TRENER GOŁOWKINA: KOWALIOW ZASTOPUJE WARDA W KOŃCÓWCE

Abel Sanchez, trener Giennadija Gołowkina, dosyć jednostronnie widzi starcie Siergieja Kowaliowa (29-0-1, 26 KO) z Andre Wardem (29-0, 15 KO). Obaj mają zaplanowane potyczki w lecie, a między sobą skonfrontują się dopiero 19 listopada na ringu w Las Vegas.

Rosyjski niszczyciel 11 lipca w Jekaterynburgu przystąpi do obrony pasów WBA/WBO/IBF wagi półciężkiej, mierząc się z Isaacem Chilembą (24-3-2, 10 KO). Z kolei Amerykanin, mistrz olimpijski z Aten, 6 sierpnia w Oakland spotka się z Alexandrem Brandem (25-1, 19 KO). Oba te pojedynki pokaże stacja HBO. Ma to być promocja walki listopadowej.

- Kowaliow wygra wysoko na punkty, albo nawet zastopuje Warda w końcówce - uważa ceniony amerykański szkoleniowiec.

- Nie chce mi się wierzyć, żeby Kowaliow szybko znokautował Warda, widzę to bardziej jako jednostronne bicie. Wszystko przez przerwę Andre i fakt, że ostatnio nie był zbytnio aktywny. Występując w turnieju Super Six mierzył się z najlepszymi, potem natomiast stoczył raptem kilka walk z rywalami, którzy nie dorównywali mu klasą. Tacy ludzie jak Smith czy Rodriguez nigdy nie byli w jego lidze, dlatego moim zdaniem Ward powinien przed Kowaliowem stoczyć jeszcze walkę z kimś pokroju Sullivana Barrery, który sprawił mu trochę kłopotów - dodał Sanchez.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 24-06-2016 18:42:04 
Moim zdaniem Kowaliow wygra na punkty, ale walka nie będzie jednostronna. Problemem Warda może być to, że w ostatnich latach praktycznie nie walczył. Ostatnie pojedynki to był spacerek, a tutaj przyjdzie mu się zmierzyć z półciężkim, ktory nie dość, że jest świetnym technikiem to ma argument w postaci siły i raczej nie pozwoli Wardowi na zapasy. CIekawi mnie bardzo jak SOG odnajdzie się w tej sytuacji.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 24-06-2016 20:00:26 
Pyskatyy

duże tez zależy jaki będzie sedzia ringowy ale tez uważam ze Sergiej to wygra i skończy się mit SOG
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 24-06-2016 20:04:22 
@odyniec

Otóż to. Walka na pewno będzie ciekawa. Ward dzięki swojej inteligencji na pewno nie da się ograć do zera, ale liczę bardzo na to, że Kowal pokaże mu miejsce w szeregu :)
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 25-06-2016 12:47:33 
walka 50;50 ale obstawiam Warda

To ze Kovalow jest wiekszy to mit na amatorce gdzie nie ma cyrkow z waga walcyzli w tej samej kategori a do pewnego momentu nawte Kovaliow w nizszej. Ward byl za szybki dla wszystkich w supersredniej. W polciezkiej bedzie jeszcze trudniejsyz do trafienia Jest bardzo silny i sprynty w poldystansie i obstawiam ze to on narzuci swoj styl
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.