LUIS ORTIZ NA ROZDROŻU. KTO BĘDZIE PROMOWAŁ KUBAŃCZYKA?

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Luis Ortiz (25-0, 22 KO) może opuścić grupę Golden Boy Promotions, lecz menedżer Kubańczyka podkreśla, że bynajmniej nie jest to jego życzeniem.

Ortiz jest promowany przez GBP i Dade Promotions. To właśnie spór tych stajni jest powodem całego problemu i chwilowej stagnacji w karierze 37-letniego zawodnika.

- Doskonale dogadujemy się z Gomezem i De La Hoyą, świetnie nas traktują i dobrze płacą. Druga grupa najwyraźniej doszła jednak do wniosku, że pieniądze dla Ortiza nie były odpowiednie, że pięściarz tego kalibru, z tyloma nokautami na koncie, zasłużył na więcej. W Dade Promotions uznali, że Luis nie jest traktowany fair - mówi dbający o interesy "King Konga" Jay Jiminez.

Spór ten sprawił, że wbrew wcześniejszym planom Ortiz nie zmierzy się 17 września na gali Canelo-Smith z Aleksandrem Ustinowem (33-1, 24 KO). Walka pozostaje jednak w planach, a w poniedziałek w Panamie ma się odbyć przetarg na jej organizację. Zwycięzca tego pojedynku awansuje do kolejnej rundy turnieju WBA, w której ma się zmierzyć z triumfatorem rewanżu Fury-Kliczko.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 15-08-2016 12:40:53 
Wszyscy kłamią!
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 15-08-2016 12:43:03 
Moze jakieś biuro emerytalne
 Autor komentarza: Mars
Data: 15-08-2016 13:02:58 
I lepiej żeby opuścił GBP, z takim zaangażowaniem strategią "szalonym" tempem szukania mu przeciwników by piąć się w rankingach, to Ortiz doczeka się walki jako pełnoprawny pretendent w wieku 50 lat...

De La Hoya ma inne priorytety i bardzo nie w porządku że zaniedbuje wręcz olewa Ortiza.
Pamiętam jak wrócił Gołota po paru blamażach ,powiedział Kingowi jestem gotowy... po jednej? dwóch? walkach na przetarcie dostał szanse o o mistrzostwo świata Chrisem Byrdem.
Jakie było larum i protesty ze strony innych promotorów że nie nie ma go w pierwszej trzynastce (z tego co pamiętam to taki był wymóg-jak pomyliłem lokatę to proszę o sprostowanie) w rankingach, a w następnym notowaniu federacji IBF już jakoś wbił się na minimum i spełnił wymagania.

Co by nie powiedzieć o Kingu, to jak zależało mu na zawodniku zrobił wszystko by dać mu szansę walki o tytuły.
Dlatego Ortiz niepotrzebnie wegetuje w GBP, szczególnie że ma swoje lata a wyszkolenie i doświadczenie na najwyższym poziomie które ze startu powinno dawać możliwość walki o pas jakiejkolwiek federacji.
Jedyne co mu brakuje to takiego przysłowiowego "Kinga" z tamtych czasów...
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 15-08-2016 13:57:57 
Mars
Patrzysz na całą sytuację tak płasko i jednowymiarowo, że aż szkoda dyskutować, ale weź pod uwagę relację popularności (a co za tym idzie pieniędzy) jaką się cieszył w tamtym okresie Gołota, do zagrożenia jakie niósł ten już wówczas lekko podstarzały zawodnik. Ortiz pod tym względem jest bez porównania trudniejszy do promowania i kontraktowania walk z czołówką. Na pewno GBP ma nieporównywalnie trudniejsze zadanie obecnie niż King miał z Andrzejem przy kontraktowaniu walk o mistrzostwo.
Po prostu trzeba wziąć pod uwagę że niektórych zawodników się trudniej promuje, cieszą się mniejszym zainteresowaniem wśród potencjalnych rywali i ich sztabów, czego przykładem z naszego podwórka może być też Diablo. Wasilewski to sprawny promotor, załatwiał wielu różnych tuzom boksu, jak wawrzyk, kołodziej, szpila mistrzowskie szanse, a z Diablo jakoś teraz idzie to wyjątkowo pod górę.
Jak myślisz dlaczego? czy Yale nagle stracił zmysł promotorski, pourywały się kontakty, nie lubi Włodarczyk?
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 15-08-2016 13:59:18 
nie twierdzę że GBP staje na uszach, żeby zrobić co może w sytuacji Cubano, ale jednak porównywanie tych dwóch sytuacji jest po prostu niesprawiedliwe
 Autor komentarza: Mars
Data: 15-08-2016 14:08:08 
Ja także nie twierdze że redakcja staje na uszach, ale marna prowokacja w tej sytuacji jest po prostu niesprawiedliwa wręcz żałosna...
Pozdrawiam
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 15-08-2016 14:19:09 
Ale jaka prowokacja? xD
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 15-08-2016 14:24:12 
naprawdę tak dotknęło Cię wytknięcie że patrzysz na sprawę płasko i jednowymiarowo?? xDDDD
zachowajmy zdrowy rozsądek
 Autor komentarza: Mars
Data: 15-08-2016 15:06:08 
"naprawdę tak dotknęło Cię wytknięcie że patrzysz na sprawę płasko i jednowymiarowo??"

