi wszystko na boks, to będzie z niego pociecha.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 11-09-2016 22:41:19 
"Pięknie walnął w tą pustą głowę"
"Szanuje wojowników z sercem do walki"

Obiektywności, to ty możesz się ode mnie uczyć... A że nie był faworytem? Oczywiście że nie był, każdy o tym wiedział.
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 11-09-2016 22:50:15 
Ten pierwszy post odnosił się do tego, co słyszałem na temat tego zawodnika i tego jak postępuje w życiu. A od Ciebie się mogę uczyć jak na siłę promować Mariusza Wacha, tudzież zaśmiecać portal wywiadami z Kosteckim.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 11-09-2016 23:02:20 
Wierzbicki polował na jeden cep i upolował. Na naszym podwórku wystarczy taki trik-lewy prosty na tułów i wyjście prawym sierpem na górę. Mistrz jednej akcji.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 11-09-2016 23:10:30 
*Ja mu niczego nie ujmuje.
Ale to pokazuje jaki jest poziom boksu w Polsce-wystarczyła jedna i ta sama akcja x3 i koniec finałowej walki.
 Autor komentarza: leszekd
Data: 12-09-2016 08:17:40 
*Pan Janek Tygrys
O jaki poziom chodzi? Ktoś tu wcześniej żalił się że wygrywa zawodnik który idzie do przodu, a przeciwnik mimo że jego zdaniem bardziej techniczny i precyzyjny to walkę jednak przegrywa
Trzeba się zastanowić na czym polega piękno boksu. Czy na widowisku? Czy na skuteczności? Czy na wyniku końcowym, ale którego założenia? Może to o jak pięknie przegrał?
Do mnie powoli dociera maksyma pięściarska: 'Walczy się tak na ile przeciwnik pozwala' pozostaje tylko kwestia realizacji strategii i tutaj sprawdza się kolejna z maksym, którą można wyłuskać z roli Roberta w Kamiennych Pięściach - ' Technika to podstawa, ale jak się się ma strategii to walkę się przegrywa' , bo doświadczenie i umiejętności zdobywa się w walce i w pewnym momencie się do tego dochodzi że technika nie wystarczy! Oczywiście trzeba mieć poziom
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 12-09-2016 09:38:49 
leszekd

Chyba za duzo sie naogladalem boksu na olimpiadzie. Joe Joyce, Elisandy Savon, Yoka itd.
Tam nie wygrywali walki jedna akcja powtorzona 3 razy. Ale to zupelnie inna bajka. Trudno.
Jak sie nie ma co sie lubi....
 Autor komentarza: leszekd
Data: 12-09-2016 10:11:22 
PanJanekTygrys
Całkowicie się zgadzam z tym co napisałeś.
IO nie są dla kmiotków. Przyjeżdżają najlepsi i trzeba chłonąć każdą walkę (najlepiej jako uczestnik) analizować to co dzieje się w ringu i poza nim. To kopalnia wiedzy dla trenera i kierownika ekipy, a także dla zawodnika.
Mistrzostwa Polski, to lokalna konfrontacja tego co trener zauważył, rozwinął, wpoił itd. zawodnikowi. Reszta leży po stronie zawodnika i to ile jest w stanie wykorzystać i jakie ma nastawienie do walki. W minionych MP przeraziła mnie ilość WO i to mnie bardziej zastanawia - gdzie się podział charakter?
Ważne jest jedno - na IO mieliśmy start i jeśli ośrodki (nieliczne na ta chwilę, ale zawsze coś) utrzymają kierunek to należy się spodziewać efektów na imprezach międzynarodowych - bo przez WSB to już nie będzie kwalifikacji, a utrzymanie jeszcze jednego zespołu w PZB to niewykonalne zadanie, bo ledwo kadrę dźwigają.
 Autor komentarza: JKWSB
Data: 12-09-2016 11:03:30 
Leszek, masz rację, że IO to kopalnia wiedzy. Szkoda tylko, że nasz trener kadry tak nie uważa... Poza walkami naszych zawodników był na turnieju bokserskim 1 (słownie: jeden) raz, kiedy zadzwoniłem do prezesa Górskiego zdziwiony, że nie przychodzą (notabene prezes też nie przychodził). Trener Raubo podobno "zraził się" do werdyktów. Problem w tym, że tych kontrowersyjnych nie widział, bo go tam nie było. A i w tv nie oglądał, bo w tym czasie TVP parę razy go złapała na innych zawodach (np. badmintonie).
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 12-09-2016 13:06:38 
Najlepszy trener na swiecie raubo nie bedzie przeciez oglądal jakis tam slabych piesciarzy na olimpiadzie....Niestety b.wielu polskich trenerow uwaza siebie za encyklopedie wiedzy,umiejetnosci .A w tym fachu trzeba sie uczyc cale zycie....No i na fimie widzimy efekty takiej pracy.Dwoch slabiutko wyszkolonych pieściarzy oklada sie cepami a jednemu udalo sie trafic.Ta walka ma malo wspolnego z prawdziwym boksem!
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 12-09-2016 14:30:12 
lutonadam
Nie do końca masz rację ponieważ wielu trenerów chce się uczyć. Masz trenera z Karlina który robi wyniki, fajną pracę wykonują trenerzy w Nowym Dworze Mazowieckim. Zbyt wielu ludzi znajduję się na wysokich stanowiskach po układzie kosztem chętnych do rozwoju ludzi.

