JOSHUA: WAGA CIĘŻKA NIE JEST AŻ TAK MOCNA

W wadze ciężkiej od lat nie było tak ciekawie, ale zdaniem Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) jest jeszcze sporo do zrobienia, zanim istotnie stanie się ona znowu królewską kategorią.

- Nie jest tak wymagająca, jak się spodziewałem. Kliczko przegrał, myślałem, że już go nie będzie. Sądziłem też, że Bryant Jennings będzie bardziej aktywny. Deontay Wilder to dobry mistrz, ale widać, że wciąż się uczy. To dość wyjątkowa sytuacja. Ludzie są nim zainteresowani, bo on nadal może być w walce, w której szanse będą się rozkładać 50-50. Wiedzą, że może przegrać, jeśli trafi na właściwego rywala. Dlatego nie sądzę, aby waga ciężka była aż tak mocna - ocenił mistrz IBF.

Anglik wróci na ring 26 listopada w Manchesterze. Jego rywalem być może będzie Kubrat Pulew. Potem, w marcu przyszłego roku, Joshua ma walczyć z obowiązkowym pretendentem Josephem Parkerem. Na lato z kolei planowana jest większa walka, być może unifikacyjna.

- Ostatnio zrobiłem przerwę, mój organizm w tym czasie się rozwinął. Czuję się silniejszy niż kiedykolwiek, czuję, że jestem nie do zatrzymania - powiedział Joshua.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 10-09-2016 11:39:53 
Oby to jak łatwo mu idzie nie sprawiło że się poczuje zbyt pewnie. Jest jeszcze kilka nazwisk z którymi mógłby dostać łomot. Poza tym od samego wejścia na szczyt jeszcze trudniejsze bywa utrzymanie się na nim. Chwila nieuwagi, gorszy dzień, słabsza forma, czy zlekceważenie zagrożenia i się spada ze szczytu z dużym hukiem. A w boksie porażki mają mocne znaczenie.
Zachować pełne skupienie i pracę na maksymalnych obrotach nawet gdy wszystko idzie wręcz zbyt łatwo- to jest coś.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 10-09-2016 11:40:30 
Jeśli "mistrzowie" biorą tak niewymagających przeciwników, to jaka ma być dzisiejsza HW?

Kunktatorstwo, biznes, błazenada
 Autor komentarza: Whisper
Data: 10-09-2016 11:41:35 
Joshua, Fury, Wilder, Ortiz, Kliczko
Potem druga liga (Povietkin, Stiverne, Jennings, Parker, Pulev)
i reszta to zaplecze
 Autor komentarza: melonxis
Data: 10-09-2016 12:05:01 
Povietkin na równi z Jenningsem? Haye robi bez problemu Stiverna.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 10-09-2016 12:05:37 
HW jest dobrze obsadzona, tyle tulko, ze najlepsi sie ze soba nie konfrontuja (wyjatkiem moze byc Kliczko I Fury). Walki pomiedzy Wladem, AJ, Furym, Wilderem oraz Ortizem, bylyby gratka dla kibicow I dla kazdego z nich ciezkimi przeprawami.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 10-09-2016 12:17:16 
To nie są lata 90 gdy był Lewis, Holyfield, Bowe, Tyson i wcale nie wiadomo czy takie zestawienia czołówki powrócą kiedykolwiek. Boks staje się coraz mniej popularną dyscypliną.
 Autor komentarza: Rolan
Data: 10-09-2016 12:34:07 
,,Haye robi bez problemu Stiverna". Na razie Haye ma status powracającego emeryta, który nie został jeszcze zupełnie zweryfikowany. Jego przerwa w boksowaniu trwała bardzo długo i na 99,9% jest gorszym bokserem niż za najlepszych lat. Nie wiemy tylko czy jest gorszy tylko trochę jeśli tak to będzie w czołówce HW choć pasa i tak nie zdobędzie bo jest za mały czy dużo słabszy.
 Autor komentarza: matd
Data: 10-09-2016 13:19:26 
Dokladnie @rocky86. Tez to zawsze powtarzam jak mantre. Uklady,ukladziki,biznes i strach promotorow,a nawet i samych piesciarzy w niektorych przypadkach,rywalizacja i konflikty TV,i wiele innych aspektow sprawia,ze my kibice na tym cierpimy,a co jak co ale najwiekszych szlagierow czlowiek spodziewa sie w Krolewskiej! Hw :)
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 10-09-2016 14:52:47 
Waga ciężka jest bardzo ciekawa tylko pięściarze nie chcą się ze sobą konfrontować. Ważniejsze są pieniądze, układy, oportunizm. Przecież w HW jest wiele ciekawych nazwisk. Nie mam tu na myśli tylko Tysona Furego, Władimira Kliczkę, Luisa Ortiza, Deontay Wildera, Anthonego Joshuę, ale jest jeszcze wiele innych pięściarzy jak Kubrat Pulev, Hughie Fury, Aleksander Powietkin, Lucas Browne, Andy Ruiz Jr, Bermane Stiverne, Joseph Parker, a są też pięściarze, którzy chcą dopchać się do czołówki jak np. Izu Ugonoh, Adrian Granat.
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 10-09-2016 16:08:36 
Na pewno nie jest ona taka jak w latach 90 ale jest o 2 poziomy wyższa niż jeszcze 5 lat temu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.