CHOCOLATITO: TA WALKA TO DUŻE RYZYKO

Uznawany przez wielu ekspertów za najlepszego boksera świata Roman Gonzalez (45-0, 38 KO) przyznaje, że podjął duże ryzyko, decydując się na kolejną zmianę kategorii wagowej. Nikaraguańczyk 10 września zmierzy się z Carlosem Cuadrasem (35-0-1, 27 KO) i spróbuje zostać mistrzem w czwartej już dywizji.

- Decyzję o przenosinach podjąłem z moim sztabem i rodziną. Wiem, że Carlos dobrze się porusza w ringu i umiejętnie zadaje ciosy. To nie będzie łatwa walka. Zobaczymy, co pokaże, gdy zabrzmi gong. Nie chciałem czekać [na możliwość zdobycia mistrzostwa w przyszłości], skoro mogę to zrobić już teraz. Każdy rywal jest ryzykowny, nawet najgorszy zawodnik może cię znokautować, jeśli nie będziesz ostrożny - powiedział "Chocolatito".

29-latek wcześniej sięgał po pasy w wagach słomkowej, junior muszej oraz muszej. Stawką potyczki z Cuadrasem będzie pas WBC w super muszej. Walka odbędzie się w hali The Forum na przedmieściach Los Angeles.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 26-07-2016 13:24:59 
Cuadras ma świetne staty, dużo wygranych przed czasem, ale w rekordzie nikogo dobrego..
Chocolatito sporym faworytem. Swoją drogą ciekaw jestem czy do koguciej tez pójdzie, Obstawiam że tak i tam już zostanie do końca kariery..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.