WYGRANA JORDANA KULIŃSKIEGO, UDANY REWANŻ KRÓLA

Podczas trwającej gali w Szczecinie Jordan Kuliński (2-0-1, 1 KO) pokonał stosunkiem głosów dwa do remisu Andrejsa Pokumeikę (9-11, 7 KO).

Jordan od początku narzucił ostry pressing, zmieniał pozycję i bił na zmianę na górę i tułów. W pierwszej rundzie trafił mocnym lewym sierpowym. W drugiej i trzeciej odsłonie nadal przeważał, obijał przeciwnika seriami dwóch-trzech ciosów, choć nie potrafił sforsować jego szczelnej obrony. W czwartym starciu trafił prawym sierpowym, za moment poprawił lewym krzyżowym stojąc akurat w odwrotnej pozycji, ale też zaczął coraz ciężej oddychać.

Początek piątej rundy to mocne haki na korpus w wykonaniu Kulińskiego z obu rąk. Robił to konsekwentnie, czym otworzył sobie drogę do uderzeń na górę. W ostatnich trzech minutach działo się już mało. Po ostatnim gongu sędziowie trochę się wygłupili, a w zasadzie jeden z nich, będąc tak gościnnym, że odważył się dać remis bokserowi, który wyraźnie Polakowi ustępował. Ostateczna punktacja 57:57, 58:56 i 59:55.

- Mam niewyleczone kontuzje, chodzi o moje barki, a od dwóch dni mam jeszcze zapalenie ucha. Trzeba będzie chyba zrobić sobie teraz przerwę i wyleczyć te kontuzje, bo przez nie trochę nie mogę się rozwijać. W przyszłym tygodniu porozmawiam z promotorami - przyznał tuż po zejściu z ringu tryumfator.

Wcześniej miejscowy Tomasz Król (3-1-1, 1 KO) udanie zrewanżował się Jackowi Wyleżołowi (14-16, 8 KO) za porażkę z zeszłego roku. Po sześciu rundach sędziowie punktowali na jego korzyść 59:55, 59:55 i 60:54.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 29-05-2016 00:08:46 
Jordan wygląda dość ciekawie, choć bardziej podoba mi się w ringu Szwedowicz.
Fajne niektóre akcje.

Problemy z barkami? Być może ma je gdzieś poblokowane.
Niech idzie do dobrego fizjoterapeuty i osteopaty po terapii manualnej.
Ortopedzi diagnozują na podstawie zdjęć RTG lub USG, jak nic tam nie widać to dadzą leki przeciwbólowe.
Jak coś nie tak to operują.
Czasami takie operacje są niepotrzebne.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 29-05-2016 00:27:13 
średniawa walka Kulińskiego, ale jeśli miał/ma kontuzję to troche wyjaśnia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.