'KRÓL' POWRÓCIŁ, ALE CZY ZASIĄDZIE NA TRONIE?

Trwa gala Sauerland Event w Berlinie. Przed chwilą jedna z najważniejszych postaci niemieckiego boksu ostatnich lat, Arthur Abraham (45-5, 30 KO) odprawił przed czasem w ósmej rundzie ambitnego Tima Robina Lihauga (15-2, 8 KO), udanie powracając po kwietniowej deklasacji z rąk Gilberto Ramireza. "Król" zgarnął dzisiejszego wieczoru pas WBO International wagi super średniej.

Od początku Abraham - mimo że nie zapomniał o swojej świetnej obronie - wyszedł bardziej otwarty i głodny boksu. Norweg przyjął podobną taktykę, jednak jego defensywa stała pod bardzo dużym znakiem zapytania. Lihaug niemiłosiernie się odsłaniał, opuszczał obie ręce i mimo swojej aktywności zaczął przyjmować coraz to mocniejsze ciosy. W piątej rundzie gospodarz ruszył i kilka razy zranił Norwega ciosami z prawej ręki i wydawało się, że za chwilę może być po walce. Finisz nastal jednak dopiero w odsłonie ósmej, kiedy to 36-letni już Abraham powalił na deski Lihauga, z narożnika którego padł po chwili ręcznik.

Z perspektywy każdej następnej rundy, mimo przewagi Abrahama, można było mieć po raz kolejny wrażenie, że czas "Króla Artura" w boksie powoli dobiega końca, choć nie zważając na metryczki Niemiec z ormiańskimi korzeniami wciąż jest koniem napędowym stajni Sauerlanda i całego niemieckiego rynku bokserskiego, który w ostatnim czasie znacząco podupadł.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krusher
Data: 17-07-2016 00:16:11 
No jak mu zrobią jakiś pasek to tak, Ramirez brutalnie sprowadził go na ziemie ;)
Oczywiście AA to dalej uznana marka, tak jak wspomniałem może zatrzymać kilka karier, ale mś już chyba nigdy nie będzie ;d
 Autor komentarza: Soku
Data: 17-07-2016 08:04:37 
Sauerland faktycznie ma problem, bo Abraham ciągnie ich tak jak Pudzianowski KSW. Tyle, że to już nie ten sam zawodnik, niestety. "Stary" Abraham tak słabiutkiego Lihauga by ubił w dwie, maks trzy rundy.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 17-07-2016 09:20:13 
Ale oczywiscie nudny wcale Abraham nie jest gdyz jego taktyka z czlapaniem za podwojna garda za przeciwnikiem to po prostu cudo.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.