HAYE JEDNAK NIE BĘDZIE WALCZYĆ Z BRIGGSEM?

Ze słów Shannon Briggsa (60-6-1, 53 KO) wynika, że pod znakiem zapytania stanęła jego planowana na wrzesień konfrontacja z Davidem Haye'em (28-2, 26 KO).

- Krążą plotki, że próbuje znaleźć innego rywala - napisał 44-letni Amerykanin na Instagramie, dodając, że Anglik jest najwyraźniej przestraszony. - Wspaniali ludzie w Wielkiej Brytanii wiedzą, co jest grane. Ciasto pozostanie ciastem. Bokserska gra jest brudna. Wszyscy się boją, że się ośmieszą, jak przegrają ze starym gościem - stwierdził.

Na koniec oświadczył, nawiązując do zamieszczonego obok fotomontażu zdjęcia z sali rozpraw, na którym występuje w roli sędziego, a Haye oskarżonego, że zsyła 35-latka na wygnanie z pięściarskiego świata.

W maju w Londynie Briggs walczył na undercardzie gali "Hayemakera". Brytyjczyk zapowiadał, że jeśli Amerykanin wygra - co ten uczynił już w pierwszej rundzie - do ich walki dojdzie we wrześniu. Jak dotąd wciąż brak jednak konkretów w tej sprawie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tyler
Data: 23-07-2016 11:34:58 
Taj odwołują, jestem za, a haye niech wychodzi do meldonium z rosji w manchesterze o przepustkę do tego z ala'bum'y.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 23-07-2016 11:49:16 
Żenada, to nie miało by nic wspólnego ze sportem. Freak show dla kasy i pjanych angoli.
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 23-07-2016 11:54:43 
Coś mi mówi żę fury po ponownym pokonaniu kliczki zrobi wszystkim na przekór i weżmie briggs na dobrowolną obronę;]
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 23-07-2016 12:35:01 
Haye mglby w koncu stoczyć walkę z kimś z czołówki, bo tak naprawdę oprócz kicania przed Władem to z nikim w HW nie walczył.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 23-07-2016 12:35:01 
Haye mglby w koncu stoczyć walkę z kimś z czołówki, bo tak naprawdę oprócz kicania przed Władem to z nikim w HW nie walczył.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 23-07-2016 16:01:27 
Nie wiem, czy nie planują czasem starcia Bellew vs Haye. Jeśli dojdzie do tej walki, to tym większe będą moje podejrzenia, że walkę Bellew z Makabu po prostu kupili.
 Autor komentarza: astarte
Data: 23-07-2016 18:46:34 
kupil sobie KO? musialby zaplacic murzynkowi hajsy jakie ten by scisnal sobie spokojnie za 1 - 2 dobrowolne obrony, obowiazkowa lub/i potencjalna unifikacyjna z lebioda, PLUS dorzucic do tego kupe siana jaka makabu moglby zarobic na reklamach klapek nike czy rekawic FUBU.

nie sadze by makabu w pierwszej obronie pasa uwazal, ze przegra z kimkolwiek. wykupienie wygranej z makabu jest kompletnie irracjonalne.
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 23-07-2016 19:45:51 

Haye ma w dupie "kogos z czolowki" tak samo jak i pasy mistrzowskie. David robi to co musi zeby "dobrze zarobic i sie nie narobic".....Jedni spelniaja ambicje sportowe, inni zarabiaja na dobra emeryture, czesto poswiecajac to pierwsze. Tylko niewielu jest w stanie osiagnac jedno i drugie, nie od dzisiaj wiadomo ze najbardziej kasowe walki zawodowe to nie zawsze te o najwieksze sportowe trofea......
Czy mozna go za to winic? I tak i nie......


 Autor komentarza: Cooperek
Data: 23-07-2016 20:08:06 
KnockinOnHeavensDoor

No dobra, ale to się nie sprawdza w przypadku Haye'a. Gość jest bardzo utalentowany, ma świetne warunki - bardzo szybki, dynamiczny, mocno bije, dużo widzi. Mógłby zawojować dzisiejszą wagę ciężką i zostać mistrzem. A za tym poszły by znacznie większe pieniądze, niż te, które może zarobić na bumach. To po prostu zbyt dobry zawodnik, by tak się rozmieniał. Szkoda talentu.
 Autor komentarza: President
Data: 23-07-2016 20:44:27 
David to jedynie angielski głupek ! Obsral sie przed Władem i taka prawda, kitrał sie jak szczeniak po krzakach.
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 23-07-2016 20:53:25 
@Cooperek


"Gość jest bardzo utalentowany, ma świetne warunki - bardzo szybki, dynamiczny, mocno bije, dużo widzi. Mógłby zawojować dzisiejszą wagę ciężką i zostać mistrzem. A za tym poszły by znacznie większe pieniądze, niż te, które może zarobić na bumach"

Zgoda, ale nie do konca. Otoz pomijasz jeden kluczowy czynnik a mianowicie RYZYKO. Walki na najwyzszym poziomie z czolowka obecnej wagi ciezkiej to mozliwosc dobrego zarobku ale tez mozliwosc przedwczesnego konca kariery zarobkowej w tym biznesie. Zamiast wychodzic do naprawde groznego zawodnika po "wyplate zycia", kladac na szali swoj rekord, popularnosc i ryzykujac porazke (po ktorej znowu trzeba sie odbudowywac z jakims slabeluszem i "wracac"), lepiej oklepywac sredniakow za dobre pieniadze przy wypelnionej do pelna O2 Arena i przy niewielkim ryzyku porazki. Do tego posiadanie pasow wiaze sie z kolejnymi problemami jak np. narzucacanie przez federacje "obowiazkowych" przeciwnikow, ktorzy maga byc naprawde grozni i jednoczesnie niemedialni - brak kontroli nad doborem przeciwnika i jednoczesna mozliwosc dostania oklepu na oczach swiata za srednie pieniadze to raczej kiepski interes.
Z biznesowego punktu widzenia David rozgrywa to po mistrzowsku - zarabia duze pieniadze na galach organizowanych przez samego siebie, ma 100% kontrole nad doborem swoich przeciwnikow minimalizujac jednoczesnie ryzyko porazki. A to ze cierpia na tym cele czysto sportowe - no coz..... Autor komentarza: Ygnac
Data: 23-07-2016 22:09:32 
Haye postępuje bardzo racjonalnie. Czeka, aż Briggs będzie już past prime. Po co ryzykować?
 Autor komentarza: Leppus28
Data: 23-07-2016 22:26:03 
@Ygnac

A Briggs miał kiedyś jakiś prime?
 Autor komentarza: Woolite
Data: 23-07-2016 23:20:22 
Haye jest tyle wart co panie z nocnych klubów.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 24-07-2016 16:25:09 
Pisałem o tym wcześniej że walki nie będzie jak widać nie myliłem się, Briggs za dużo już tą mordo szczeka Haye by go rozniósł do 6-7 rundy i tyle by z niego było, a walki nie będzie bo Shannon na przekór tego wszystkiego też by wiele stracił i słowo lets go champ straciło by na sile jak to jest teraz lepiej obijać ogórków ewentualnie wyjść do mistrza za grube miliony.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.