SHAKUR STEVENSON W STYCZNIU MOŻE ZADEBIUTOWAĆ NA ZAWODOWSTWIE

Wicemistrz olimpijski w kategorii koguciej Shakur Stevenson oświadczył, że być może w styczniu 2017 roku zadebiutuje zawodowym ringu. 19-letni pięściarz chce rywalizować w dywizji piórkowej.

- W tej wadze są duże nazwiska - Leo Santa Cruz, Gary Russell, Lee Selby. Kiedy nadejdzie właściwy czas, będę chciał się z nimi zmierzyć - mówi Amerykanin.

Stevenson jest uznawany za jednego z najlepszych bokserów młodego pokolenia w USA, więc nie dziwi, że w swoich szeregach chcą go mieć największe grupy promotorskie - Golden Boy Promotions, Top Rank, Roc Nations Sports i Mayweather Promotions.

To ta ostatnia wydaje się stać na czele wyścigu po 19-latka. Floyd Mayweather Jr jako jedyny promotor pojawił się przy olimpijskim ringu w Rio de Janeiro, gdzie dopingował swojego młodego rodaka, którego już wcześniej miał okazję bliżej poznać w swoim gymie. Stevenson nie ukrywa, że zainteresowanie, jakie w Brazylii okazywał mu Mayweather, nie będzie bez znaczenia, kiedy będzie wybierać promotora, ale jednocześnie podkreśla, że w tej chwili wszystkie stajnie mają równe szanse.

- Nie ma żadnego promotora, którego bym poważnie rozważał. Z nikim się nie kontraktowałem, nie mogę więc powiedzieć, która oferta jest najlepsza. Muszę poczekać, wysłuchać propozycji - stwierdził.

Bokser Newarku przegrał w olimpijskim finale 2-1 z Kubańczykiem Robeisym Ramirezem. Porażką nadal jest zawiedziony, lecz z optymizmem patrzy w przyszłość.

- Chcę przejść na zawodowstwo i stać się jednym z wielkich. Jak tak spojrzeć na innych - Roy Jones Jr zdobył na igrzyskach srebro, Floyd Mayweather Jr miał brąz. Wiem, że mogę się wspiąć na ich poziom - oznajmił.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 27-08-2016 18:32:14 
No i to jest właśnie młody zdolny amator który już ma plan na swoją karierę. Interesują się nim wszystkie grupy w USA. Nie to co nasze amatorskie asy które co najwyżej mogą skończyć na galach u Najmana w Częstochowie.
 Autor komentarza: Dixell
Data: 28-08-2016 05:00:20 
Bo to amerykaniec i jest czarny, wiadomo, ze ma latwiej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.