GŁOWACKI-USYK: ZNAMY SKŁAD SĘDZIOWSKI

Doświadczony i ceniony arbiter Robert Byrd będzie trzecią osobą w ringu podczas walki Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) z Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO) podczas gali w Gdańsku 17 września. W stawce tej potyczki będzie należący do Polaka tytuł mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej.

Obaj zawodnicy potrafią bardzo mocno uderzyć, ale jeśli pojedynek potrwa na pełnym dystansie, zwycięzcę wskażą sędziowie punktowi - Adalaide Byrd (USA), Ferenc Budai (Węgry) i Mickey Vann (Wielka Brytania).

WSZYSTKO O WALCE GŁOWACKI vs USYK >>>

Budai punktował walkę "Główki" z Nuri Seferim. Dał wówczas wygraną Polaka 118:110. Z kolei sędzia Vann aż trzykrotnie oceniał walki Usyka - raz jako ringowy (z Andriejem Kniażjewem TKO 8) i dwukrotnie jako punktowy w dwóch ostatnich potyczkach przeciwko Johnny'emu Mullerowi oraz Pedro Rodriguezowi. Ukrainiec skończył jednak te walki przed czasem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 26-08-2016 16:00:13 
Skoro główny sparing partner Mistrza nie doleciał to ja bym się obawiał o punktację sędziów.

Po stronie Wasilewskiego są główne koszty walki (z założenia zyski też), to Ukraińcy mogą pokusić się o działania poza ringowe.
Coś mi się wydaje, że nieobecność głównego sparing partnera to ich robota, tak jak było przed walką Tyson vs Lenox...
 Autor komentarza: ROT
Data: 27-08-2016 01:43:30 
@Clevland Nie przesadzajmy,z kim z topu na zawodowym ringu walczył Pan Usyk? No właśnie.... Wiem , że to tylko takie głupie pisanie,ale nie wierze że sędziowie będą mieli coś do powiedzenia w tej walce. Nasz Główka , co by nie pisać jest już dość dobrze sprawdzony na zawodowym ringu , a Usyk dopiero się uczy. Wg.mnie ta walka będzie wyglądała mniej więcej tak: Pierwsze 5-6 rund Usyk będzie zamierzał naruszyć naszego mistrza , a później po prostu nie wytrzyma psychicznie i nasz Główka go przełamie. Nie po to Pan Wasilewski wraz z Polsatem organizuje tą gale,żeby Główka miał przegrać Pasek.... Prawdy dowiemy się 17 września , Pozdro ;)
 Autor komentarza: Rollins
Data: 27-08-2016 11:20:00 
Tak, Usyk się dopiero uczy. Równie dobrze można powiedzieć, że Wasyl Łomaczenko się dopiero uczy, bo ma tylko 7 walk.
Usyk nie stoczył jeszcze wielu bojów w zawodowstwie, ale... nie jest mu to potrzebne. On już jest gotowy na walkę o pas.

Wg mnie walka będzie wyglądała tak, że od samego początku Ukrainiec będzie walczył na dystans, punktował Głowackiego, a ten zda sobie sprawę, że nie ma jak się do niego dobrać.
Jeśli Głowacki w miarę upływu czasu nie podejmie ryzyka, to przegra wysoko na punkty, jeśli podejmie, to prawdopodobnie przegra przed czasem. Oczywiście przy drugiej opcji sam może wygrać przed czasem, ale ja tego nie widzę.
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 27-08-2016 13:19:37 
Bardzo dobry sędzia ringowy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.