ALBERT SOSNOWSKI: WYJDĘ DO RINGU I DAM Z SIEBIE WSZYSTKO

- Nie narzucam na siebie żadnej niepotrzebnej presji. Wiem doskonale, że to Andrzej jest faworytem i niech on się martwi. Ja chcę wyjść do ringu i po prostu dać z siebie wszystko, a przy tym co poniektórych trochę zaskoczyć - mówi Albert Sosnowski (49-7-2, 30 KO). Były pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej za dokładnie tydzień spotka się w Gdańsku z Andrzejem Wawrzykiem (32-1, 18 KO).

Stawką tego pojedynku będzie tytuł mistrza Polski wagi ciężkiej, ale przede wszystkich ciekawe perspektywy na niedaleką przyszłość.

- Wszystkie przygotowania przebiegły zgodnie z naszymi założeniami. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Jarkiem Soroko. Nie ukrywam, że od samego początku złapałem z nim dobry kontakt. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem faworytem tego pojedynku, ale w żaden sposób się tym nie przejmuję. Wyjdę do ringu skoncentrowany, zmotywowany i chętny by sprawić niespodziankę. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby dać dobrą walkę i pokazać wszystko to, nad czym pracowaliśmy na sali treningowej podczas obozu. Jestem przekonany, że jeżeli uda mi się przenieść wszystko to z sali treningowej na ring w dniu walki, to niektórzy delikatnie mówiąc będą mocno zaskoczeni - zapowiada "Dragon".

- Mam wokół siebie wspaniałych ludzi, którzy widzą jak ciężko pracuję każdego dnia i dodatkowo mnie motywują, za co im zresztą serdecznie dziękuję. Mam za sobą mocne sparingi, a jednym z tych, którzy pomagali mi osiągnąć jak najwyższą formę startową, był Krzysztof Kosela. Nie przypadkowo skorzystaliśmy z usług  właśnie tego pięściarza. Ten chłopak ma podobne gabaryty do Andrzeja i dzięki temu mogliśmy przećwiczyć pewne elementy taktyczne. Chodziło głównie o dobre skrócenie dystansu - tłumaczy były mistrz Europy królewskiej kategorii.

- W ostatnim tygodniu schodzimy już z obciążeń. Teraz skupimy się jedynie na poprawie szybkości i dopracowaniu pewnych elementów taktycznych, a także złapaniu luzu i świeżości na pojedynek. Do Gdańska jedziemy w czwartek na konferencję prasową. Zamierzam sprawić kilku osobom psikusa - dodał Sosnowski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rakowski
Data: 10-09-2016 16:28:21 
Niestety,ale Albert-jak większość pięściarzy-nie potrafi odejść z tego biznesu w odpowiednim momencie dla siebie.Problemy z koordynacją z czasem reakcji i odpornością na ciosy jest widoczny i nie trzeba mieć żadnego mikroskopu,aby tego dostrzec.Ostatni komentarz Sosnowskiego
 Autor komentarza: rakowski
Data: 10-09-2016 16:39:56 
*do Borka o zakończeniu kariery kwituje wszystko.Wawrzyk powinien tę walkę skończyć w ciągu trzech rund.Nie wiem jak Sosnowski przechodzi badania neurologiczne.
 Autor komentarza: jorket84
Data: 10-09-2016 16:41:28 
To tak jakby babcia spod sklepu powiedziała wyjde do kliczki i dam z siebie wszystko Tylko ze to wszystko to właśnie "nic" Mydlenie oczu kibicom i nabieranie ich słowem Dam wszystko aby wygrać I fakt byc moze da wszystko ale to "wszystko" jest mizerne

Mi by szkoła było zdrowia, chyba ze na chleb mu brakuje Skoro nie umie wyleczyć uszczerbku na zdrowiu po kliczke i dimitrence to po wawrzyku też mimo wiekszej kasy na koncie nie wróci sobie zdrowia Ale jak mówią za głupote płaci sie pewną cene
 Autor komentarza: un4given
Data: 10-09-2016 17:16:05 
Kiedyś Sosnowski mnie zaskoczył tym że wypadł z ringu w walce z jakimś taksówkarzem. Nie wiem czy da radę to przebić ale wszystko się może zdarzyć gdy głowa pełna wiary :)
 Autor komentarza: jorket84
Data: 10-09-2016 17:26:29 
un4given haha skok tygrysi nieudany xD https://www.youtube.com/watch?v=zcm4tZ3tjwU
 Autor komentarza: KapralWiaderny
Data: 10-09-2016 18:25:38 
Uważam podobnie że Alberta dopadł ten sam syndrom co chociażby RJJ. Chce walczyć w ringu bo to najważniejsza część jego życia. Ok w formie z Kliczki zrobiłby Cyca do jednej bramki ale dzisiejszy Dragon po przygodach z wylatywaniem z ringu o których wspomniano wyżej to jest mięso armatnie dla Wawrzyka. Aspekt finansowy ? Chyba nie do konca bo jako ekspert telewizyjny i komentator (zreszta całkiem niezły) tez pewnie ładną kase dostawał.

