MICHAŁ SOCZYŃSKI MEDALISTĄ MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW EUROPY!

Nie wszystko się ułożyło tak jak chcieliśmy, ale z turnieju w Anapie i tak napłynęły dobre wiadomości. Z dwóch startujących tam wczoraj w fazie ćwierćfinałowej Młodzieżowych Mistrzostw Europy naszych reprezentantów jeden wygrał i zapewnił sobie przynajmniej brązowy medal.

Najpierw do ringu wyszedł utytułowany w młodszych grupach wiekowych Eryk Apresyan (-69kg). Niestety Mohammed Haris Akbar z Anglii okazał się zbyt trudną przeszkodą. Cała trójka sędziów wskazała na niego w stosunku 27:30.

Nie zawiódł natomiast startujący w wadze półciężkiej Michał Soczyński (-81kg), który już w zeszłym roku w Kołobrzegu pokazał się z dobrej strony. Naprzeciw niego stanął Wadim Risiuć z Mołdawii. Zawodnik z Lublina przeważał i wygrał u wszystkich sędziów - 29:28, 30:27 i 29:28.

Michał w poniedziałkowym półfinale zmierzy się z reprezentantem gospodarzy - Siergiejem Muraszewem, który w 1/4 finału odprawił pewnie na punkty Włocha.

MICHAŁ SOCZYŃSKI: SERWIS SPECJALNY >>>

Przypomnijmy, że dziś na ringu w Anapie wystąpi jeszcze dwóch polskich pięściarzy z szansami na medal.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ponikwoda
Data: 11-06-2016 07:23:36 
Brawo Soczek złoto musi być.Jak sedziowie będą sprawiedliwi w walce półfinałowej to sukces murowany.Przewagę jaką ma ten chłopak w dotychczaasowych walkach nad innymi tylko podziwiać, ręce same składają się do oklasków.Brawo,brawo,brawo. Trenerzy z klubu PACO Lublin najlepsi.Sztab w składzie p Maciejewski p Karolina Michalczuk ,Tomasz Falczynski i Mateusz Gatnicki zrobili kawał dobrej roboty,trzeba jeszcze wspomnieć o pierwszym trenerze Michała panu Radziewiczu. Prace trenerów z Paco można było zobaczyć już wcześniej na mistrzostwach Polski juniorów w Krakowie,z których podopieczni przywieźli dwa złote i jeden brązowy medal.Wnioski nasuwają się same Karolina na trenera kadry.
Zawodniczka z wielkimi osiągnięciami i szykuje się nam niezla trenerka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.