KUCZER ZDEMOLOWAŁ MACCARINELLEGO (WIDEO) - PORAŻKA GRAFKI

Enzo Maccarinelli (41-8, 33 KO) zawsze słynął z nokautującego uderzenia, ale niestety dla siebie, również ze słabej szczęki. Walijczyk boksuje bezkompromisowo - "ja albo ty", ale nie zawsze wychodzi na tym dobrze.

W piątkowy wieczór spotkał się z Dmitro Kuczerem (24-1-1, 18 KO) w potyczce o wakujący tytuł mistrza Europy kategorii junior ciężkiej. "Macca" miał dodatkowo obietnicę złożoną przez swojego promotora, że w razie zwycięstwa prawdopodobnie wkrótce doczeka się ataku na tron WBC. Ale konfrontacja z trochę niedocenianym przeciwnikiem skończyła się bardzo boleśnie i nieprzyjemnie...

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Walijczyk wyprzedzał rywala swoim jabem, konsekwentnie kąsał lewym prostym, dwukrotnie fajnie też uderzając po nim lewym hakiem w okolice wątroby. Pół minuty przed końcem pierwszej rundy przestrzelił prawym podbródkowym, po którym Kuczer natychmiast skontrował krótkim lewym sierpowym na szczękę. Widząc swoją szansę Ukrainiec momentalnie doskoczył do zranionej ofiary, poprawił akcją prawy-lewy sierp i były mistrz świata ciężko runął na matę londyńskiego ringu. Powstał z trudem na dziewięć, lecz gdy arbiter Giuseppe Quartarone popatrzył mu w oczy, zdecydował się przerwać dalszą rywalizację, pomimo iż do gongu na przerwę pozostało zaledwie dziesięć sekund.

Podczas tej samej gali przed czasem poległ również nasz twardziej - Bartłomiej Grafka (17-22-3, 8 KO). Polak już w pierwszej rundzie był liczony, a Tom Baker (14-0, 3 KO) dokończył dzieła zniszczenia w piątej odsłonie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tysiok
Data: 11-06-2016 09:17:32 
Kolejny bokser źle policzony ale akurat w tym przypadku nie miało to znaczenia a Macca i tak nawet nie potrafił wypowiedź słowa kiedy wstał. Żal mi tego gościa .
 Autor komentarza: rogal
Data: 11-06-2016 09:29:57 
Od początku ten lewy sierp pachniał nieszczęściem.
Pora kończyć.

Pozdrawiam
 Autor komentarza: MLJ
Data: 11-06-2016 09:34:22 
Wynik łatwy do przewidzenia. Kutcher pokazał Z Makabu że potrafi przyjąć, czego nie potrafił nigdy Macca..Do tego Ukrainiec ma przyzwoity cios..
Wobec tak szybkiego zwycięstwa może dałoby się doprowadzić do walki Kutchera z Masternakiem o EBU na gali Głowacki - Usyk ?
 Autor komentarza: maltanowo
Data: 11-06-2016 10:28:55 
Facet chciał walczyć o pas.
Czy to Enzo cierpi na syndrom Price'a, czy na odwrót ?
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 11-06-2016 10:38:42 
MLJ DOBRY POMYSŁ POPIERAM WALKE MASTER - KUCHER BYM OBEJŻAŁ JAKO PRZED WALKĘ GŁOWACKI -USYK
 Autor komentarza: tolek78
Data: 11-06-2016 10:49:29 
Na konkurencji napisali że Maccarinelli zakończył karierę.To była jedyna słuszna decyzja bo w końcu coś złego by mu się stało w ringu.

Tez chętnie zobaczyłbym pojedynek Masternak-Kucher dla mnie faworytem 60 do 40 Ukrainiec
 Autor komentarza: Radas
Data: 11-06-2016 12:39:42 
Autor tego artykułu nie oglądał walki Grafki a mimo wszystko postanowił zdać nam z niej relację. Baker nie mógł "dokończyć dzieła zniszczenia w piątej odsłonie" ponieważ do piątej odsłony nie doszło. Walka została przerwana przez sędziego między 4 a 5 rundą z powodu opuchlizny nad okiem Grafki.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 11-06-2016 17:28:51 
No, trochę kompromitacja Redakcji. Albo trzeba było "relacji z walki" nie pisać wcale, albo wcześniej obejrzeć:

Gwoli ścisłości, runda piąta już się rozpoczęła. A knockdown z pierwszej rundy też mocno dyskusyjny, bo Baker trafił wprawdzie lewym podbródkowym, ale za chwilę wyraźnie popchnął Grafkę i tylko to było powodem wywrócenia się Polaka.

https://youtu.be/WYJR4-yEAeM?t=1031

Przerwanie mocno dziwne, ale tam chyba chodziło o zapuchnięte prawe oko Grafki. Nie bardzo to widać, ale i tak walkę przegrywał wyraźnie na punkty, chyba sam nie bardzo wierzył, że może wygrać, więc tym przerwaniem sędzia oszczędził mu trochę zdrowia.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 12-06-2016 09:48:59 
no Masternak tak się domagal walki o EBU to teraz ma szanse
a oni chcieli biednego Macce na Bellew wypuscic
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.