JKWSB przecież trener Raubo jest najlepszy trener w Polsce ;)
 Autor komentarza: leszekd
Data: 12-09-2016 14:57:09 
Tu nie chodzi o to kto jest najlepszym trenerem w Polsce, bo takiego nie ma i na świecie!
Warsztatu sie nie buduje w 5 lat nauki na AWF-ie, tylko tak jak JKWSB i lutonadam - trener to ma się uczyć cały czas i jak przychodzi kolejny człowiek do klubu to juz musi szukać każdej nadarzającej się możliwości jak nowego nauczyć. Każdy jest inny i to nie tyczy zawodnika, ale trenera tym bardziej.
Powiem inaczej - każdy trener w Polsce ma indywidualne podejście, które trafi do przynajmniej jednego zawodnika, bo mu takie szkolenie 'podejdzie'. Problem zaczyna sie wtedy kiedy niewielu chce boksować, albo robią to rekreacyjnie - to nowe zadanie spoczęło na barkach trenera - trzeba nadążać organizacyjnie, biznesowo i zarządzać klubem, a do tego trzeba mieć choć dwa trzy razy w tygodniu czas lub osobę która dziennie poświęci na to godzinę lub dwie.
Trener ma się zająć treningiem, a nie zajmować się sprawozdaniami, pismami do urzędów, spacerami po instytucjach i firmach.
Każdego trenera w Polsce cenię, bo w każdym widzę zupełnie inne walory, które iu młodszych jeszcze napędzane "Verwą" i pasją kruszą niechęć środowiska. U starszych pozostaje pasja, tylko paliwa już ma mniej i nie chciałbym aby to źle zabrzmiało - ale muszą dotankować bo flustracja rośnie, jak na każdym kroku - ŁĄCZNIE z WŁASNYM ŚRODOWISKIEM - kłody pod nogami, a nie wsparcie odnajduje; bo a nuż coś więcej osiągnie.
Tym bardziej dziwi mnie niechęć oglądania na żywo walk na IO, - może ta wiedza oślepia, bo to jakby dzień po dniu oglądać najlepszych z najlepszych to przecież nie da się tego znieść- ale są tacy, co jak widać mogą i im sukces nie przeszkadza - czego nie można powiedzieć o PZB, które najwidoczniej boi się sukcesów, bo znowu coś trzeba będzie napisać i przygotować jakiś nowy niesztampowy plan.
 Autor komentarza: ekspert
Data: 12-09-2016 21:41:33 
A ja uważam, że rywalizacja takich 2 zawodników może wyjść jedynie na dobre. Obaj skorzystają.

P.S. aż się dziwnie pisze po "latach" nieobecności na tym forum:) Pozdrawiam wszystkich!
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 12-09-2016 22:46:01 
Panie Ekspercie witam ponownie i liczne na częste komentarze które zawsze są słuszne.

Leszek
Przecież każdy wiedział kogo wybrał na trenera kadry.
 Autor komentarza: leszekd
Data: 13-09-2016 00:46:28 
Także witam eksperta - być może skusila Go właśnie ta rywalizacja.

Antonioo
KAZDY WIE NIE OD DZIŚ
Trenera kadry nie wybiera się ot tak - nie ujmując nic młodym trenerem, ale powinna to być droga jakiegoś szlifu - może najpierw przez rok czy dwa jakiś asystent, a najlepiej trzech lub czterech. Niech obserwują przygotowują programy na sali, wyjazdy, szukają nowych rozwiązań, weryfikują u doświadczonego, szukają talentów, organizują spotkania np. w szkołach. Jest taki ogrom spraw w których można się wykazać z korzyścią dla środowiska tylko wystarczy trochę pokory i zaprzac swój młodzieńczy pęd w uzde poznania, a wtedy naprawdę duży wóz, a nawet karoce poprowadzić można!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.