HAYE I PETER FURY NIE PRZEKREŚLAJĄ EUBANKA W WALCE Z GOŁOWKINEM

Pewność siebie kipi z Chrisa Eubanka Jr (23-1, 18 KO), ale czy 26-letni Anglik rzeczywiście jest w stanie sprawić sensację i pokonać Giennadija Gołowkina (35-0, 32 KO)? Panel ekspertów Sky Sports ma poważne wątpliwości.

Z grona siedmiu przepytywanych największe szanse swojemu rodakowi daje David Haye (28-2, 26 KO). - Dla mnie Chris to jedyny zawodnik, który może zwyciężyć Gołowkina - ocenił "Hayemaker", który nie ukrywa, że jest miłośnikiem boksu juniora.

Także Peter Fury, wujek i trener mistrza wagi ciężkiej, dostrzega szanse Anglika. - To zawodnik światowej klasy, może dać Gołowkinowi dobrą walkę. Widzę zwycięstwo Gołowkina, ale nie przekreślam Eubanka - stwierdził.

Pozostali fachowcy są mniej optymistyczni. Anthony Ogogo (10-0, 6 KO), który tak jak Eubank występuje w wadze średniej, twierdzi, że "Gołowkin zastopuje Eubanka pomiędzy szóstą a dziewiątą rundą". Darren Barker (26-2, 16 KO), kolejny zawodnik z tego limitu, mówi, że "zwycięzca może być tylko jeden". - Gołowkin to prawdopodobnie najlepszy na świecie zawodnik bez podziału na kategorie wagowe - podkreślił.

GIENNADIJ GOŁOWKIN: SERWIS SPECJALNY >>>

Emerytowany pięściarz Jamie Moore nie widzi "nikogo, kto mógłby pokonać Gołowkina w wadze średniej". Ceniony trener Dave Coldwell zwraca uwagę, że Eubank nie ma odpowiedniego stylu, żeby pokonać Kazacha, i "jest takim samym pretendentem, jak inni, być może trochę lepszym".

W końcu Glenn McCrory, niegdyś czempion dywizji junior ciężkiej, stwierdza, że "Eubank nie zasłużył jeszcze na pojedynek z Gołowkinem" i powinien raczej walczyć z kimś takim jak Martin Murray. Radzi, aby dopiero potem spróbował swoich sił z "GGG". - Myślę, że w tej chwili Gołowkin rozerwałby go na strzępy - powiedział.

Do walki Gołowkin-Eubank Jr miałoby dojść w sierpniu lub we wrześniu w Londynie. Jak na razie pojedynek nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 02-07-2016 13:36:22 
Dobra walka by była
Eubanek vs Urbanek :D
 Autor komentarza: Rolan
Data: 02-07-2016 13:52:46 
Mam takie samo zdanie jak większość. Mimo to walka bedzie naprawdę dużym wydarzeniem. Szacunek dla Jr za podjecie wyzwania. Prawda jest jednak taka że styl Jr jest skrojony pod GGG. Żeby wygrać z GGG trzeba by było go wyboksować, czego żaden obecnie zawodnik nie jest w stanie zrobić(Lara też). Może Floyd gdyby był młodszy, ale przede wszystkim większy dałby rade.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 02-07-2016 20:54:18 
Ja jestem mega zajarany wkoncy fajny i agresywny rywal dla GGG.
Eubank JR to nawet lepszy wybór niż obecny mistrz BJS.

Tez go nie przekreslam ale stawiam na GGG.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 02-07-2016 22:20:56 
Młody Eubanl to taki cwaniak pozer nie dorasta do pięt Ojcu który był Świetnym Super Średnim

walczy efektownie nie ma takiego talentu jak ojciec jest niezłym zawodnikiem ale gdzie mu tam do Gołowkina,to jest poziom Sanudersa , Jacobsa , a z Gołowkinem to miał cieżko sam Froch który był niegdyś kozakiem w Super średniej

a duży plus za odwagę że zawalczy z Gołowkinem ale zostanie znokutowany przez Genie mimo to ale walka zapowiada się ciekawię
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.