RIO 2016: BETERBIJEW SIĘ WAHA

Artur Beterbijew (10-0, 10 KO) był wielką gwiazdą ringów olimpijskich. Zdobywał złote medale mistrzostw Europy i świata, lecz oba starty na igrzyskach kończyły się dla niego niepowodzeniem, przy czym za drugim razem startował w wyższej, nienaturalnej dla siebie wadze ciężkiej, przegrywając z późniejszym mistrzem, Aleksandrem Usykiem. Dziś jest o krok od walki o tytuł kategorii półciężkiej w gronie zawodowców, ale poważnie rozważa powrót na ring olimpijski.

Nowe rozporządzenie AIBA dopuszcza pięściarzy zawodowych do eliminacji w Wenezueli, z których mogą zakwalifikować się do turnieju głównego.

- Artur jest bardzo zainteresowany takim startem, więc musimy wszyscy razem usiąść i przedyskutować wszelkie scenariusze i rozwiązania - powiedział Yvon Michel, promotor Rosjanina.

- Wszyscy jesteśmy jedną drużyną, jeśli więc zdecyduje się na taki krok, będzie miał moje poparcie i będę go wspierał w tym projekcie. Czasu pozostało jednak mało - dodał Marc Ramsay, aktualny szkoleniowiec Beterbijewa.

BETERBIJEW POKONAŁ MADERNĘ >>>

Przypomnijmy, że każdy zawodnik, który zdecyduje się na taki start, zostanie usunięty z rankingu federacji WBC na dwa lata.  Można więc sporo stracić.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: maga80
Data: 06-06-2016 17:38:40 
jeśli tylko w reprezentacji kanady pojedzie
w składzie reprezentacji "Sborna" Rosji mu nie znajdą miejsca są zajęte
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.