JACOBS CELUJE W SAUNDERSA W GRUDNIU

Regularny mistrz WBA w wadze średniej Daniel Jacobs (31-1, 28 KO) chciałby się zmierzyć pod koniec roku z czempionem WBO Billym Joe Saundersem (23-0, 12 KO).

Amerykanin miał nadzieję na potyczkę z Anglikiem już w najbliższym występie, lecz jak twierdzi, obóz Saundersa nie przejawiał dużego zainteresowania. - Stephen Espinoza [szef sportu w telewizji Showtime - przyp. red.] pytał o tę walkę, rozmawiał z nimi w moim imieniu. Wrócił z wiadomością, że nie chcą mieć ze mną nic wspólnego - oznajmił 29-letni "Miracle Man".

W efekcie Jacobs po raz drugi zmierzy się 9 września z Sergio Morą (28-4-2, 9 KO), którego pokonał już latem ubiegłego roku. Liczy, że po tym pojedynku Saunders podejmie jednak rękawicę. - On już nie ma gdzie uciec. Ma do udowodnienia o wiele więcej niż ja. Nawet kibice bardziej cenią mnie niż jego. Pewnie myśli, że będę łatwiejszym rywalem niż "GGG". Niech zatem spróbuje szczęścia - zachęca rywala nowojorski pięściarz.

Jacobs chciałby, żeby do tej potyczki doszło w grudniu w hali Barclays Center na Brooklynie. Są też jednak plany, aby Saunders zmierzył się w tym miesiącu w gwarantującej większe pieniądze walce z Saulem Alvarezem (47-1-1, 33 KO). Zarówno Meksykanin, jak i Brytyjczyk wystąpią 17 września na gali w Arlington w Teksasie i w dużej mierze od ich własnej postawy będzie zależeć to, czy skrzyżują rękawice trzy miesiące później.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krusher
Data: 06-08-2016 12:44:31 
żaden mistrz,jakiś ny pasek od spodni dostał od WBA i tyle.
Ma żal do Saundersa, że nie chce walczyć z on sam lepszy nie jest. Gdy GGG szukał rywala siedział cicho, gdy walka z Eubankiem wydawała się pewna wyzwał Kazacha do walki ;)
 Autor komentarza: Krusher
Data: 06-08-2016 12:47:33 
śmieszny*
 Autor komentarza: Guzik999
Data: 06-08-2016 12:56:09 
Jacobsa tak naprawde boli to, że każdy ma go gdzieś. Wszyscy wiedzą, że mistrzem WBA jest Golovkin, a on ma tam jakiś tymczasowy, zastępczy pasek vicemistrza. Nikt go do szczęścia nie potrzebuje. Saunders już ma na celowniku walkę z Canelo, Golovkin ma Brooka i potem być może w końcu GGG z Canelo bądź z Saundersem w pełnej unifikacji. A Jacobs? Cóż może potem dostanie szanse od GGG, jeśli federacja wymusi taką walkę, ale pewnie wtedy znowu zaszczeka niebotyczną sumę, na którą oczywiście nie zasługuje i nic z tego nie wyjdzie.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 06-08-2016 14:56:46 
Zreszta saunders wybierze wyplate z rudym

Na jacobsa mierzy sie sukencki wiec te dobrze
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.