SANCHEZ: GIENNADIJ TROCHĘ ZASZALAŁ

- To była dobra walka, Giennadij trochę zaszalał. Dążył do ulicznej, knajpianej bitki - powiedział Abel Sanchez, trener Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO), po zwycięstwie Kazacha nad Kellem Brookiem (36-1, 25 KO).

"GGG" wygrał w piątej rundzie, kiedy narożnik poddał rozbijanego i zmagającego się z bolesną kontuzją Anglika. Wcześniej Brook miał jednak kilka dobrych momentów, szczególnie w drugiej rundzie.

- Tak jak mówiłem przed walką, Brook to najbardziej utytułowani zawodnik, z jakim walczyliśmy. Wiedzieliśmy, że na początku będzie szybki, ale walka trwa dwanaście rund. Powtarzałem to Giennadijowi w szatni i w ringu. Był bardzo niecierpliwy, chciał tego nokautu. Każdy cios odbierał coś Kellowi. Pod koniec nie był już tak mobilny, nie miał nóg. Kiedy Dominic [Ingle - trener Brooka] machał ręcznikiem i sędzia tego nie widział, Kell przyjął z 8-10 czystych ciosów. Takie uderzenia odbierają ci życie, odbierają kilka lat kariery - stwierdził Sanchez.

Gołowkin sam przyznał po ostatnim gongu, że dążył do ulicznej walki. Przyjął przez to kilka dobrych ciosów, ale jego szkoleniowiec zapewnił, że mimo to nie był sfrustrowany nadmierną agresją Kazacha.

- Walka trwa dwanaście rund. Nie było istotne, gdzie trafiał - nawet jeśli uderzał w ramię, bark, biodro, wiedzieliśmy, że z czasem Brook zwolni. I zwolnił. Kiedy walka została przerwana, przyjmował już dużo ciosów - oznajmił.

Dla Gołowkina zwycięstwo w Londynie było już 23 kolejnym odniesionym przed czasem. Po raz ostatni "GGG" przeboksował pełny dystans w czerwcu 2008 roku, kiedy wypunktował w Danii na dystansie ośmiu rund Amara Amariego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 11-09-2016 12:05:56 
Znajomość antomii i funkcjonowania organizmu to duza zaleta Teamu GGG
 Autor komentarza: MocnoReki
Data: 11-09-2016 12:51:28 
Nie wiem jak dla was ale dla mnie Sanchez przypomina Mario Theissen z F1
(takie info na niedziele ;)
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 11-09-2016 16:32:38 
Niech zrobią GGG z Kowaliowem ! ;).
Różnica we wzroście 4 cm, różnica w zasięgu 5 cm (według wiki).
Kwestia tylko wagi, ale było by ostro ;)
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 11-09-2016 21:18:22 
Nathan a róznica wagi między Golowkinem a Kovakevem to grubo ponad 10 kg jak nie wiecej kovalev to duży półciezki zbija conajmniej 7 kg czyli między walkami może ważyć nawet 86 kilo a Gołowkin naturalny nie jakiś duży Średni jak np Sulecki który ma ok 181 ( nie porównuję oczywiście klasy obu pięściarzy )
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.