Wytknięcie? Patrzenie na sprawę płasko? jednowymiarowo? możesz wytłumaczyć?
To nawet nie jest śmieszne :)

"xDDDD" - 2 klasa gimnazjum? zgadłem?
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 15-08-2016 15:39:45 
a jak to inaczej nazwać, jeżeli winą za kiepski przebieg kariery Ortiza obarczasz w swojej wypowiedzi promotora, nie biorąc pod uwagę samego zawodnika, jego bazy fanów, umiejętności w ringu i zagrożenia jakie niesie walką ze sobą?
Porównujesz go do Gołoty, który wrócił na walkę z Byrdem, notując już w tamtym momencie swojej kariery wyraźny regres formy, za to nadal dysponując dużą bazą kibiców (cała polonia) i ugruntowaną pozycją na rynku, jako wielokrotny pretendent do tytułów mistrzowskich.

nie zgadłeś w ogóle.
Rozumiem, że według Ciebie emotikona "xDDDD" jest zarezerwowana dla gimnazjum? trochę pochopny wniosek, poza faktem że wiek nie ma znaczenia w dyskusji dopóki argumenty są racjonalne
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 15-08-2016 16:56:28 
Gdyby miał wolną ręke powinien iść do Hajmona on najłatwiej załatwiłby mu solidnych przeciwników za przyzwoitą wypłatę.
 Autor komentarza: Wojtek
Data: 15-08-2016 17:04:59 
Andrzej Wasilewski powinien pozbyć się Wawrzyka, Szpilki i przejąć Ortiza.
 Autor komentarza: eromer
Data: 15-08-2016 18:58:28 
@ Mars
te sytuacje nie są analogiczne - inne realia, inni zawodnicy
jednak ponad wszystko - naprawdę niewiele wiemy, tzn informacje, które dochodzą do mas (nas) są jakimiś okrojonymi ochłapami, i zbudowanie na nich sensownej teorii jest trudne
jasne "po owocach ich poznacie" a owoce są takie, że Ortiz pokrywa się kurzem zamiast platyną, ale...

po prostu, byłbym bardziej ostrożny w tak kategorycznym ferowaniu wyroku
3ym się!

@ Wojtek
to się uśmiechnąłem:) no ale jakby nie patrzeć doświadczenie ma:)
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 15-08-2016 21:15:01 
Wojtek Wasilewskiego nie stać na takiego kozaka jak Ortiz oczym tym mówisz , Przykladowo Mógłby iść do Riabińskiego ruski oligarcha ma mnóstwo kasy napewno lepiej poprawadził karięrę Kubańczyka.

Szkoda ortiza bo to panczer i dobrze ułożony technicznie zawodnik troche przypomina Riddicka Bowea z najlepszych lat
 Autor komentarza: Mars
Data: 16-08-2016 00:01:05 
Panowie - @StewRoid i @eromer.

Taka dygresja, nauka na przyszłość...
Jeden próbuje z was mnie skompromitować a jednocześnie odwraca kota ogonem... Drugi natomiast mu przytakuje a jednocześnie próbuje wytłumaczyć moją niezręczność? gafę?
Gwoli sprostowania.... nie jedno w życiu widziałem czy to ogółem czy w boksie zawodowym, i prosiłbym żeby mnie nie pouczać... Każdy ma prawo do swoich przekonań, wniosków i analizy sytuacji. Czy to ma miejsce w życiu codziennym czy tu na forum.
Co ciekawe to nie przypominam sobie byśmy konwersowali tu na stronie...
Widzimy się chyba pierwszy raz... i nie to żebym był uprzedzony, bo jestem otwarty na dyskusję.
Pozdrawiam kolegów @StewRoid i @eromer.
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 16-08-2016 08:42:33 
Mars,

Chyba sobie żartujesz. Najpierw chcesz nas czegoś uczyć, a po chwili piszesz żeby Ciebie nie pouczać. Podwójne standardy Kalego? czy po prostu czujesz się takim znawcą boksu że uważasz się za nieomylnego?

Gdzie próbowałem Cię skompromitować i czym? Tym że w swojej analizie do której oczywiście masz prawo, którego Ci nie odmawiam nie uwzględniłeś kilku istotnych czynników, o czym raczyłem przypomnieć? Masz prawo do swojej opinii, ale po wyrażeniu jej na forum ja mam prawo się do niej odnieść i ją skomentować jeżeli nie naruszam w żaden sposób Twoich dóbr osobistych.
No i w kwestii kompromitowania, czym było moje zaznaczenie że Twoja analiza jest niekompletna, do insynuowania że jestem gimnazjalistą?
 Autor komentarza: Rollins
Data: 16-08-2016 11:50:36 
Mars Data: 15-08-2016 13:02:58
I lepiej żeby opuścił GBP, z takim zaangażowaniem strategią "szalonym" tempem szukania mu przeciwników by piąć się w rankingach, to Ortiz doczeka się walki jako pełnoprawny pretendent w wieku 50 lat...

De La Hoya ma inne priorytety i bardzo nie w porządku że zaniedbuje wręcz olewa Ortiza.
*
*
pełna racja
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.