PRÓBKA B POTWIERDZIŁA OBECNOŚĆ MELDONIUM U POWIETKINA

Badanie próbki B potwierdziło obecność w organizmie Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO) meldonium - zakazanego środka podnoszącego wydolność.

Próbkę A badano 27 kwietnia, na niespełna miesiąc przed walką Rosjanina z Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO) o mistrzostwo świata WBC w wadze ciężkiej. Ponieważ dała wynik pozytywny, pojedynek został odwołany. Nie wiadomo na razie, czy odbędzie się w innym terminie. Decyzja należy do federacji.

- WBC kontynuuje proces. Otwarcie próbki B to część tego procesu. Dzisiaj to nastąpiło. Prace trwają i w odpowiednim czasie WBC wyda oficjalne oświadczenie - stwierdził w czwartek Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council.

Pozytywnym wynikiem próbki B nie jest zaskoczony Lou DiBella, promotor współpracujący z Wilderem. - Tego się spodziewałem - przyznał, odnotowując przy okazji fakt, że w czwartek przyłapano na stosowaniu dopingu kolejnego boksera, Luciana Bute. - Widać, że to olbrzymi problem, który trzeba naprawić - stwierdził.

Jednocześnie przyklasnął federacji WBC. - Jestem zadowolony z wielu rzeczy, które robi teraz WBC, takich jak Clean Boxing Program. Federacja wydaje się przejmować inicjatywę tam, gdzie inni tego nie robią. Na pewno będą jakieś problemy, ale ogólnie jestem zadowolony z dążeń Mauricio i WBC - oświadczył.

Podczas gdy WBC zastanawia się, co zrobić z Powietkinem i jego statusem obowiązkowego pretendenta, Wilder przystąpi w najbliższych tygodniach do dobrowolnej obrony tytułu. Jednym z głównych kandydatów do walki z Amerykaninem jest Chris Arreola.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: towd
Data: 27-05-2016 10:53:24 
Szkoda ze w dalszym ciagu nie wypowiedzial sie zaden ekspertow w dziedzine dopingu i dalej nie wiemy nic wiecej o tym srodku tzn. o mozliwosci odkladaniu sie w organizmie czy pojawaniu sie przy wzmozonym wysiklu fizycznym oraz innych waznych kwestiach poruszanych w innych tematach.

Minal juz miesiac a dalej tak na prawde poza promotorami nikt nie zajal jakiegos stanowiska w tej sprawie i nie powoedzial nic konkretnego. Jestem tez ciekawy jakie stezenie bylo w probce b tego specyfika.

No nic, czekamy dalej co zrobi wbc i oby nie doszlo do walki z Arreola, Washington bylby o niebo lepszym rywalem dla dzikusa.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 27-05-2016 10:55:10 
wielka mi niespodzianka... próbka b zawsze wykazuje to samo heh
bardziej ciekawe sa wyniki próbek b z 8-9-11 bo jesli tam by cos jednak wykazalo,
to by bylo na korzysc ruskich. heh coz za paradoks, wukazanie koksu jest na plus
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 27-05-2016 10:58:35 
"Szkoda ze w dalszym ciagu nie wypowiedzial sie zaden ekspertow w dziedzine dopingu i dalej nie wiemy nic wiecej o tym srodku tzn. o mozliwosci odkladaniu sie w organizmie czy pojawaniu sie przy wzmozonym wysiklu fizycznym oraz innych waznych kwestiach poruszanych w innych tematach."

Jest wysoce prawdopodobne, że przy wzmożonym wysiłku fizycznym kilku ogierów ze stajni Rabiańskiego sra na fioletowo i z pianką.
 Autor komentarza: towd
Data: 27-05-2016 11:00:16 
Jeszcze jedno. Skoro ruskie glownie stoja za meldonium to powinni bardzo dobrze znac ten srodek i wiedziec o nim wszystko. Jesli povietkin nie koksowal to nie powiwnni miec problemu z obrona swojego zawodnika, a jesli koksowal to nie ma zadnej dyskusji :) patrzac obiektywnie, bez zadnych teorii czy innych domyslow, povierkin bral czyli dyskwalifikacja powinna byc nieunikniona.
 Autor komentarza: bogdanhaze
Data: 27-05-2016 11:14:00 
Zaraz sie pojawi specjalista od teorii spiskowych i uraczy nas elaboratem na pol strony.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 27-05-2016 11:17:09 
Przy tak powszechnym dopingu w sporcie to niedługo okaże się że nie ma kto z kim walczyć.Jeżeli nawet jak bokserzy spotkają się w ringu to później okaże się że jeden koksował
 Autor komentarza: rondobry
Data: 27-05-2016 11:58:23 
hmmmm teorie spiskowe to prosze:podwójny agent tajnych słuzb Roy Jones Jr podmienił próbki by uchronic Wildera lol
 Autor komentarza: towd
Data: 27-05-2016 13:00:16 
Hahaha ron, dobre :D
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 27-05-2016 13:38:47 
Autor komentarza: rondobryData: 27-05-2016 11:58:23
hmmmm teorie spiskowe to prosze:podwójny agent tajnych słuzb Roy Jones Jr podmienił próbki by uchronic Wildera lol

xxx

Ty chyba dawno polonu w herbatce nie piłeś, kolego.
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 27-05-2016 20:57:36 
To żeś GROiLLORT pojechał :) A swoją drogą, to kiedyś taka mądra pani doktor mówiła na zajęciach, że w historii było już tyle spisków ... eee, ale i tak wobec powyższych faktów, powietkin może walić się na ryj. I niech się wali.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.