RING TELEGRAM: 2 CZERWCA 2016

Sporo dzieje się w świecie boksu, a nie o wszystkim jest okazja napisać obszerniej. Dlatego prezentujemy Wam nasz cykliczny Ring Telegram, czyli informacje w pigułce.

Uważany za jednego z ciekawszych prospektów wagi ciężkiej Jarrell "Big Baby" Miller (17-0-1, 15 KO) nie zwalnia tempa. Po szybkiej demolce na Nicku Guivasie kilka dni temu etatowy sparingpartner i kumpel Adama Kownackiego poznał datę kolejnego występu. Ważący w ostatnim starcie aż 128 kilogramów pięściarz z Brooklynu zaboksuje 19 sierpnia w Nowym Jorku. Gala będzie transmitowana przez CBS Sports, choć Miller nie znajdzie się w przekazie telewizyjnym. Nie wiadomo jeszcze kto będzie jego rywalem, za to na pewno w stawce znajdzie się jeden z dwóch regionalnych pasów należących do Amerykanina.

Jeszcze niedawno mówiło się o tym, że Nathan Cleverly (29-3, 15 KO) może spotkać się z Andre Wardem (29-0, 15 KO) podczas zaplanowanej na 30 lipca gali transmitowanej przez HBO. Negocjacje się jednak przeciągają, więc Eddie Hearn - szef stajni Matchroom Boxing i promotor Walijczyka, poinformował, że Cleverly prawdopodobnie spotka się we wrześniu z posiadaczem pasa WBA Regular wagi półciężkiej, Jurgenem Brahmerem (48-2, 35 KO). - Czekaliśmy i czekaliśmy na Warda, dlatego idziemy swoją drogą. Pojedynek z Brahmerem jeszcze nie został ostatecznie zaklepany, ale jest bardzo prawdopodobny - przyznał Hearn.

Były mistrz Wielkiej Brytanii w wadze średniej - Nick Blackwell, walkę z Chrisem Eubankiem Jr omal nie przypłacił życiem. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Nick ostatnio pracował podczas gali Haye vs Gjergjaj jako komentator, a teraz chce spróbować swych sił w roli trenera. Jest już w trakcie wyrabiania licencji trenerskiej, chce założyć własny gym, ale prawdopodobnie nadal będzie komentował gale z udziałem "Hayemakera", który wspomógł go również finansowo.

Organizacja International Boxing Federation jeszcze w tym tygodniu oficjalnie ma ogłosić, że zasiadający na tronie kategorii junior średniej Jermall Charlo (24-0, 18 KO) ma się spotkać w obowiązkowej obronie tytułu z Julianem Williamsem (22-0-1, 14 KO). Powinno więc być bardzo ciekawie...

Kolejna gala z serii PBC na antenie ESPN będzie miała świetną obsadę. 21 lipca pokażą się bowiem dwaj bardzo ciekawi pięściarze wagi średniej. Siergiej Derewiaczenko (8-0, 6 KO) spotka się z Samem Solimanem (44-12, 18 KO) w eliminatorze do drugiego miejsca federacji IBF. Z kolei Jewgen Chytrow (13-0, 11 KO) skrzyżuje rękawice z Paulem Mendezem (19-2-2, 9 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.