ps. szkoda zdrowia Albert ! Swoje juz dla polskiego boksu zrobiles..
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 10-09-2016 18:35:48 

Albert zawsze byl beztalenciem. Z tym ze kiedys byl beztalenciem mlodym, ciezko pracujacym na treningach i nierozbitym a teraz jest beztalenciem wiekowym, post-prime i z wyraznie pogorszonym ukladem nerwowo-neurologicznym. za kazdym razem jak walczy to po prostu nie moge patrzec na ten brak podstawowego rytmu, wyczucia i koordynacji ruchowej.......Albert prosze skoncz kariere, oszczedz swoje zdrowie i podaruj na ogladanie kolejnego miernego widowiska......


 Autor komentarza: jorket84
Data: 10-09-2016 18:58:52 
No albercik to mi przypomina takiego zimnego, tez bardzo chcial a nie mogl, ale jak na polaka i tak sporo osiagnał, idz Ty i zrob mistrza polski potem europy przy mimo jego braku talentu to calkiem sporo, nawet zal komentować jego decyzji o walce to tak jakbys RJJ chcial cos wypersfadować w tej materii, do tego sosna chce walczyc z przeciwnikiem który ma cios i przewaza go warunkami co dodatkowo zwieksza szanse na ciezsze obrazenia zdrowotne w walce

Jestem ciekaw czy albercik pokonalby mnie w czysto bokserskiej walce mimo swojej ułomnosci Być moze tak wkoncu to zawodowiec ? Chociaz jak patrzylem na ostatnia walke wacha tez niby zawodowiec a zal pl Mialem wrazenie ze dziecko by zaprezentowalo lepszy kunszt ruchowy i czestotliwosc Moim zdaniem to powinien slamac noge w walce czy cos zeby dostal dluzsza rehabilitacje i nie serwował kibicom nerwów swoimi decyzjami o powrocie bo inaczej nie zrozumie Coz nie jestem zlosliwy po prostu dobor naturalny
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 10-09-2016 18:59:49 
Albert powinien zakończyć karierę już dawno. Po porażce z irlandzkim taksówkarzem. Szkoda zdrowia.
 Autor komentarza: jorket84
Data: 10-09-2016 19:55:37 
PanJanekTygrys

Tak jak szpilka po porażce z bankowcem ?
 Autor komentarza: blingbling
Data: 10-09-2016 20:09:50 
Tak jak szpilka po porażce z bankowcem ?
bankowcem? jenings jako ciec tylko robil w banku :D
 Autor komentarza: blingbling
Data: 10-09-2016 20:10:24 
*jennings
 Autor komentarza: Miro
Data: 11-09-2016 10:14:46 
Czy Wy nie czytacie, nie słuchacie wywiadów Alberta , nie zapamiętujecie słowa pisanego czy wypowiadanego ? Przecież Dragon mówił, iż coś tam zarobił w czasie kariery , ale źle zainwestował czyli skonsumował majątek a więc jedyny powód wejścia do ringu z Andrzejem Wawrzykiem to aspekt czysto materialny. Skusili Go dobrą kasą a na kasę każdy człowiek raczej jest łakomy. Tym bardziej gdy jest możliwość dużego zarobku w swoim zawodzie , który się wykonywało przez ćwierć wieku. A może się umówili, iż sobie krzywdy wielkiej nie wyrządzą , wygrać ma Wawrzyk , bo przed nim jeszcze kariera i przyszłość pięściarska ?. I obydwaj plus organizatorzy będą zadowoleni a , że kibice będą mniej to inna sprawa. Ale wytrawni bokserzy koledzy mogą trochę pozorować walkę a może nawet będzie rzucone hasło " TERAZ " jak w walce Davida Haye - Audley Harrison.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.